Ócsai Tájház Ócsa

Ócsai Tájház Ócsa
Ócsai Tájház ÓcsaÓcsai Tájház Ócsa
Ócsai Tájház ÓcsaÓcsai Tájház Ócsa

Ócsai Tájház Ócsa bemutatkozása

Az Ócsán található parasztházak közül a legöregebb a 18. század végén épült. Jelenleg összesen 6 egyedi műemléki védelem alatt álló ház van Ócsán, melyek megőrizték a kor építészetének sajátosságait. Az Ócsai Tájház 1980 óta várja látogatóit.
A lakóházakban egykori használati tárgyakat, munkaeszközöket, bútorokat és ruhákat tekinthetünk meg.

Bodrogi Kúria Inárcs - Napi árak félpanziós ellátással
Bodrogi Kúria Inárcs
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd

Ócsai Tájház Ócsa vélemények

Kihagyhatatlan 2022. július 20.csoporttal járt itt
Mivel legutóbb a templomba nem sikerült bejutni, így megmaradt a hiányérzet, muszáj volt visszatérni Ócsára. A kombinált belépő 2100 Ft-os ára magában foglalja a tájházak megtekintését, majd a templom vezetéssel történő meglátogatását. A jegyárusító hölgy a tájházak történetét is bemutatta.
Ócsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa - Ócsai Tájház Ócsa -
2071
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2228 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42606 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. március 11.egyedül járt itt
Érdekes, hogy ilyen különös módon együttműködik a tájház a református templommal. . . fizikailag közel van ugyan, de nekem mégis két külön világ. Lehet ilyen jegyet is venni, meg olyant is. Kombinált vagy külön-külön. A tájházak egyedül bejárhatók. Több is van.
Ócsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - Külső képÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - Külső képÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - Külső képÓcsai Tájház Ócsa - Külső képÓcsai Tájház Ócsa - Külső képÓcsai Tájház Ócsa - Külső képÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - EgyébÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - BelsőÓcsai Tájház Ócsa - Külső kép
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 38 városban járt márNépszerű író - 22 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2021. szeptember 11.családjával járt itt
Aki szereti a skanzeneket, a régi lakberendezésű parasztházakat, az nem fog csalódni.
Régi használati tárgyak és bútorok, igazán hangulatos. Tárlatvezetés a közeli 800 éves templomban.
Időnként vannak programok, pl gyerekeknek, és kézműves foglalkozások.
Mindenképpen ajánlom. Közel van Bp-hez.
Kihagyhatatlan 2019. február 10.egyedül járt itt
Ócsa faluközpontjában, a 13. századi, román stílusban épület premontrei kolostor (ma református templom) mellett található, több házból álló, körbekerített porta. Ez volt az ún. Öregfalu központja. A nádfedeles házakban a környékről gyűjtött használati eszközöket, berendezési tárgyakat, ruhákat láthatjuk, kb.