Országalma Székesfehérvár

Országalma Székesfehérvár
Országalma SzékesfehérvárOrszágalma Székesfehérvár
Országalma SzékesfehérvárOrszágalma Székesfehérvár

Országalma Székesfehérvár bemutatkozása

Az országalma Székesfehérvár főterén található, mely Ohmann Béla alkotása. Az országalmán körbefutó latin nyelvű felirat jelentése: ˇFehérvár szabad város Szent István király kegyéből. " A város ugyanis az államalapító Szent Istvántól kapta szabad királyi város jogállását.

Hotel Platán Székesfehérvár - Pihentető napok Székesfehérváron fürdőbelépővel
Pihentető napok Székesfehérváron fürdőbelépővel
Hotel Platán Székesfehérvár
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

Országalma Székesfehérvár vélemények

2082
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2238 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42703 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. december 8.egyedül járt itt
Szóval, ez egy olyan központi kultikus jelkép, ami alapvető a város történelmi szerepének szempontjából. Ezen nincs is mit mérlegelni, ez maga az amit történelmünkbe bele lehet sűríteni, ez itt Magyarország meg Székesfehérvár gombóccá gyúrva. Pont jó helyen áll, akárhonnan jövünk, megkerülhetetlen. Királyok városa.
Országalma Székesfehérvár - Külső képOrszágalma Székesfehérvár - Külső képOrszágalma Székesfehérvár - Külső kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 17.barátokkal járt itt
Székesfehérvár egyik szimbóluma, egyik legismertebb látnivalója az Országalma, amely a belvárosban, a sétáló utcák találkozásánál, a Romkert mellett, a Városház téren taláható. Júl mutat a vörös márványból készült alkotás a macskaköves utcák felett.
Országalma Székesfehérvár - EgyébOrszágalma Székesfehérvár - EgyébOrszágalma Székesfehérvár - Egyéb