4,5
városi Tanösvény közül
Tanösvény
Egyetemi Botanikus Kert DebrecenEgyetemi Botanikus Kert Debrecen

Egyetemi Botanikus Kert Debrecen bemutatkozása

A debreceni botanikus kertet 1928-ban alapították és a Debreceni Egyetem főépülete mögött helyezkedik el 15,5 hektáros területen. Közel 6000 növányfaj található meg itt, a kertben több mint 750 fásszárú növény látható, továbbá a világon napjainkban ismert négy cédrusfajt, különleges lágyszárú és trópusi növényeket, valamint a gyöngyvirágos tölgyest is megtekinthetik a látogatók a kertben.

Peró Vendégház Debrecen - Napi árak önellátással
2024.08.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen

Egyetemi Botanikus Kert Debrecen vélemények

Kihagyhatatlan 2023. május 19.egyedül járt itt
A Debreceni Egyetem Botanikus Kert: csend, (természetesen madárcsicsergés), rend, nyugalom. A kert egész területe gondozott, karbantartott. A padok és az útbaigazító táblák kissé kopottak, de eltévedni nem lehet. A kaktuszok és a pozsgás virágok különös élményt jelentenek. A belépőjegy jelképes összegű. A látogatás az egyik legjobb választás.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 32 városban járt márNépszerű író - 22 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 260 feltöltött kép
Érdekes 2022. április 22.a párjával járt itt
A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében 5-6 ezer féle növény található meg. Több ezer kaktusz és pozsgás növény mellett kedvencünk a különleges termést hozó Kis-ázsiai jegenyejefenyő volt. A kert talán lehetett volna egy kicsit gondozottabb így Húsvét előtt. Az üvegházban viszont csodásak voltak a növények, méretükből és virágzasukból látszik, hogy jól érzik tt magukat.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 26 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.