Csókakő vára Csókakő

Csókakő vára CsókakőCsókakő vára Csókakő
Csókakő vára CsókakőCsókakő vára Csókakő
32 fotó

Csókakő vára Csókakő bemutatkozása

A várat három oldalról meredek sziklafal védi, amelyet mesterséges sziklaárokkal is elhatároltak. A legrégebbi rész az úgynevezett felsővár, amely még a 13. században épült, nagyjából téglalap alakú, kb.
Tovább olvasom >>

4 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
2022.12.22-ig
Hotel Residence Siófok
Kérd ajánlatunkat!

Csókakő vára Csókakő vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 189 városban járt márFelfedező - 394 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 6494 feltöltött kép
Érdekes 2021. szeptember 21.egyedül járt itt
Ahogy a bodajki kegyhelyről kijöttem, az út nemsokára elágazott, Bicske vagy Székesfehérvár? Gondoltam, nem tartom itt fel a forgalmat a töprengéssel, éppen itt van szemben Csókakő, nézzük meg közben azt is. . . borult volt az idő,, meg esteledett is.
Itt fényképeztem:
Csókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - BelsőCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - Külső képCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - EgyébCsókakő vára Csókakő - Külső kép
Még több kép (15 db) >>
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 74 városban járt márFelfedező - 33 helyen első értékelőNépszerű író - 52 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagság
Érdekes 2021. július 21.a párjával járt itt
Párommal egy röpke kirándulást szerettünk volna tenni, ezért esett a választásunk a Várra. A vár aljában egy elég nagy parkoló van, ahonnan indulhattunk felfelé. Először az erdő irányába indultunk el, ahol egy elég meredek lépcsőn lehet feljutni. Ezt őszintén bevallom nem mertem megtenni.
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 237 városban járt márFelfedező - 2386 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 67943 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2018. szeptember 6.gyerekekkel járt itt
A csőkakői vár a szüleim csákberény-orondpusztai telke mögött húzódó hegygerincen található, így gyerekkorom óta ismerem ezt a várat. Akkoriban (30-35 évvel ezelőtt) még sokkal romosabb állapotban volt, a felújítás és hasznosítás csak az ezredforduló környékén kezdődött el a Csókakői Várbarátok Társaságának kezdeményezésére.
Még több kép (3 db) >>
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 82 városban járt márFelfedező - 60 helyen első értékelőNépszerű író - 429 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 257 feltöltött kép
Érdekes 2018. augusztus 23.családjával járt itt
Kissé emelkedős a várhoz való feljutás. Ajánlom a falu felőli megközelítést, ahol még a bátrabbak autóval is fel tudnak menni. Lent fizető parkoló, óriási tér, Wc, evési lehetőség, fent belépő, felújított terek, gyönyörű kilátás. Ajánlom családoknak, délután focizhatnak is, tollasozhatnak.
Itt fényképeztem:
Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő - Csókakő vára Csókakő -
Még több kép (5 db) >>