Nagymarosi kálvária Nagymaros

Nagymarosi kálvária Nagymaros
Nagymarosi kálvária NagymarosNagymarosi kálvária Nagymaros
Nagymarosi kálvária NagymarosNagymarosi kálvária Nagymaros

Nagymarosi kálvária Nagymaros bemutatkozása

A nagymarosi kápolna és a nyolc elemből álló stációsor 1773-ban épült fel, lépcsői pedig 1920-as években készültek el. A 267 lépcsőfokok közül páron még ma is olvashatóak az építtetők neve. Ezeket megmászva  oda érünk a Kálvária-dombon álló barokk stílusú, idilli kápolnához. Mellette egy kereszt található, bronzlemezes borítású korpusszal.

Royal Club Hotel Visegrád - Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
Kedvezményes ár teljes előrefizetéssel
2025.01.01-ig
Royal Club Hotel Visegrád

Nagymarosi kálvária Nagymaros vélemények

2055
Érdekes 2023. január 25.egyedül járt itt
Másoknak úgy adatott, hogy a kilátó felől érkeztek, de nekem nem, én bánatosan szembenéztem a heggyel lentről és lassan elkezdtem felfelé mászni. A kálváriákon mindig vannak ilyen kis motiváló képek, hogy mikor mi történik, talán azért is, hogy ott kiszuszogd magad egy kicsit (bevallom, nem vagyok már mai csirke, szóval nehezebben hágom meg a hegyeket).
Nagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - Külső képNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - Külső kép
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 30. járt itt
Az 1920-as években nagymarosi családok építették a Kálvária lépcsőit, ennek nyomát ma is sok lépcső őrzi, rajtuk még ma is olvasható az építtető család neve, főleg a felsőbb lépcsőszakaszon. Összesen 167 lépcsőfok vezet fel a kápolnáig. Érdekesség, hogy csak nyolc stáció van a lépcsők mentén, az utolsó négy stációkép a kápolna falán van, az északi és a déli oldalon fülkékben.
Nagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - EgyébNagymarosi kálvária Nagymaros - Egyéb