New York Kávéház Budapest

New York Kávéház Budapest
New York Kávéház BudapestNew York Kávéház Budapest
New York Kávéház BudapestNew York Kávéház Budapest

New York Kávéház Budapest bemutatkozása

A több, mint 120 éves New York Kávéháznál kevesebb kultikus hely van Budapesten, ha egyáltalán létezik ilyen.
1894-ben nyitotta meg kapuit, és hamar az irodalmi, művészi élet központjává vált. Molnár Ferenc például itt írta meg a Pál utcai fiúkat, de Babits Mihály, Móricz Zsigmond, Gárdonyi Géza, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Illyés Gyula, Weöres Sándor is nagyon szerette a kávézót.

Komló Hotel Gyula - Szállás reggelivel és vacsorával, Várfürdő belépővel
Szállás reggelivel és vacsorával, Várfürdő belépővel
Komló Hotel Gyula
Kristály Imperial Hotel Tata

New York Kávéház Budapest vélemények

Bronz fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 186 feltöltött kép
Kiváló 2024. január 19.barátokkal járt itt
Még sohasem volt szerencsém ebben a világhírű kávéházban vendégnek lenni. Ez már múltidő. Barátnőmmel elhatároztuk, meglátogatjuk. A honlapon még itthon átolvastuk a tudnivalókat, izgatottan készültünk. Legnagyobb meglepetésünkre megérkezésünkkor nagyon hosszú sor volt előttünk, nem is láttuk az elejét.
New York Kávéház Budapest - Külső képNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Külső képNew York Kávéház Budapest - Külső kép
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 64 városban járt márFelfedező - 86 helyen első értékelőNépszerű író - 22 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2715 feltöltött kép
Kiváló 2023. július 23. járt itt
Sokszor elmentem már előtte, de mindig hosszú sorok álltak. Csak kívülről csodáltam milyen gyönyörű belülről. Bakancslistás volt. Egy délelőtt szintén arra sétáltam, amikor látom, hogy senki sem áll előtte. Na gondoltam most vagy soha. Benyitottam, csak pár ember várakozott előttem. Hamar sorra kerültem, egy oldal asztalkához kisértek.
New York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - Egyéb
2055
Kiváló 2022. június 25.a párjával járt itt
Gondolkodtam egy darabig, hogy itt ezt a bizonyos ár/érték arányt hogyan értékeljem? Szóval, mindenki tudhatja, gondolhatja előre, hogy ez egy szokatlanul drága kávéház, más helyekhez képest. Ezzel a tudattal mész be. Na, de nem viszonyíthatok egy királyi palotát Mariska néni sarki lángossütőjéhez.
New York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - Étel/ital
2017. április 23.barátokkal járt itt
Régi vágyunk volt, hogy a New York kávéházba elmenjünk egyszer, most sikerült időt szakítani rá. A hely valóban gyönyörű! Jó időpontot választottunk, nem kellett sokat várni, hogy asztalhoz jussunk. Sajnos csak az lenti helységben kaptunk helyet, de az is nagyon szép. Viszont a rengeteg ember elég hangos volt, ez kicsit zavart.
2017. február 20.családjával járt itt
A hely valóban gyönyörű. . megérdemli a világ leszebb kávézója címet. Viszont azért, hogy eltölthess ebben a környezetben egy kis időt pofátlanul sokat kérnek. A helyet kell megfizetni nem vitás. . . Külföldi pénztárcának találták ki sajnos. A rendelésünket elfelejtették, amiért kárpótoltak minket, 2 üveg ásványvízzel, a kiszolgálással meg voltam elégedve.
Kiváló 2015. október 20.a párjával járt itt
Amikor először jártam a New York Kávéházban, őszintén szólva a lélegzetem is elakadt. Gyönyörűen felújították az épületet és az értékes belső díszítéseket is meghagyták, méltóképpen emlékezve a hely évszázados múltjára. A falakat freskók ékesítik, a körbefutó karzatra márványlépcső vezet fel, melyet bronz szobrok díszítenek, a tereket aranyozott csavart oszlopok tagolják.
New York Kávéház Budapest - Külső képNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - EgyébNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - Külső képNew York Kávéház Budapest - Külső képNew York Kávéház Budapest - Külső képNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - Étel/italNew York Kávéház Budapest - Belső
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 14 városban járt márFelfedező - 10 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 216 feltöltött kép
Kiváló 2015. február 26.barátokkal járt itt
Nagyon hangulatos, varázslatos hely; a régi idők milliőjét nyújtja. A barátnőmmel a kávéházi részben jártunk, ahol süteményt ettünk. Szinte teljesen tele volt a hely, de ennek ellenére a kiszolgálás gyors és figyelmes volt. A desszertek és az italok is nagyon ízletesek voltak; én érdekességként forró, szilvás limonádét ittam, ami nagyon kellemes ízű volt.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 42 városban járt márFelfedező - 20 helyen első értékelőNépszerű író - 83 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1315 feltöltött kép
Kiváló 2015. február 14., csoporttal járt itt
Egy csoportos látogatás keretében, idegenvezetővel kerestük fel ezt a szép, patinás kávéházat. Gyönyörűen lett felújítva, kívül-belül az épület. Belépve a kávéházba, halk zongoraszó fogadott, s finom illatok csiklandozták orrunkat. Egy kis sétát tettünk az emeleten, s a földszinten is,ideképzelve a költők-írók, művészek csoportját, akiknek anno törzshelye volt a New York Kávéház.
New York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - BelsőNew York Kávéház Budapest - Belső
Átlagos 2015. január 18.barátokkal járt itt
Külföldi barátunkkal tértünk be esti séta során a New York kávéházba. A hely gyönyörűen felújított, és érdekesen, hangulatosan keveredik benne a "régi" és a "modern". Mivel késő este volt, nem akartunk vacsorázni, csak süteményt és innivalót kértünk. Jó 10 percet vártunk, hogy a rendelést egyáltalán leadhassuk, pedig csupán néhány asztalnál ültek vendégek.
Kiváló 2014. augusztus 24.egyedül járt itt
Külföldi éttermi élményeimet is felülmúlta ez a hely. Bátran állítom, hogy a legszebb kávéház/étterem Budapesten. A kiszolgálás nagyon kedves és elképesztő gyors, pedig a hely majdnem tele volt, mikor mentem. Egy málnás fehércsokit ittam, még jó, hogy nem rendeltem hozzá desszertet, mert ez önmagában megfelelt annak.
New York Kávéház Budapest - Étel/ital