Centrál Kávéház Budapest

Centrál Kávéház Budapest
Centrál Kávéház BudapestCentrál Kávéház Budapest
Centrál Kávéház BudapestCentrál Kávéház Budapest

Centrál Kávéház Budapest bemutatkozása

1890 és 1945 között a Centrálban összegyűlő neves írók, költők, mecénások irodalmi lapokat szerkesztettek itt, valamint tudósok, zeneszerzők, képzőművészek, tartottak benne találkozókat. A 2. világháború után menzaként és esti diák klubbként működött. 2000-ben nyitott újra mint kávéház, azonban sajnos jelenleg (2022.

Világos Hotel Balatonvilágos - Napi árak félpanziós ellátással
Kikapcsolódás nyugdíjas kedvezménnyel
2024.06.14-ig
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Centrál Kávéház Budapest vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 22 városban járt márFelfedező - 10 helyen első értékelőNépszerű író - 21 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagság
Átlagos 2018. május 18.egyedül járt itt
Központi fekvése és a kiülős részén helyet foglaló tömeg miatt mindig is izgatott. Csodás belső tere és hagyományokra utaló megjelenése miatt azonban drágább árfekvésre saccoltam, ezért most először vettem a bátorságot, hogy kipróbáljam. Szombat délután, csöpörgős időben, se meleg, se hideg időjárásban egy kicsit éhes voltam és ettem volna valami könnyű, de igényes valamit.
Centrál Kávéház Budapest - Étel/ital
2018. január 1.a párjával járt itt
Számtalanszor elsétáltunk a kávéház előtt, a két ünnep között eljött az idő a kipróbálására egy kávé és sütemény erejéig. Az ételkínálat a 4-5. 000 ft-os pörköltekkel nyilván a külföldieket célozza, nem keltette fel érdeklődésünket. Élénk forgalom volt ottlétünk idején, éppen kaptunk egy szabad asztalt.
Átlagos 2016. augusztus 11., kollégákkal járt itt
A Ferenciek terénél található nagymúltú Centrál Kávéházat valószínűleg nem kell bemutatni, aki Budapesten él, hallott mér róla, még ha esetleg soha nem is járt benn. Történelmi tanulmányainkból is emlékezhetünk rá esetleg, hogy a 20. század elején a Nyugatos írók egyik törzshelyének számított, a pesti irodalmi-szellemi élet egyik központja volt.
Centrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - Étlap/itallapCentrál Kávéház Budapest - Étlap/itallapCentrál Kávéház Budapest - Étlap/itallapCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - MosdóCentrál Kávéház Budapest - MosdóCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - Étel/italCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - BelsőCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső képCentrál Kávéház Budapest - Külső kép
2016. május 9.gyerekekkel járt itt
A benti helyiségben szinte senki sem volt pedig szombat délután jártunk ott hatóra környékén, ezért a hangulatosságra csak egy átlagost tudok adni, ilyenkor kellene pl mondjuk egy bárzongorista, író olvasó találkozó,stb. A felszolgálók kedvesek udvariasak voltak.
Kiváló 2013. április 4.egyedül járt itt
Nagyon szeretem ezt a helyet reggelenként. Igazi 20 sz. eleji hangulatot sugároz az újjáépítés óta. tavaly volt egy kezdeményezésük, hogy gasztro-bloggerek saját készítésű fagylaltjait árulták. Végre egy izgalmas kezdeményezés, és nem porból készült, hanem rendes főzött fagyit kóstolhattunk, izgalmas ízekben.
2013. március 19.barátokkal járt itt
A Centrál egy brand, egy név. Talán ezért van, hogy a fantáziadús, de azért nem nagyon különleges magyar konyha ennyibe kerülhet, egy kicsit borsosak az árak. Viszont azért ez mégiscsak a nagy múltú Centrál :)(Még ha egy kicsit érződik is a pincéreken, hogy ennek nagyon is tudatában vannak - egy kicsit túlságosan is ;))
Mi sztrapacskát ettünk, az nagyon finom volt egyébként, és a hangulat is helyén volt.