pls111

pls111 adatlapja

Régebben kizárólag Spanyolországba utaztam nyaralni. Mert imádom a mediterrán vidékeket, a mediterrán életformát. Azt szoktam mondani, hogy nem nyaralás az, ha nem látok pálmfát. Nem utolsó sorban azért is, mert a nagyon jó ár/érték arány könnyeben elérhetővé teszi Spanyolországot, mint sok más, köztük sok magyar uticélt.
Négyen szoktunk együtt utazni. Mind a négyen évek óta benne vagyunk a nyugdíjas korban. Bár én vagyok köztük a legidősebb, mégis az utitársaim bírták egyre kevésbé a másfél napos buszozást. Így nagy bánatomra, le kellett mondanom Spanyolországról. Azóta évente 2-3 alkalommal 4-5 napokra idehaza megyünk valahova nyaralni. Ebben van kis vita köztünk, mert én szeretek az ismert helyekre visszajárni, a feleségem meg mindig új helyekre menne. Többnyire valamilyen kedvezményes utat választunk, lehetőleg félpanziós ellátással. Saját kocsival megyünk. Nem a fürdők és nem a régiségek vonzanak elsősorban, hanem a természet, a botanikus kertek, erdők, a szép kilátás, (a női utitársaimat a bazárok, üzletek is). Tavasztól őszig, mert valahogy, talán az öregség miatt, a téli hidegekben nincs kedvünk kimozdulni. Na meg nem is hagyhatjuk kihűlni a lakást a több száz cserép virág miatt. A növényeket nagyon imádjuk, a házunk egy kis botanikus kert.
Ilyen vagyok
Környezettudatos  •  Spórolós utazó  •  Ár-érték figyelő  •  Borbarát  •  Nyugalomra és csendre vágyó  •  Természetbarát
Regisztráció2013.10.20
Utoljára itt2019.09.22

Kiváló 2014. október 21.a párjával járt itt
Szeptember végén másodszorra is jártunk itt, megint négyesben, nyugdíjasok. Nem csalódtunk benne. Ismét csak jót tudok mondani a szállodáról. Jól felszerelt kényelmes szobák, kedves, szolgálatkész személyzet. Az uszoda használathoz köpenyt, hajszárítót adnak, amire az őszi idő miatt szükség is volt.
Kiváló 2017. szeptember 1.családjával járt itt
Gyulán töltöttünk néhány napot, már a harmadik nyáron, egy olyan szállodában, ahol csak reggelit kaptunk. Ezért minden dél körül olyan helyet kerestünk, -azon a környéken,ahol éppen sétálgattunk, - ahol megebédelhetünk. Így több éttermet megismertünk. Mindenhol a menüt próbáltuk ki, és fejenként egy-egy pohár italt rendeltünk.
Átlagos 2016. február 19.a párjával járt itt
2015 nyarán Szelestén voltunk, 4-en nyugdíjasok. Volt, ami tetszett, de visszamenni többet nem fogunk. Egy szép nagy parkban van, változatos növényzettel. Nézelődésre, sétálgatásra nagyon alkalmas, talán egy kicsit több pad lehetne benne. Ki van téve egy tábla, hogy sok-sok milliót költöttek a felújítására.