Mohácsi busójárás Mohács

Mohácsi busójárás Mohács
Mohácsi busójárás MohácsMohácsi busójárás Mohács
Mohácsi busójárás MohácsMohácsi busójárás Mohács

Mohácsi busójárás Mohács bemutatkozása

Az a legenda, miszerint a mohácsi sokácok a törököt űzték el ijesztő álarcokba öltözve, alighanem csak a fantázia szüleménye. A busójárás célja a tél elbúcsúztatása és az új életet hozó tavasz köszöntése.
Valószínűleg mindannyiunk lelki szemei előtt az első, ami megjelenik a témához kapcsolódóan, az a busók öltözete.

Ponty Poronty Vendégház Nagybaracska - Pihenés márciusban, áprilisban, májusban, júniusban
Pihenés márciusban, áprilisban, májusban, júniusban
03.28-06.26.
Előrefizetési kedvezmény félpanzióval
Ambient Hotel Sikonda

Mohácsi busójárás Mohács vélemények

Kihagyhatatlan 2023. október 3.a párjával járt itt
2023 február végén egy szombati napon tekintettük meg a rendezvényt. A város határában, kijelölt parlóba irányítottak minket, ott tudtunk megállni. A városba ingyenes buszjárat szállította be az érdeklődőket, mi inkább besétáltunk. Nézelődtünk, ettünk, ittunk és élveztük a látnivalókat.
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 29 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. február 23.a párjával járt itt
A mohácsi busójárást már évek óta szerettem volna megnézni-nemcsak a a tévében látni, hanem - személyesen is. Idén végre ez sikerült! A párommal elterveztük, hogy leutazunk szombat reggel busszal és az egész hétvégét a környéken töltjük!
Kihagyhatatlan 2023. február 22.csoporttal járt itt
Már többször voltunk ezen a rendezvényen, a fő programokat (átkelés, koporsó vízrebocsájtása, felvonulás) minden évben végignéztük, így most más helyszíneket kerestünk fel. Megnéztük a Kanizsai Dorottya Múzeumot, a Szerb templomot, a Busóudvart, és a Selyemgyár kúlturális negyedet.
Mohácsi busójárás Mohács - EgyébMohácsi busójárás Mohács - EgyébMohácsi busójárás Mohács - EgyébMohácsi busójárás Mohács - EgyébMohácsi busójárás Mohács - EgyébMohácsi busójárás Mohács - Egyéb
Kihagyhatatlan 2022. március 8.a párjával járt itt
Az érkezés, 27-én nem volt zavartalan. Némi rendőri irányítás mellett is kaotikus autó- és ember tumultus fogadott, ami sajnos két helyen is nyomot hagyott az autómon. A hotel megtalálása és elfoglalása után azért némi megnyugvást leltem. Kb. másfél hónappal elötte a Kovács Panzióban kaptunk 2 éjszakára szállást, ami nem volt szörnyű, de inkább nem minősítem.