8230 Balatonfüred, Baricska dűlő

H 12:00-22:00
K zárva
Sze-V 12:00-22:00
csárda, étterem, vendéglő
hagyományos magyar fogások ...
Élőzene:
Rendezvény - max. 150 fő
Visa, EC/MC
Soproni

Baricska Csárda Balatonfüred bemutatkozása

A Baricska Csárda és Vendéglő páratlan környezetben, ősszőlők között, Balatonfüred szívében – a hajókikötőtől, és a Tagore sétánytól kb. 600 méterre – jelenleg is művelt szőlőbirtok mellett helyezkedik el. A Vadszőlővel fedett teraszról pompás kilátás nyílik a Balatonra.
Az 1811-ben kialakított Csárda 2013. nyár eleji megnyitásától kezdve már nem csak a Balaton kiváló halait és a nép szokásait őrző ételeket kínálja, mégis hű marad a tradíciókhoz.
Az újra nyíló Baricska Csárda üzemeltetői - akik a kitűnő veszprémi Chianti Étterem irányításával már bizonyítottak - azt a célt tűzték maguk elé, hogy e vendéglátóhely legyen a gasztronómia, a borkultúra, s a kultúra egy olyan szentélye, amely hirdeti a környékbeli borászatok és magyar ételkészítés hagyományait, hírnevét.
Az étterem Balatonfüred központi helyén, a 71-es főúttól északra helyezkedik el (a SHELL benzinkút bejáratánál található bekötőúton lehet megközelíteni). Gyönyörű panoráma nyílik az ősszőlőkre, s a Balatonra, a Tihanyi-félszigetre.

Baricska Csárda Balatonfüred képei

Baricska Csárda Balatonfüred vélemények

2019. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 17.
A párommal egy szombati nyári estén vacsorázni jöttünk ide. Megtetszett nekünk a nyitott, egyedi hangulatú terasz és a pazar kilátás a Balatonra. Hangulatos élő zene volt. Humoros, kedves és segítőkész személyzet fogadott minket. A pincérek nagyon udvariasak voltak, kéréseinket maradéktalanul, gyorsan felszolgálták.

2019. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. augusztus 17. - 1 látogató hasznosnak vélte
Külső: pazar, szőlő lugas alatt nézheted a Balatont. Éjszaka még szebb. Igazi csárda hangulat. Amikor mi voltunk élő cigányzene /a pincér szerint van tartalék zenész, ha cigánypecsenyét rendelsz/
Belső szintén csárda hangulat búbos kemencével, élő fával a terem közepén. Felszolgálók: udvariasak, kedvesek, gyorsak, figyelmesek.
Zirc

2018. szeptemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. március 6.
Szeptember elején tettük tiszteletünket a Baricska csárdában. Olyan gyönyörű volt az idő, hogy a nyitott teraszon ebédeltünk. Felszolgálóink udvariasak, segítőkészek voltak. Jómagam hajlamos vagyok arra, hogy egy vendéglő nekem tetsző ételét ismételjem. Most is ugyanígy tettem (harcsapaprikás túrós csuszával). Családom többi tagja pedig a fogas és csirkemell irányt favorizálta.

2018. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. június 19. - 1 látogató hasznosnak vélte
Először jártunk ezen a helyen, már többször hallottunk róla gondoltuk ideje megnézi. A megközelíthetősége egyszerű, de nincs kitáblázva, így azt hittük, hogy bonyolultabb lesz. Az egész helynek jó hangulata van különösen a szőlő lugas,tetszett, ahogy fel van futtatva, és ez adja a terasz lefedettségét.

2018. márciusban, csoporttal járt itt
Értékelt: 2018. március 31. - 1 látogató hasznosnak vélte
Ügyfél-csoporttal, kollégáimmal jártunk a csárdában két egymás utáni nap (a helyszín korábbról ismerős volt, tehát tudtuk, mit várhatunk, mire számíthatunk - azért is mentünk oda. . . ). Két külföldi csoport (25 és 30 fő) egybehangzó véleménye rendkívül pozitív volt, láthatóan nagyon jól érezték magukat. Az ötfogásos esti menü ételskálája bőséges választékú.

