Átlagos
2025. február 13.a párjával járt itt 35Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Hogy mennyire mexikóiak az itt felszolgált ételek, azt nem tudjuk, nem ismerjük ezt a konyhát. De azt tudjuk, hogy ez a hely nekünk egyszeri volt, többet nem jövünk. Pedig amúgy nem rossz, de nem is igazán jó, összességében nem elég, amit ez a hely nyújt.
Kellemesen berendezett helyiség és rendkívül kedves, szolgálatkész fiatalember fogadott bennünket, amikor egy csúnya, nyálkás téli napon betértünk ide ebédelni. Mondtuk, hogy át vagyunk fázva, szívesen innánk egy pohár vörösbort. Az nincs. Illetve van, de csak egy egész üveggel lehet rendelni, pohárral csak fehérbort. Mert hát ők amúgy is inkább koktélban erősek. Nem tudjuk, a mexikóiak miként vannak ezzel, de mi ebédhez nem kívántuk a jellemzően tequila alapú koktélokat. Rendeltünk hát az ételhez csapolt Hübris sört, amelyről megtudtuk, hogy kisüzemi termék Székesfehérvárról. Kategóriájában erős középkategóriás minőségűnek mondanám, mert van jobb is a piacon. Majd igyekeztünk tájékozódni, mit is lehet itt enni. Az étlapot azonban fekete alapra nyomtatták, amelyen például a zöld színű betűk csak a telefonnal megnézve olvashatóak, szabad szemmel nem. Jó ideje tart már ez a fekete alapra írni mindent divat, majd csak lecseng, és ott használják, ahol érdemes. Nekünk viszont segítettek a felszolgálók eligazodni a kínálatban. A párom Birria Tacost rendelt. Kapott három kicsi, nem túl gusztusosan kinéző tacot tépett marhahússal töltve. Azt mondta, nem volt rossz, de íze se nagyon volt az ételnek. Én Burrito csirkét ettem, ami szintén nem volt rossz, de nem volt elég meleg, amikor megkaptam, és az is kicsit íztelen volt. Ráadásul kis kosárkában szolgálják fel, de hoznak hozzá kést, villát is, mert nyilván más sem tudja a vaskos csomagot kézből megenni. A kis kosárkában viszont nem jó evőeszközzel enni, mert folyvást billeg. Ennyi volt. Drágának nem mondható a hely, de nekünk nem érte meg.
3Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. február 10.a párjával járt itt 45 Évekig bizonytalan volt a Bálna sorsa, hogy mi is legyen vele, benne. Az eredeti elképzelések nem bizonyultak életképesnek, az időszakos rendezvények pedig nem tudták fedezni a fenntartás költségeit. Ebbe az ingatag helyzetbe lépett be 2023 májusában a Honvédelmi Minisztérium, bejelentve, hogy az épület honvédelmi tematikájú központtá alakul, ahol a magyar honvédelem iránt érdeklődők izgalmas programokon vehetnek részt.
Tavaly, amikor március elején a Bálnában voltunk az Art and Antique rendezvényen, még csak nyomokban érzékeltük a honvédségi jelenlétet. Vagy a művészet vonta el ettől a figyelmünket? Az idén viszont ugyanezen a rendezvényen ott járva már nagyon is észrevettük, hogy sorban több helyiséget is a Bálna Honvédelmi Központ bemutatói foglalnak el. A szervezet közzétett célja, hogy a magyar történelem fontos eseményeivel és híres személyeivel ismertesse meg az idelátogatókat. Gondolom, főként a hadviselés szempontjából. Nem állíthatom, mert csak azokat a kiállított elemeket láttuk, amelyek kintről, a folyosóról is megtekinthetőek. Szívesen be is mentünk volna, de az egyik bemutatóterem ajtajában az őr azt mondta, hogy ezt csak regisztrációval tehetjük meg! Hogyan? Miért? Inkább nem! Így megelégedtünk azzal, hogy megcsodáltuk a gyerekek ügyességét, bátorságát, akik sorban leugrottak a Honvédelmi Központ által működtetett, az ejtőernyős kiképzés szimuláció részeként szolgáló 11 méter magas toronyból. Ez tényleg nagyon látványos volt. Hogy aztán a hatalmas építményt, a Bálnát mennyire tudja ez a szervezet belakni, hasznosítani, az szerintem kérdéses. De legalább van benne valami, egy állandó lakó.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2025. február 10., kollégákkal járt itt 55 Messziről indultunk az ELTE Fűvészkertbe, hiszen tavaly nyáron Dégen, a Festetics kastélyban hallottunk először arról, hogy Festetics Antal és felesége rajongott a botanikáért, és a Pesten 1810-re kialakított saját tájkertjüket hamarosan a város nevezetességeként emlegették.
