Nógrádi vár Nógrád

Nógrádi vár Nógrád
Nógrádi vár NógrádNógrádi vár Nógrád
Nógrádi vár NógrádNógrádi vár Nógrád

Nógrádi vár Nógrád bemutatkozása

A nógrádi vár Magyarország legrégibb szabálytalan alaprajzú, belső tornyos kővára, mely a Börzöny keleti részén található. Az Ipoly folyó által félkörívbe fogott Börzsöny belsejében megbújó Nógrád község névadó vára, amely a környező vidékből hatvan méterre kimagasodó, nagy területű fennsíkot koronázza.

Harangvirág 36 Vendégházak Kismaros - Legjobb ár
2025.04.01-ig
Harangvirág 36 Vendégházak Kismaros

Nógrádi vár Nógrád vélemények

2082
Érdekes 2020. október 24.a párjával járt itt
Ez is egy régi tartozásom volt önmagam felé. Már több nógrádi várban voltam, ebben eddig miért nem? Igaz, ma ködborongós volt az ősz, nem látszott tökéletes kirándulóidőnek, várból kinézni, távoli ködöket látni nem olyan nagy élmény, mint tiszta időben. Ráadásul a vár és környéke sem volt valami tiszta, nemcsak a panoráma.
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 127 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelőNépszerű író - 46 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1689 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2019. április 24.családjával járt itt
Családi utazást szerveztünk a Börzsönybe. Egyik útcél a Nógrádi vár volt. Ebéd után mentünk, ezért örültünk, hogy nem sokat kell a hegyre menni. Jól megközelíthető kocsival. Remek kilátás nyílik a várból. Elég jó állapotban van a megmaradt része. De látszik, folyik még a felújítás.
Kihagyhatatlan 2018. június 3.gyerekekkel járt itt
Kiváló célpont családi kirándulásra Nógrád vára. Budapestről az odajutás az M2-es út felújítása miatt nem volt zökkenőmentes és gyors, viszont a Börzsöny lankái már útközben is szemet gyönyörködtetőek. Az egykor jelentős, a megyének is nevet adó település mára jelentéktelen kis faluvá zsugorodott, a váron kívül gyakorlatilag nincs is egyéb érdemleges látnivaló, de ettől még nagyon jó szívvel ajánlom a felkeresését.
Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád - Nógrádi vár Nógrád -