jószájíz

jószájíz adatlapja

Jó szájízzel áldott meg a jó isten, amit nálunk otthon nem hogy csak elfogadtak, hanem istápoltak is. Palóc földön csak a jón nőttem föl. Ezt a jót keresem és ha nincs, inkább én állok a konyhában és főzök sütök kedvem szerint. Nem hiában voltak a felmenőim híres gazdasszonyok.
A távolságok legyőzésére általában több mint ezer kilométert kell utazunk, hogy az anyaországba megérkezzünk. Gondozott családias panziókat vagy nivósabb falusi turizmust szeretünk. Keressük a jót és az eredetit a konyhában is. Ha ilyet nem találunk, akkor inkább elővesszük a vajaskenyerünket. Hála istennek Magyarországon eddig csak egyszer volt rá szükség. Remélem továbbra is így marad.
Regisztráció2014.01.07
Utoljára itt2015.11.12

Átlagos 2015. november 12.a párjával járt itt
Betértünk egy korai vacsorára és nem bántuk meg. A vargánya krémleves finom és frissen szedett gombára emlékeztettet, a szarvasborda puha volt, a köretek fantiziadús összetevőkből kellemes ízeket kreáltak, amivel a szentbékkállai Olaszrizling (2013) és a Pálffy rosé kitűnően öszecsengett.
Kiváló 2014. január 7.a párjával járt itt
Kitünö! Könnyü a megközelítése. Legközelebb akkor is ha csak úton leszünk és csak étkezni szeretnénk, idé térünk be. Köszönünk mindent, mert nekünk minden nagyon tetszett. Szállás, kiszolgálás, a környék, a csodás kert, az újszerü kazán, ami az uszodát füti és még sok minden más, és nem utolsó sorban Tata is nagyon tetszett.
Kiváló 2014. január 24.a párjával járt itt
A nagyon finom főfogást (rántott borjúláb)már csak a desszerttel tudták fokozni. A somlói galuskára esett a választásom, mert a pincér állította, hogy minden összetevőjét helyben készítik és valódi tejszínt használnak. Az eddigi kiváló tapasztalatunk alapján, hittem a pincérnek és megrendeltem.
Felhasználó fényképei:
Forst-Ház Étterem és Kávézó Eger -