Ebből alakult ki az ELTE Botanikus Kertje, ismertebb nevén a Füvészkert, majd az idők során a Klinikák külső tömbjének épületei által körülvéve, egyre kisebb helyre beszorítva a mai Józsefvárosban. Vártunk volna még egy kicsit a jobb időre, hogy meglátogassuk a történelmi múltú botanikus kertet, de az újságíró szövetség egyik szakosztálya január végén vezetett látogatásra invitált bennünket, amit örömmel elfogadtunk. Nagy szerencsénkre ragyogó napsütésben lehettünk a kert és vezetőinek vendégei. Így sokat láttunk és sokat megtudtunk az itt élő növények gyűjteményéről és az intézmény működtetéséről. Ez utóbbihoz tartozik, hogy a kertben fura szerkezetek övezték utunkat, amelyeket nappal nehéz is felismerni. A Garden of Lights idetelepítette erre a télre a Hupikék Törpikék fénykiállítást (2025. március 2-ig látogatható), amelynek megtekintése népszerű családi program esténként, a kertnek pedig fontos bevételi forrás az egyébként jórészt holtszezonban. Tél végén kinn még kevés a zöld, de az igazi attrakciók, az üvegházak, a Pálmaház és a Viktória-ház növényzete ilyenkor is teljes pompájában várja az érdeklődőket. A jókora Pálmaház nem sokkal fiatalabb magánál a kertnél, hiszen 160 éve lett kész, így az ország legrégebbi pálmaháza, de a teljes felújításnak köszönhetően tökéletes szépségű a látványos öntöttvas szerkezetével. A műemlékjellegű épületben trópusi és szubtrópusi növények köztük monumentális banánok, pálmák, egzotikus virágok között sétáltunk. A kert széleskörű ismertségét azonban Molnár Ferenc Pál utcai fiúk című regényének köszönheti, mivel cselekményének fontos színhelye a Füvészkert. Nemecsekkel a Viktória-házban találkoztunk, ahol a kedves, szomorkás szobor félig a medencébe merülve emlékeztet a történet tragikus sorsú kis hősére, hiszen halálát a többszöri megfürdetése miatti megfázás okozta. A Victoria-ház szobrot körülvevő vízi növényzete is a kert egyik kiemelkedő érdekessége: nevét az itt élő dél-amerikai óriás tündérrózsáról, a Victoria amazonicáról kapta, amelyet a brit Viktória királynő tiszteletére neveztek el így. A növény vízfelszínen úszó levelei ez idő tájt még nem érik el teljes nagyságukat, még várni kell, hogy olyan vastagok és erősek legyenek, amikor már egy kisgyereket is elbírnak. Talán ennek kipróbálására is szerveznek majd külön programot, de egyébként is változatos bemutatókon, vezetéseken lehet megismerni a Füvészkertet, vagy csak sétálni egy jót a házak között megbúvó zöld zugban.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2025. február 5.a párjával járt itt 55 Bízvást állíthatjuk, hogy az ország legismertebb, legnagyobb turisztikai látogatottságú egyházi épülete a Szent István Bazilika, amely Budapest legnagyobb egyházi épülete, de Magyarország legnagyobb temploma nem ez, hanem az Esztergomi Bazilika. A Szent István Bazilika pedig az Esztergom-Budapesti főegyházmegye társszékesegyháza az esztergomi bazilika mellett.
