Zuglói Japánkert Budapest

Zuglói Japánkert Budapest
Zuglói Japánkert BudapestZuglói Japánkert Budapest
Zuglói Japánkert BudapestZuglói Japánkert Budapest

Zuglói Japánkert Budapest bemutatkozása

Varga Márton álmodta meg 1928-ban, Zuglóban hazánk első japánkertjét, ahol még a japán császári család tagja, Takamacu herceg és felesége is tiszteletét tette. A művészi gondossággal kialakított létesítmény központi eleme a kőhidakkal és lépőkövekkel tarkított tórendszer.

Hotel Calimbra Miskolctapolca - Calimbra legkedvezőbb ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Zuglói Japánkert Budapest vélemények

Kihagyhatatlan 2021. szeptember 9.egyedül járt itt
A Japánkert az elmúlt 1-2 évben került be a köztudatba, én legalábbis korábban még sosem hallottam a létezéséről, viszont egyszer csak elkezdtek róla írni a médiában, aztán valahogy elterjedt az információ. A helyszín voltaképpen egy kertészeti középiskola udvara, amelynek hivatalos és teljes neve KMASZC Varga Márton Kertészeti és Földmérési Technikum és Kollégium.
Zuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - EgyébZuglói Japánkert Budapest - Egyéb
Érdekes 2021. szeptember 9.a párjával járt itt
Zuglóban található ez a kis oázis, amelyet sajnos kicsit nehéz megtalálni, legalábbis a bejáratot. Az iskolán keresztül lehet ugyanis bemenni, melynek a kapuja csukva van, így sok bizonytalan emberrel futottunk össze, míg magunk is kerestük, hogy merre juthatunk be.