Alcsúti Arborétum Alcsútdoboz

városi Múzeum közül
Kategória
Múzeum

Alcsúti Arborétum Alcsútdoboz bemutatkozása

Az Alcsúti Arborétum Magyarország legeredetibb angolparkja, 1820-as telepítése József nádor nevéhez fűződik.  Ő volt az ország nádora, az első Habsburg, aki Magyarországon letelepedve birtokot szerzett, az ő leszármazottjait nevezzük a Habsburgok magyar ágának.
Jártál már itt? Értékeld elsőként a helyet!3 darab első értékelés után Felfedező kitüntetéssel jutalmazunk!
Népszerű szállások a környéken
2021.12.20-ig
Hotel Bellevue Esztergom
76.400 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval

Alcsúti Arborétum Alcsútdoboz vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 66 városban járt márFelfedező - 28 helyen első értékelőNépszerű író - 52 hasznos szavazat6 évnyi aktív tagság
Kiváló 2021. július 21.a párjával járt itt
Még márciusban jártunk az arborétumban. Kellemes időtöltés volt, jó nagyot sétáltunk. Kialakított útvonalon haladtunk, friss levegőn - szabadon. Nagyon szép hely, tele különféle virágokkal, fákkal - csodás volt. A rom is érdekes látványt nyújt. Kapott térképpel közlekedtünk, mindent sikerült megtalálnunk és megnéznünk.
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 24 városban járt márNépszerű író - 25 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagság
2019. március 4.családjával járt itt
Mi sem bizonyítja jobban a tavasz közeledtét,mint hogy virágzik a hóvirág. A minap olvastuk valahol,hogy az Alcsúti Arborétumban rengeteg virágzó hóvirág látható,igy az elmúlt szombaton útnakindultunk az arborétumba. Hatalmas tömeg,a messzeségbe nyúló sor fogadott bennünket a bejáratnál.