Böngéssz a legfrissebb szekszárdi értékelések között!

Érdekes 2024. március 20. 11:51egyedül járt itt
Jól látszik a képeken, hogy Agapanthus és én milyen eltérő napszakban és fényviszonyok között jártunk ott, hát Istenem, nekem most így sikerült. A múzeumban mondták, hogy el ne mulasszam az alkotást, itt van a falak mellett. Egyébként tudtam róla, tervben volt.
Borkút, SzekszárdBorkút, SzekszárdBorkút, SzekszárdBorkút, SzekszárdBorkút, SzekszárdBorkút, SzekszárdBorkút, Szekszárd
Kihagyhatatlan 2024. március 20. 1:50egyedül járt itt
Nehéz lenne pár sorban összefoglalni, mi mindenről szól ez a ház, és benne a kiállítóterek. A múzeum általában magányos séta, de itt kaptam egy vezetőt (bár ez máshol is előfordult már), szóval jött velem egy avatott szakértő és nagyon is szükség volt rá, mert ő nyitogatta-zárogatta a múzeumrészeket a földszinten és emeleten, amit volt szerencsém bebolyongani látogatásom során.
Vármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, SzekszárdVármegyeháza, Szekszárd
Érdekes 2024. március 20. 0:59egyedül járt itt
II. János Pál pápa szobrát két éve, körülbelül éppen ilyenkor, Szent József napja táján szentelték fel Szekszárdon. Egy diakónus ajándékaként került ide Lengyelországból, azt tényleg nem gondoltam volna, hogy a diakónusoknak vannak ilyen méretes elajándékozni való szobraik, de ezt olvastam erről. tehát csak ezt írhatom ide.
II. János Pál szobra, SzekszárdII. János Pál szobra, SzekszárdII. János Pál szobra, SzekszárdII. János Pál szobra, Szekszárd
Átlagos 2024. március 19. 20:41egyedül járt itt
Valaha a Művelődési Ház előtt állta, de Szent István kiütötte onnan, költöznie kellett, a tér egy jelentéktelenebb részére. (Szent István kultúrabb, mint Babits? ? ) De amúgy nem volt igazán jó, valami vak koldus, így ránézésre, egy sokkal jobb szobra van már Szekszárdon, az emlékháza kertjében üldögél, na, az az igazi Babits.
Babits Mihály szobra, SzekszárdBabits Mihály szobra, SzekszárdBabits Mihály szobra, SzekszárdBabits Mihály szobra, Szekszárd
Érdekes 2024. március 17. 21:16egyedül járt itt
A millennium kapuja Szekszárdon az evangélikus templom mellett, a Luther téren áll. Félig nyitva is van. Próbáltam teljesen kinyitna vagy bezárni, mert úgy tűnik, mintha egy tengely körül ez lehetséges lenne, de nem lehet. Vicces lehettem, ahogy ott feszegetem.
Az évezred kapuja, SzekszárdAz évezred kapuja, SzekszárdAz évezred kapuja, SzekszárdAz évezred kapuja, Szekszárd
Kiváló 2024. március 16. 11:32egyedül járt itt
A vármegyeházán bóklásztam éppen, amikor megkérdeztem a vezetőmet, hogy az ő véleménye szerint hol egyek itt valamit, ha már ennyire megéheztem a történelem és kultúra habzsolása közben? Még ki is jött velem az épületből a térre és megmutatta, hogy ott a Szász étterem, oda érdemes bemenni! Ha a helyiek mondják. . .
Szász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, SzekszárdSzász Söröző & Étterem, Szekszárd
Kihagyhatatlan 2024. március 15. 23:05egyedül járt itt
Ismerőseim körében mindig feltör a hörgés, amikor felkutatok valami zsinagógát, ami hát elég gyakran előfordul, és bizony, lám, felújították, de más célra használják. . . és egyáltalán nem rossz célra. Kecskeméten például tudomány és művészetek háza, és Michelangelo szobormásolatok vannak benne, Szolnokon képtár, Egerben meg Petőfi-kiállítás volt éppen ottjártamkor.
Művészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, SzekszárdMűvészetek háza, Szekszárd
Átlagos 2024. március 15. 22:32egyedül járt itt
Ha jól emlékszem, a szekszárdi Szent Istvánról már megemlékeztem, hát itt egy másik koronás is, ő meg még szekszárdibb is, mint az államalapító. Azt mondja a muzeológus, akivel beszélgettünk róla, hogy állítólag 60-70 méter mélyen van itt eltemetve.
I. Béla király szobra, SzekszárdI. Béla király szobra, SzekszárdI. Béla király szobra, SzekszárdI. Béla király szobra, SzekszárdI. Béla király szobra, SzekszárdI. Béla király szobra, SzekszárdI. Béla király szobra, Szekszárd
Érdekes 2024. március 15. 19:47egyedül járt itt
Valamilyen István szobor minden településen van, néha előfordul, hogy több is, ezek ismeretében ez a szekszárdi egy viszonylag jó alkotás. Jó pózban királykodik, elfogadhatóan férfias, a korona is autentikusabb, mint a félrevert keresztes forma, az országalmán meg a kettőskeresztbe ne kössünk bele, mert már párszor belekötöttünk.
Szent István-szobor, SzekszárdSzent István-szobor, SzekszárdSzent István-szobor, SzekszárdSzent István-szobor, Szekszárd
Érdekes 2024. március 13. 17:47egyedül járt itt
Kishibásan kezdődött a találkozásunk a múzeummal, lelkesen behatoltam az ajtón, és ott ült és könyökölt egy nagydarab, rosszkedvű ember. (Biztonsági őr? ? ) Odaálltam és jónapotkívánokoltam egyet. Semmi. Elnézett a levegőbe. Kis szünet után újra próbálkoztam, egy még hangosabb köszönéssel. Na, erre valami mi van?
Wosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, SzekszárdWosinsky Mór Megyei Múzeum, Szekszárd