Gödöllői Királyi Váró Gödöllő

Gödöllői Királyi Váró Gödöllő
Gödöllői Királyi Váró GödöllőGödöllői Királyi Váró Gödöllő
Gödöllői Királyi Váró GödöllőGödöllői Királyi Váró Gödöllő

Gödöllői Királyi Váró Gödöllő bemutatkozása

A Pest-Hatvan vasútvonalon 1867 tavaszán indult meg a közlekedés. Ugyanebben az évben kapta meg a magyar államtól Ferenc József és Erzsébet királyné koronázási ajándékul a gödöllői kastélyt és uradalmat, s ettől kezdve rendszeresen utazott vonattal Gödöllőre a királyi pár és kísérete.

Erzsébet Királyné Szálloda Gödöllő - Pünkösd
Erzsébet Királyné Szálloda Gödöllő
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd

Gödöllői Királyi Váró Gödöllő vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 76 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1067 feltöltött kép
Érdekes 2024. január 7.a párjával járt itt
Korábbi gödöllői látogatásainkon ez az épület kimaradt a programunkból, mert a covid, majd tavaly télen a fűtési költségek megugrása miatt zárva volt az épület. Pedig ezt látni kell, a ritkasága és a szépsége okán.
Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - Egyéb
2082
Érdekes 2022. június 3.egyedül járt itt
Ma útba is ejtettem a híres királyi várót, zavartalanul körbesétáltam és be is mentem megnézni. Egy idősebb hölgy a barátnőjével és annak kutyájával töltötte éppen az idejét, egyébként ő volt a beengedő is, először nem értette mit akarok, de aztán meg én nem értettem, hogy mit nem ért, miért, mit lehet itt még mást csinálni, mint megnézni a királyi várót?
Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Külső képGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - Külső képGödöllői Királyi Váró Gödöllő - Külső képGödöllői Királyi Váró Gödöllő - Külső képGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - BelsőGödöllői Királyi Váró Gödöllő - EgyébGödöllői Királyi Váró Gödöllő - Külső kép
Átlagos 2019. november 3.a párjával járt itt
A gödöllői Királyi Várót az 1882-es eredeti tervek alapján újították fel a Norvég Alap támogatásával, és 2011-ben adták át. Három terem szolgálta az uralkodópár és kíséretének kényelmét. Külön szobája volt Erzsébet királynénak és Ferenc József császárnak, egymással szemben, a tágas hercegi váróból nyílva.
Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő - Gödöllői Királyi Váró Gödöllő -