Csakhogy ez a monumentális épület a főváros központjában építészetileg nem is bazilika, viszont egyházi rangját tekintve ún. kis bazilika. Ennyit összefoglalóan a talán meglepő tényekről. Nézzük a látnivalót: Előnyös rálátást biztosító, a zsúfolt beépítésből valamikor kinyitott téren áll a hatalmassága ellenére is elegáns épület. Minden elemében annak köszönhetően szépséges, hogy a kezdetek után a kor kiemelkedő építésze, a neoreneszánsz magyar nagymestere, Ybl Miklós vehette kézbe az építését. Külsejében minden az ő terveit, elképzeléseit dicséri. Ilyen szép kupola például szerintem nincs is még egy Budapesten, de úgy hiszem, az országban sem. Belépni csak egy mellékajtón lehet a hatalmas belső templomtérbe, a főkapu nyitogatása miatti levegőmozgás, hőmérsékletingadozás ugyanis nem tenne jót a belül éppen afölött elhelyezett orgonának. És akkor bent elkezd ámuldozni a látogató. Szokatlan elrendezés, hosszanti főhajós latin kereszt helyett tömör alakzatot előidéző görögkereszt alaprajz, benne oszlopnak nem is tűnő, olyannyira robosztus négy oszlop-építménnyel a térben. A templombelső nincs díszítményekkel túlzsúfolva, de annyi azért bőven van belőlük, hogy ünnepélyességet, főtemplomhoz illő gazdagságot sugalljanak. És hát van itt néhány nagyon ismert alkotás és ereklye: A baldachinos főoltáron nem Krisztus, nem Szűz Mária alakja áll, hanem az államalapító király, Szent István szobra néz le a közönségre. A mennyezetre felnézve pedig egy rendkívül ritka kép tárul a látogatók elé: A szentély fölötti kupola körmezejében az Úristen freskóábrázolása látható. És a legfőbb érték azoknak, akik az ilyen értékre adnak: a magyar államalapító, Szent István épségben maradt jobb kezét, a Szent Jobbot itt őrzik ereklyeként, innen indulnak vele augusztus 20-án a körmenetre. A Bazilikában viszont olyanok körülötte a fényviszonyok, hogy magát az ereklyét is nehéz szemügyre venni, de az ezüst-üveg tartóját sem lehet tisztán lefényképezni. Ám hogy a fotóimon miért vannak feldíszített karácsonyfák és díszes Betlehem? Mert éppen február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján jártunk ott, és a katolikus templomokban általában eddig a napig tartják kinn a karácsonyi díszeket. Egyszerre, elsőre ennyit láttunk, de jövünk még a Bazilikába.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Gyenge
2025. február 3.a párjával járt itt 25 ne is főzzön arabusul! Szombaton készítettünk itthon egy isteni finom marokkói paprikás csirkét Váncsa István egyik kitűnő receptes könyvéből. Vasárnap pedig, hogy folytassuk az arab vonalat, a budapesti Belvárosban járván, betértünk ebbe a Hummus Bárba ebédelni. Mégiscsak ők főzik az autentikus arab konyhát, gondoltuk. .
. A párom rendelt egy selyem levest, ki tudja mi volt benne, de ízre semmi különös, szerinte. Én kértem egy darált marhahúsos hummusz tálat. Nos, a hummusz nagyon finom, krémes volt, no de rajta a hús? ! Még langyosnak is alig mondható, és fűszert nem látott, íztelen. A párom shawarma főételében ugyancsak minden inkább hideg, mint meleg volt, és az apróra vágott hús ebben sem látott fűszert semmifélét. Az arab kenyér, a laffa viszont frissen sült, finom volt, mind fehér, mind teljes kiőrlésű változatban. No, de nem kenyeret és humuszt enni mentünk, hanem ebédelni! Miközben pedig küzdöttünk a hideg és íztelen ételekkel, minden esetben, ha nyílt az utcára vezető ajtó, jeges áramlat csapott meg bennünket, mert a nyílászáró nem zárja jól a nyílást. Szegény kiszolgáló hölgyek folyvást ugráltak az ajtóhoz, rendesen bezárni azt. A pénztári blokkra, érdekes megoldással, utólag rápecsételték, hogy az összeg nem tartalmazza a kiszolgálás díját. . . Hmm. Az étel pedig nem érte meg az árát! Annyit fizettünk hát, amennyit a blokk mutatott. Nem volt sok, de még így sem volt értékarányos!
2Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
2Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. február 3.a párjával járt itt 45 Volt még egy kis időnk a vezetett Bazilika-látogatásig, ezért betértünk ide egy kávéra a páromnak. Vasárnap déltájban volt az idő, mégis szinte zsúfolásig tele volt a hely, pedig ez nem kifejezetten étkező, csak éppen szendvicseket is árulnak. A többség kávéért állt sorba, jó hosszan. Kellett vagy 10-15 percet várni a pultnál.
