Kékfestő Múzeum Pápa

városi Múzeum közül
Múzeum
Kékfestő Múzeum Pápa

Kékfestő Múzeum Pápa bemutatkozása

A 18. század második felében a hazánktól nyugatra eső területeken a textiliparban és a festőmesterségben munkaerő-felesleg képződött. Ezért az egyéni vándorutak és családi áttelepülések egyaránt növelték a magyarországi kékfestő mesterek számát.

Hotel Villa Classica Pápa - Napi árak reggelis ellátással
2024.12.29-ig
Hotel Villa Classica Pápa

Kékfestő Múzeum Pápa vélemények

Kihagyhatatlan 2022. július 26.barátokkal járt itt
Győri nyaralásunkról látogattunk el Pápára a Kékfestő múzeoumot, és az Esterházy kastélyt megnézni. Előbb találtuk meg a központban a kastélyt, így azt néztük meg először, a kékfestő múzeum volt a második, de a kastélyban meg sem említették, hogy van kombinált jegy a kettőre.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 37 városban járt márNépszerű író - 25 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagság
Érdekes 2021. szeptember 4.a párjával járt itt
A közelmúltban Pápán töltöttünk néhány napot. Az egyéb látványosságok mellett így lehetőségünk nyílt megtekinteni az országban egyedülálló pápai kékfestő múzeumot. E helyen hosszú ideig működött a számtalan hazai kékfestő üzemek egyike, mely ma már "csak" múzeum.
2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2021. június 25.a párjával járt itt
Halottam már e múzeumról, textil-vegyész lévén izgatott is a kiállítás, így végre eljutottam ide. Sokkal több és nagyobb volt, mint amire számítottam. Áhítattal néztem végig, jártuk a régi épületeket és tudom, hogy milyen nehéz és egészségkárosító munka volt ez abban az időben.
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 59 városban járt márFelfedező - 30 helyen első értékelőNépszerű író - 26 hasznos szavazat6 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2020. augusztus 5.gyerekekkel járt itt
Korrekt árban érdekes, nem átlagos múzeumi kiállítást lát az ember. Kívülről nem hivalkodó, először elsétáltunk mellette. A személyzet kedves, az árak elfogadhatóak, vannak kedvezmények. Nem a szokványos múzeumi hangulat fogadja az embert, az eszközöket látva szinte odaképzeljűk az ott dolgozókat. Az igényesség, a törődés látszik a helyen, érdemes benézni.
Kihagyhatatlan 2019. június 1.a párjával járt itt
Aki Pápán jár, nem hagyhatja ki ezt a múzeumot. Igényes , tartalmas. Végignéztük a gépeket, Magyarország kékfestő cégeinek munkáit. Egyik szebb, volt mint a másik. Szerencsére méteráruban is lehetett vásárolni anyagot. Ismerőseimet is küldeni fogom. Olyan jó látni, hogy ismét feléled ez a műfaj. Nem véletlenül lett a világörökség része. Érdemes ezt a kultúrát ápolni!
Kihagyhatatlan 2016. október 5.gyerekekkel járt itt
Sok évvel ezelőtt látogattam meg a múzeumot először, és már akkor nagyon tetszett. Különlegessége, hogy egy korábbi műhely is része a létesítménynek, ahol minden eredeti állapotában tekinthető meg - ezzel téve egyértelművé, hogy milyen folyamatok során készültek el a szépséges textilek.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 3 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.