Mobilról küldte. | 2017. júniusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2017. július 7. - 2 látogató hasznosnak vélte
Aki éhes, ne ide menjen! 2 személyes tálhoz 1 krumpli, 2 szelet cukkini, 1 ekanál káposzta és 2 bébi répa. A lekváros Rákóczi túróshoz 4 csepp lekvár jutott. A pálinka vmi édes lötty. Ez 2 személyre 14 ezer forint.
Zirc

2015. augusztusban, családjával járt itt
Értékelt: 2016. augusztus 24. - 2 látogató hasznosnak vélte
A tulajdonosváltás után először jártunk a baricska csárdában. A balatoni panoráma pazar - ez nem változott. A csárda ételválasztékába sok-sok modern táplálkozásunkra jellemző elem került. Ez természetesen nem váltja ki a régi csárdaételek kedvelőinek ellenérzését. Valódi keleméri bárányt forgalmaznak - ennek utána is néztem.

Értékelt: 2016. augusztus 10. - 1 látogató hasznosnak vélte
A csárda elhelyezkedése kiváló, jó a parkolási lehetőség, a terasz és a belső terek is nagyon hangulatosak. A hely jellegéhez jól passzolnak a berendezések, egyszerűek de ízlésesek. A terasz ugyanakkor már enyhén esős időben sem jöhet szóba - sajnos még a sűrű lugas sem véd meg az esőcseppektől.

2016. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. augusztus 4.
Az étterem nagyon szép helyen fekszik,szép a kilátás. A pincérek udvariasak,az ételek finomak,de az adagok kicsik,jóllakni nem igazán lehet,még több fogással sem. Legnagyobb hátranya,hogy rengeteg a gyerek,egyszerre 3-4 csecsemő is sírt,nem tudom,hogy miért nem próbálják meg a gyerekkel érkezőket elkülöníteni,akkor az embernek nem lenne olyan érzése mintha egy bölcsödébe ebédelne.

2016. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. augusztus 1.
A hely nagyon szép, magával ragadó, a kilátás pedig szintén gyönyörű, leszámítva azt az egy-két szállodát ami kicsit belerondít a látványba. Fontos észben tartani, hogy mindenképpen foglalni kell asztalt, mi előző este tettük meg ezt, akkor még sok hely volt a következő estére.

Legnépszerűbb csomagok Balatonfüreden és környékén
Danubius Hotel Annabella
Balatonfüred
4 nap/3 éjszaka 17.500 - 17.967,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, saját strandhasználattal, medence és szauna használattal, heti két alkalommal zenés-táncos esttel, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2021.06.16. - 2021.09.02.
Judit Panzió
Tapolca-Gyulakeszi
2 nap/1 éjszaka 11.100 - 11.900,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2021.03.12. - 2022.03.01.
Aura Hotel
Balatonfüred
2 nap/1 éjszaka 17.959 - 38.206,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, korlátlan wellness részleg használattal, fillup szobai szolgáltatásokkal, fürdőköpeny bekészítéssel, internettel
2021.04.01. - 2021.12.23.
2 nap/1 éjszaka 13.500,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással
2020.10.21. - 2021.12.31.
Hotel Margaréta
Balatonfüred
2 nap/1 éjszaka 14.500 - 66.270,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, Dalia Spa wellness részleg korlátlan használatával, hotelkönyvtár és játszószoba használattal, internettel
2018.06.14. - 2022.01.02.
Hotel Bonvino Wine & Spa
Badacsony
3 nap/2 éjszaka 17.450,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, borkóstolóval, internet elérhetőséggel
2018.11.21. - 2021.12.23.
Hotel Halászkert
Badacsony
5 nap/4 éjszaka 11.000,- Ft/fő/éj ártól: választható ellátással, wellness-részleg használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2021.07.17. - 2021.08.02.
Hotel Historia Malomkert
Veszprém
2 nap/1 éjszaka 17.950,- Ft/fő/éj ártól: választható ellátással, üdvözlő itallal, gyermek játszótér használattal, parkolással
2021.05.20. - 2021.05.24.
2021.02.28. - 2022.03.01.

Szállodák Balatonfüreden és környékén
Holiday Hotel Csopak Balatonfüred
Hotel Yacht Wellness & Business Balatonfüred
Napi árak félpanzióval (1 éjtől)
Balatoni nyaralás (min. 5 éj)
Napi ár félpanzióval (1 éjtől)

Baricska Csárda BalatonfüredX