Közben az asztalunkról is letakarították az előző vendégek után maradt koszos poharakat. De végül a megkapott cappuccino jó volt, és nem is volt drága. Egyáltalán, ahhoz képest, hogy a Szent István téren és környékén mindenkinek igencsak vastagon fog a ceruzája, ez a kávézó kifejezetten elfogadható áron kínál mindent. Talán ezért is vannak náluk olyan sokan. Így a hangulat a sok fiatal vendéggel olyasféle volt, mint egy egyetemi zsibongó, ahol van kávézó is.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2025. január 18.egyedül járt itt 55 Chiovini Ferenc, a Szolnoki Művésztelep jeles festőművésze a megye szülötte, hiszen 1899. november 16-án Besenyszögön látta meg a világot. Így nem is olyan rég, a múlt év végén volt születésének 125. évfordulója.
Ebből az alkalomból mutatott be Szolnok, ecsettel címmel több mint 20 festményt a művésztől a nevét viselő csöppnyi galéria, amely a városközpont egy rövidke kis utcájában, a korábban Sütő, most Kreutzer közben található. Hétköznapi működése szerint kortárs képző- és iparművészeti ajándékboltnak mondja magát, de a jeles alkalomból kiállítóhely szerepet öltött, és a művész örökségét ápoló dédunoka gyűjteményéből ismerhették meg a látogatók a Szolnokot idéző alkotásokat. Chiovini az alföldi táj és Szolnok festője volt. Nem csoda hát, de szívet melengető, amikor a galériába betérő nézelődő felismeri az egyik képen a hajdani Tabán melletti Zagyva-partot, ahol gyerekkorában korcsolyázás közben beszakadt alatta a jég. És fölöttébb fájlalja, hogy nem veheti meg, nem viheti haza az emlékezetes eset helyszínét ábrázoló festményt. Vagy amikor a festő nevét viselő iskolából a kiállítás záró ünnepségén részt vevő gyerekek lelkesülten ismernek rá egy-egy részletre a városból és környékéről. Joggal mondhatja hát a galéria tulajdonos vezetője, hogy "Nemcsak Chiovini kötődött Szolnokhoz, de úgy tűnik, a szolnokiak is hozzá. " Ezt igazolta az is, hogy a Chiovini-kiállítás záró ünnepségén 2025. január 10-én a zsúfolásig megtelt galériában jelen volt a Művésztelep legidősebb alkotója, Fazekas Magdolna festőművész és a megyei Damjanich János Múzeum művészettörténész szakemberei is. A Chiovini Galéria ezzel túllépett a kereskedelmi funkción, ideiglenesen közszolgálatot betöltő művészeti kiállítóhelyé vált. És mivel ezt nagy sikerrel tette, remélhetjük, hogy lesz folytatása, és a helyi művésztelep gazdag múltjából és jelenlegi alkotóitól is láthatunk majd értékes műveket itt, a Közben. Addig is, aki megkeresi ezt a kis kincses dobozt, biztos lehet benne, hogy valódi képző- és iparművészeti értékeket talál a Chiovini Galériában.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2025. január 17.a párjával járt itt 35Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Nem vagyunk a párommal kifejezetten édesszájúak, de időnként ráéhezünk, olyankor szívesen ennénk finom sütikéket. Ezért nagy reményekkel tértünk be ide, hogy vásároljunk néhány olyan finomságot, amelyet el lehet hozni, mert ott megenni már nem volt időnk. Nos, a Bake Away cukrászdában sem találtuk meg az igazit.
A nagy kocka pisztáciás brownie majdnem kifogott rajtunk, ketten alig tudtuk leküzdeni olyan tömény, nehéz valami. Ehhez képest csak szépséghiba, bár talán cukrászszakmailag több ennél, hogy a felső krémréteg teljesen leválik az alsó tésztáról, két darabban létezik a készítmény. De a tésztája finom, jól sikerült. A pisztácia krémes tekercs sokkal jobb kreáció, de a krémben valami porszerű ropogott a fogam alatt. Még leginkább a csokis és a pekándiós kekszek nyerték el a tetszésünket. Ennyi volt hát a próbálkozás. . .
3Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. január 17.a párjával járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Itt is jók a vélemények a helyről, ott is ajánlották, és hát tavaly voltunk Toszkánában, így kézenfekvő volt, hogy ügyintézési teendőink végeztével itt ebédeljünk. Küllemét illetően kicsit meglepett bennünket a La Toscana, mert elegánsabbnak hittük előzetesen. Utcafrontja kicsit kopottas, ráadásul elcsúfítja az ilyen időben üres, zárt terasz.
