Cím: 6726 Szeged, Lövölde utca 42.
A szegedi japánkert egy rendezett, harmonikus hely, ahol piros híd vezet át a kis tavon, körülötte japán fák és cserjék sorakoznak. Igazi nyugalomsziget, amely kiválóan illik a nagy füvészkert hangulatába. A látogatás díjköteles (2025-ben a felnőtt jegyár 2200 Ft, a diák/nyugdíjas: 1800 Ft, gyerek: 1000 Ft), de egy nyugodt délutánért teljesen megéri.
Japánkert a Szegedi Füvészkertben
Cím: 4400 Nyíregyháza, Sóstói út 31/b
A nyíregyházi kertrész igazi titkos zug, ahol kőlámpások, bambuszok és egy kis tó várja a természet szerelmeseit. A japánkert nem külön álló részként működik, hanem a botanikus kert egyik legszebb pontja. A teljes kert díjköteles, így a japánkert is, de csendes hangulatával teljesen elvarázsol, főleg tavasszal és nyár elején.
Cím: 8460 Devecser, Miskei u. 47.
Ez a kis japánkert különösen szép példa arra, hogyan lehet egy kisebb városban is valódi harmóniát teremteni. Van itt torii kapu, fahíd, kavicsos ösvény és egy kedves kis tó is. A kert hétköznapokon 8 és 16 óra között látogatható, belépődíj nélkül – azaz teljesen ingyenes! Igazi kincs a Bakony lábánál.
Japánkertekek Magyarországon / Fotó: Devecseri Japánkert Facebook-oldal
Cím: 8600 Siófok, Jókai park
Siófokon, a Jókai parkban megbújó japánkert tökéletes hely a Balaton-parti séták után. Romantikus kis tavacska, pici híd, virágzó bokrok és szépen karbantartott növények teszik hangulatossá. Ráadásul teljesen ingyen látogatható, bármikor betérhetsz egy kis csendes feltöltődésre.
Magyarországi japánkertek / Fotó: Siófok Guid Facebook oldala
Cím: 5700 Gyula, városház uca 13.
Ez az egyik legújabb japánkert, 2021-ben nyílt a könyvtár udvarán. Modern és hagyományos elemeket vegyít: torii kapu, kőlámpások, apró tó és hangulatos kavicsos ösvény fogad. Békés és elgondolkodtató hely, ahová belépni ingyenes – ideális egy nyugodt délutáni sétához a belváros szívében.
Japánkertek Magyarország / Fotó: GYULA a történelmi fürdőváros visitgyula.com Facebook-oldala
Cím: 1138 Budapest, Hajós Alfréd sétány
Ez a japánkert egy igazi meglepetés a sziget északi részén. Virágzó fák, kis tó halakkal és látványos japán kerti elemek – mindezt ingyen élvezheted! Tavasszal különösen varázslatos, de egész évben jó itt sétálni vagy csak leülni egy padra, figyelni a természetet. Nagyon könnyen megközelíthető is.
Az egyik legszebb hazai japánkertet a Margit-szigeten találjátok.
Cím: 1149 Budapest, Mogyoródi út 56-60.
Ez a kert a Városliget peremén található, és hazánk első japánkertje! Nem túl nagy, de gyönyörű: kis patak, fahíd, árnyas fák és csendes hangulat fogad. Itt tényleg meg lehet pihenni a hétköznapi rohanásból. Néhány alkalom kivételével a kert ingyenesen látogatható, így bármikor betérhetsz egy kis lelki feltöltődésre.
Az ország első japánkertjét Zuglóban hozták létre.
Cím: 1146 Budapest, Állatkerti körút 612.
A budapesti Állatkert területén is található egy japánkert – egészen pontosan a Japánkert és Bonsai Pavilon, amely a kert egyik csendesebb, árnyas részén helyezkedik el. A japánkertben kis tó, fahíd, japán juharok, bambusz, kerti lámpások és formára nyírt bonsai fák adják a hangulatot. A kert mellett található egy bonsai ház is, ahol különleges, gondosan nevelt bonsai gyűjtemény tekinthető meg. A japánkertet az állatkerti belépőjeggyel lehet meglátogatni, külön díjat nem kell fizetni.
Még a budapesti állatkert területén is található egy japánkert.
Cím: 1062 Budapest, Andrássy út 103.
Ez inkább kulturális helyszín, mint klasszikus japánkert, de a kert gyakran ad otthont japán teaceremóniáknak, ikebana bemutatóknak. Pici, de hangulatos, és a múzeumlátogatás részeként ingyenesen bejárható. Különösen jó választás, ha érdekel a japán kultúra!
Fotó: Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum Facebook-oldala
Cím: 1083 Budapest, Illés utca 25.
Ez nem kifejezetten japánkert, de japán hangulatú: bambuszliget, kicsi ösvények, virágzó növények között barangolhatsz. Egy kis utazás Ázsiába, anélkül hogy kilépnél a városból.
A japán tájkert szabályai szerint kialakított kis tó, fahíd, dekoratív sziklakertek, bonsai-fák - így épül be a mini japánkert az Ázsia-kertbe. Itt tartják az évente megrendezésre kerülő “Sakura ünnepet", vagyis a japán cseresznyevirágzás-ünnepséget is, ezzel is erősítve a japánkert hangulatát. Ez a kis ékszerdoboz a város szívében egy igazi japán mesevilág! Tavasszal a cseresznyefák alatt sétálva tényleg úgy érezheted, mintha Japánban lennél.
Mivel a Füvészkert része, belépődíjas, de ha érdekelnek a távol-keleti kertek, ne hagyd ki!