Fátyol-vízesés Szilvásvárad

Fátyol-vízesés Szilvásvárad
Fátyol-vízesés SzilvásváradFátyol-vízesés Szilvásvárad
Fátyol-vízesés SzilvásváradFátyol-vízesés Szilvásvárad

Fátyol-vízesés Szilvásvárad bemutatkozása

A szilvásváradi  Szalajka-völgy egyik legcsodásabb helye, amely nem csak a völgy, hanem hazánk egyik lenyűgöző természeti jelensége. A Szalaj patakot a Szikla-forrás és Szalajka-forrás karsztforrások táplálják, a víz 17 méter hosszú mésztufagát 18 lépcsőből álló teraszon zúdul le, mely országunkban ilyen formában egyedülálló.

Lilla Apartmanházak Szilvásvárad - November 1.
November 1.
2025.01.05-ig
Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár

Fátyol-vízesés Szilvásvárad vélemények

Kihagyhatatlan 2023. október 6.családjával járt itt
Kirándulásunk következő állomása a Fátyol-vízesés, nagyon vártam, hogy lássam és nem okozott csalódást. A víz kristálytiszta, nagyon hideg. Csak úgy zubogott lefelé, ezt is percekig csak csodáltuk. :) Szalajka - völgy egy kis kincsesláda, úgy ahogy van tökéletes.
Fátyol-vízesés Szilvásvárad - EgyébFátyol-vízesés Szilvásvárad - EgyébFátyol-vízesés Szilvásvárad - EgyébFátyol-vízesés Szilvásvárad - Egyéb
2055
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 7.egyedül járt itt
A legutóbb télen jártam erre, és bizony meglehetősen szegény volt az aktuális vízhozam. Azt hiszem, be is fagyott nemsokára. Na, most javítottuk, nyár vége, ősz eleje van, szépen csobog, és késő délután már a közönség zöme is elszivárgott, lehetett kicsit intim közelségbe elmerülni a látványba, meg a víz locsogásába, fecsegésébe.
Fátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső képFátyol-vízesés Szilvásvárad - Külső kép
Kihagyhatatlan 2022. július 11.gyerekekkel járt itt
Gyerekkorom kirándulásának helyszínére tértünk vissza. A vízesésig kisvonattal mentünk, visszafele gyalog. Nagyon jól kiépített, jól járható út, nem hiába sokan voltak babakocsival. A vízesés még mindig szép, igaz így nyáron jóval kevesebb víz volt benne. Nem emlékeztem hogy mellette kerítés lenne, gondolom rámásztak az emberek ezért kellett olda egy védelmi vonal.
2055
Érdekes 2021. december 23.a párjával járt itt
Az ország egyik legismertebb, leghíresebb vízesése. A Szalajka völgyén akkor is érdemes lenne végigmenni, ha nem lenne ott ez a vízesés, annyira szép útközben a környezet, hogy megéri a "fáradtságot". Most nem volt ereje teljében a lépcsőzetes vízesés, tél van, éppen a napokban fagynak be sorra a tavak, mozgóvizek, vízesések is, szóval, talán az idei utolsó csordogálós napján csodálhattuk meg.