Hollókő Ófalu Hollókő

Hollókő Ófalu Hollókő
Hollókő Ófalu HollókőHollókő Ófalu Hollókő
Hollókő Ófalu HollókőHollókő Ófalu Hollókő

Hollókő Ófalu Hollókő bemutatkozása

A Hollókői Ófalu 56 védett épületből áll: egy templomból és 55 lakó illetve gazdasági épületből. Közép-Európa legjobb állapotában fentmaradt műemléki védelem alatt álló házak többségében különböző kiállításokat tekinthetünk meg, de van köztük  vendéglátóhely és szálláshely is.

Hengermalom Kúria Szécsény - 2 éjszakás ajánlat
Kedvezményes pihenés
Erzsébet Park Hotel Parádfürdő

Hollókő Ófalu Hollókő vélemények

Kihagyhatatlan 2023. október 24.gyerekekkel járt itt
Hollókő minden évszakban szép. Tavasszal aranyesővel, tulipánnal, ősszel színes falevelekkel.
A falu utcáin sétálva igazi meseházakat látunk, megérinti a látogatót a hely szépsége.
Mindenkinek látni kell!
Méltán a világörökség része ez a csodálatos falu.
Kihagyhatatlan 2023. október 22.egyedül járt itt
Üzleti ügyben voltam a környéken, hát gondoltam hazafelé elnézek Hollókőre, mert ezer éve a bakancslistámon volt már. Csak egy órám volt, mert aztán mennem kellett tovább, de így is megérte. Mivel hétfő volt, a legtöbb múzeum zárva volt, de már azért megéri odamenni, hogy az ember sétálgasson egyet az Ófaluban, csodálja a házakat és csak élvezze a hely hangulatát.
Kihagyhatatlan 2023. február 25.a párjával járt itt
Annyira szép, hogy mindenkinek meg kéne látogatni életében legalább egyszer. De minden iskolának el kellene ide vinni a gyerekeit.
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 27.gyerekekkel járt itt
Az UNESCO világörökség része, 1987-ben került be legelső magyarországi helyszínként, nyilvánvalóan nem véletlenül és nem érdemtelenül. A kis Nógrád megyei falut nemcsak hazánkban, de határainkon kívül is jól ismerik. A falu - a jelenlegi Ófalu rész - a XIII. században, a tatárjárást követően jött létre.
Hollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - EgyébHollókő Ófalu Hollókő - Egyéb
2082
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 27.barátokkal járt itt
Miután még senki nem ragadott billentyűzetet, hogy kitöltse ezt a címszót véleménnyel, veszem a bátorságot. . . gondolom, a legtöbbünknek Hollókő, mint a település fogalma, azonos az Ófaluval. El nem tudom képzelni, hogy valaki az Ófalun kívüli házakat jönne ide megcsodálni. De az Ófalu az tényleg kuriózum!
Hollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Külső képHollókő Ófalu Hollókő - Egyéb