Benn hangulatos a helyiség, de a rattan utánzat műanyag székek nem nyerték el a tetszésünket. A fiatal felszolgálók viszont helyrebillentik az egyensúlyt, mert kedvesek, gyorsak. Sajnos barna sörrel nem tudtak szolgálni, pedig rajta van az étlapon, a neten is. Viszont a csapolt cseh Holba sör kifejezetten minőségi ital. Úgy láttuk, a vendégek zöme a napi menüt fogyasztotta, mindössze 2100 forintért. Ettől kicsit ebédeltető jelleget kap a hely. Pedig a menü jó ajánlat volt, de mi szerettünk volna inkább olasz ételt enni, és igazán széles a kínálat. Párom olaszos gulyáslevest kért, és dicsérte is. Nem így a mellé kapott két szelet kenyeret, mert az a leggyengébb bolti minőség volt. Főételként ő vasalt csirkecombot választott sok friss salátával. A vasalt csirkecombról azt hinnénk, könnyű jól elkészíteni, de itt sem volt olyan finom, mint a számunkra e téren etalon szolnoki Evezős Csárdában. Én parmezános rántott csirkemellett rendeltem pesztós friss salátával és édesburgonya hasábbal. Majdnem teljesen rendben volt, csak a saláta nem volt elég ízes.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyható
2024. december 29.a párjával járt itt 25 Imádjuk Nagykörűt, a csodás hangulatú és nagyon is élő kis Tisza-parti falucskát, ezért hát az új attrakcióját, a Tisza árterébe épített lombkoronasétányt is megnéztük kora tavasszal, már készen, de jócskán a hivatalos átadás előtt, majd pár héttel ezelőtt, amikor a téli időszak nem kedvezett a látogatottságnak.
Általában sem igazán értem és értékelem ezt a hazai lombkoronasétány-építési buzgalmat, azon túl, hogy erre lehet pályázati pénzt szerezni. Nem Costa Ricában vagyunk például, ahol több ilyen sétányon is volt szerencsém ismerkedni a dzsungel lombkoronaszintjén élő vadvilággal. A Tisza árterében álló hatalmas nyárfák lombszintje azonban jócskán magasabban van, mint ez a deszkapalló, meg hát nincs is benne nyüzsgő vadvilág. Akkor mi értelme van a magaslati járdán sétafikálni? A vaskos fémoszlopok sora, amely Nagykörűben megtartja a létesítményt, tájidegen vastraverzeket képez, majd a 8 méter magasságban vezető sétány egy fölöttébb futurisztikus buborékban végződik. Ez egy vendéglátó létesítmény: kávézó, büfé, a Lomb bistro. Strandszezonban bizonyára sokan látogatják, de november végén, amikor ott jártunk, csak a dolgozók bóbiskoltak benne. Teljesen értelmetlennek és gazdaságtalannak tűnik a nyitvatartás ilyenkor, de talán a pályázati pénz elnyerésének feltétele volt a folyamatos üzemelés. Mi sem vettük igénybe, mentünk vissza a Látogatóközpontba a falusi disznótorba. A buboréktól visszafelé sétálva azonban már nagyobb figyelmet szenteltünk az építmény milyenségének, és kínos felfedezéseket tettünk, hozzátéve, hogy laikus szemmel nézve: Nekünk nagyon úgy tűnt, hogy az oldalsó védőfalak, a telibe burkolt korlátok valamilyen gyenge minőségű, rendkívül göcsörtös puhafából készültek és mintha a faanyag, a deszkák nem lennének vegyszeresen levédve. Talán ezek miatt van, hogy már most, néhány hónappal az ünnepélyes átadás után, találtunk kikorhadt, kirepedt részt, amihez veszélyes lehet hozzátámaszkodni. Összességében elsőre is, másodjára is itt járva a régi mondás jutott eszembe: olcsó játék hülyegyerekeknek. Csak éppen ez nem is olcsó! Nagyon nem! A beruházás ugyanis több mint 646 millió forintból valósult meg, a projekt finanszírozásához a magyar kormány és az Európai Unió csaknem 507 millió forint vissza nem térítendő támogatást biztosított.
Milyennek találod ezt az értékelést?
352 értékelés / 36 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.