Csókakő vára Csókakő

Csókakő vára Csókakő
Csókakő vára CsókakőCsókakő vára Csókakő
Csókakő vára CsókakőCsókakő vára Csókakő

Csókakő vára Csókakő bemutatkozása

A Győr és Székesfehérvár között haladó úton járva érdemes kitérőt tennünk a Csókakő várához, mely a Vértes déli részén fekszik. Csókakő vára egy stratégiailag nagyon fontos út ellenőrzését látta el, mely a tatárjárás után épült fel. Ez az út, a méltán ismert "Fehérvárra menő hadi út".

Hétkúti Wellness Hotel Mór - Együtt a család - 15% kedvezménnyel
CE Plaza Hotel Siófok
74.900 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval

Csókakő vára Csókakő vélemények

Kihagyhatatlan 2023. augusztus 8.barátokkal járt itt
Csókakőről első ízben a csókakői kolbászleves kapcsán hallottam, majd Mór környékén autózva lettem figyelmes a várra. Volt időnk, így megálltunk a parkolóba. Mielőtt felmentünk volna a várba, körülnéztünk a szívmelengető Nagy-Magyarország téren is. A várnak utánaolvastam kicsit, megtudtam hogy a tatárjárás után épült ide a stratégiailag rendkívül fontos út ellenőrzésére.
Csókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Egyéb
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 53 városban járt márFelfedező - 19 helyen első értékelőNépszerű író - 72 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. április 25.családjával járt itt
Gyönyörű út vezet fel a vához. 2015 óta elkezdték felújítani, építgetni, sjanos ez abbamaradt. A látogatás ingyenes. Érdemes megnézni.
2055
Érdekes 2021. szeptember 21.egyedül járt itt
Ahogy a bodajki kegyhelyről kijöttem, az út nemsokára elágazott, Bicske vagy Székesfehérvár? Gondoltam, nem tartom itt fel a forgalmat a töprengéssel, éppen itt van szemben Csókakő, nézzük meg közben azt is. . . borult volt az idő,, meg esteledett is.
Csókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - BelsőCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső kép
Érdekes 2021. július 21.a párjával járt itt
Párommal egy röpke kirándulást szerettünk volna tenni, ezért esett a választásunk a Várra. A vár aljában egy elég nagy parkoló van, ahonnan indulhattunk felfelé. Először az erdő irányába indultunk el, ahol egy elég meredek lépcsőn lehet feljutni. Ezt őszintén bevallom nem mertem megtenni.
Kihagyhatatlan 2018. szeptember 6.gyerekekkel járt itt
A csőkakői vár a szüleim csákberény-orondpusztai telke mögött húzódó hegygerincen található, így gyerekkorom óta ismerem ezt a várat. Akkoriban (30-35 évvel ezelőtt) még sokkal romosabb állapotban volt, a felújítás és hasznosítás csak az ezredforduló környékén kezdődött el a Csókakői Várbarátok Társaságának kezdeményezésére.
Érdekes 2018. augusztus 23.családjával járt itt
Kissé emelkedős a várhoz való feljutás. Ajánlom a falu felőli megközelítést, ahol még a bátrabbak autóval is fel tudnak menni. Lent fizető parkoló, óriási tér, Wc, evési lehetőség, fent belépő, felújított terek, gyönyörű kilátás. Ajánlom családoknak, délután focizhatnak is, tollasozhatnak.
Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő -
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 6 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.