Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló

4,8
városi Természeti kincs közül
Természeti kincs
Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló
Hegyestű Geológiai Bemutatóhely MonoszlóHegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló

Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló bemutatkozása

A Káli-medence kapujának őre a Zánka és Monoszló között 337 méterre magasodó Hegyestű. A hegy északi felét az egykori kőbánya lefejtette, a visszamaradt bányafal azonban felfedi az 5-6 millió évvel ezelőtt működött bazalt vulkán belsejét. A vulkán kráterében megdermedt láva a kihűlés folytán sokszögletű, függőleges oszlopokra vált el.

Balatontourist Napfény Kemping Révfülöp - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással
04.26-10.06.
Balatontourist Napfény Kemping Révfülöp
Wellness élmények all inclusive ellátással, előfoglalással
Ensana Thermal Aqua Hévíz

Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló vélemények

Kihagyhatatlan 2023. szeptember 22.a párjával járt itt
Ez a hely egy csoda. Egy szuper kis túrahely minden korosztálynak. Minden évszakban más arcát mutatja. Aki hosszabb túrára vágyik, akkor a kocsit érdemes lennt hagyni és az erdőben felsétálni a kijelölt úton.
Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Egyéb
Kihagyhatatlan 2019. október 3.csoporttal járt itt
A Hegyestű a Balaton-felvidék kirándulóhelyei közül az egyik nagy kedvencem, többször jártam már itt. Helyileg Monoszló közelében található, autóval megközelíthető, parkolóhelyek vannak. A geológiai bemutatóhelyen a kőépületben - egykori bányaépület, felújítva - van egy kis kiállítás, szabadtéri kőpark, valamint a terepen tanösvényt alakítottak ki.
Kihagyhatatlan 2019. szeptember 16.a párjával járt itt
Már rég szerettem volna közelről megnézni, megérinteni a híres bazaltsípokat, és Hegyestű ehhez kiváló alkalmat ad. A megközelítése nem egyszerű (ajánlatos utánanézni, GPS-t használni), de ez az eset, amikor Mohamednek kell a hegyhez menni. Megéri. A félbevágott, lebányászott hegy így bepillantást enged a belsejébe, ahol gyönyörűen láthatók a megdermedt lávafolyam bazaltoszlopai.
Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló - Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 31 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagság
Érdekes 2016. november 8.gyerekekkel járt itt
Balaton-felvidéki kirándulásoknak egy ajánlott programpontja.
Gyönyörű a kilátás a Balcsira és környékére, az érdekes természeti képződményekről, sok érdekes leírással.

A nagy "hegy" mellett rögtön tudja az ember, hogy hova is tartozik a világegyetemben. :-)

Számíts rá, hogy sok lépcső vezet fel a tetejére; ja és sok a kutyát sétáltató, de nem zavaró.
Hegyestű Geológiai Bemutatóhely Monoszló -