Esztergomi Bazilika Esztergom

Esztergomi Bazilika EsztergomEsztergomi Bazilika Esztergom
Esztergomi Bazilika EsztergomEsztergomi Bazilika Esztergom
32 fotó

Esztergomi Bazilika Esztergom bemutatkozása

A Duna fölé magasodó esztergomi Várhegyen Szent István király utasítására 1010-re épült fel a Szent Adalbert-székesegyház. Bár a 12. században tűzvész miatt szinte teljesen elpusztult, 1543 dzsámiként építették újjá a török uralom idején, de nagyjából 50 év múlva, a város sikertelen ostromában ismét megsemmisült.
Tovább olvasom >>

Hotel Abacus Herceghalom
82.600 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval

Esztergomi Bazilika Esztergom vélemények

Kihagyhatatlan 2021. augusztus 29.a párjával járt itt
A magyarok monumentális fő temploma Az esztergomi Várhegyen magasodó Bazilika hazánk legnagyobb temploma, a magyarországi katolikus egyház főszékesegyháza. Tavaly nyáron már megnéztük a templomot, most az altemplomot, a panoráma kávézót és teraszt, valamint a kincstárat kerestük fel.
Itt fényképeztem:
Esztergomi Bazilika Esztergom - Külső képEsztergomi Bazilika Esztergom - Külső képEsztergomi Bazilika Esztergom - Külső képEsztergomi Bazilika Esztergom - Belső
Még több kép (1 db) >>
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 237 városban járt márFelfedező - 2382 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 67839 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2020. október 24.barátokkal járt itt
Az Esztergomi Bazilika az ország egyik leghíresebb szakrális-vallási épülete. Hivatalos neve Nagyboldogasszony– és Szent Adalbert-fő-székesegyház, Magyarország legnagyobb egyházi épülete, de európai viszonylatban is a legméretesebbek közé tartozik, illetve egyúttal hazánk legmagasabb épülete.
Itt fényképeztem:
Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom - Esztergomi Bazilika Esztergom -
Még több kép (17 db) >>
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 177 városban járt márFelfedező - 371 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 5902 feltöltött kép
Érdekes 2019. december 8.egyedül járt itt
Azt gondolom, hogy már sokan, sokszor jártunk ezen a helyen. Magyarország egyik főtemploma, nem csak szakrális, de talán politikai értelemben is. Engem sokszor lenyűgöz, és ha erre jártam éppen, és ködös tél ült a tájon, turista viszont egy sem akadt a környéken, pont kapóra is jött, hogy megálljak és benézzek ide.
Még több kép (5 db) >>