Soproni Tűztorony Sopron

Soproni Tűztorony SopronSoproni Tűztorony Sopron
Soproni Tűztorony SopronSoproni Tűztorony Sopron
78 fotó

Soproni Tűztorony Sopron bemutatkozása

Sopron jelképe a Várostorony (Tűztorony). Alsó hengeres része római falmaradványokra épült, a 13. századtól a városfalak É-i kaputornyaként szolgált. Mai alakját, barokk körerkélyét és sisakját az 1676-os nagy tűzvész után kapta. A Tűztorony őrei fontos feladatokat láttak el: figyelvén a vidéket, jelezték a tüzet, éjjel lámpással, nappal színes zászlókkal.
Tovább olvasom >>

6 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás

6 vélemény
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
Hotel Piroska Bük, Bükfürdő
47.000 Ft / 2 fő / éj-től félpanzióval

Soproni Tűztorony Sopron vélemények

Átlagos 2018. április 30.családjával járt itt
A tűztorony persze nagyon tetszett, a soproni kirándulás csúcspontja volt az itteni kilátás- a lépcsőmászás pedig számomra megadja a hely eredetiségét. Ami nem tetszett, hogy a jegyárusító helységben lévő fiatalokon érződik egy fajta flegmaság, vagy talán unottság.
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 257 városban járt márFelfedező - 2895 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat9 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 82345 feltöltött kép
Érdekes 2016. november 19.barátokkal járt itt
Aki Sopronban jár, biztosan nem mulasztja el a Tűztorony megtekintését, még ha nem is mászik fel az 58 méter magas toronyba a szűkös, tekervényes csigalépcsőn csaknem 200 lépcsőfokot leküzdve, de a belvárosból szinte mindenhonnan jól látható. A torony alatti díszes kapun csak gyalogosan vagy biciklivel lehet áthaladni, innen a Főtérrel érkezik a látogató.
Még több kép (7 db) >>
Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 71 városban járt márFelfedező - 96 helyen első értékelőNépszerű író - 988 hasznos szavazat9 évnyi aktív tagság
Átlagos 2016. október 27.a párjával járt itt
Soproni pihenésünk idején kötelességünknek éreztük, hogy Sopron emblematikus helyét megtekintsük. Az már csak fenn derült ki, hogy a legfelső szint le van zárva, a kilátás így is szép, de az 1. 150 Ft-os belépőért ennél kicsit többet várna az ember. A kiállítás nem túl érdekfeszítő, és elég fáradságos túra a keskeny lépcsőn felmászni.
Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 108 városban járt márFelfedező - 176 helyen első értékelőNépszerű író - 274 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 5534 feltöltött kép
Érdekes 2016. október 6.a párjával járt itt
Habár az ittjártam. hu ajánlása alapján írom az értékelésemet, mégis szomorú vagyok. Nem értek egyet a feltöltött képekkel. [moderálva - a szerk. ] Kétségtelen, hogy szuper a kilátás és nagyon jónak tartom a helyet. A "leghűségesebb város" nagyon sok látványos helyet kínál, melyek a toronyból kiválóan láthatók.
Még több kép (6 db) >>
Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 123 városban járt márFelfedező - 71 helyen első értékelőNépszerű író - 1721 hasznos szavazat6 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2239 feltöltött kép
Érdekes 2016. szeptember 19.gyerekekkel járt itt
Mint az sokan –én is- azt gondolnánk a nevét egyértelműen a városban betöltendő „szerepéről” kapta. Ez részben igaz és részben nem, mert hogy eredetileg várostorony volt: alsó, szögletes részét 1290 és 1340 között gótikus stílusban építették, de vannak más felvetések is. Ami biztos: 58 méter magas, 13.
Itt fényképeztem:
Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron - Soproni Tűztorony Sopron -
Még több kép (52 db) >>
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 93 városban járt márFelfedező - 72 helyen első értékelőNépszerű író - 429 hasznos szavazat6 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 472 feltöltött kép
Kihagyható 2016. július 5.a párjával járt itt
Csodálkozom, hogy Sopron szimbólumáról nem írt senki. Nos a Tűztorony ma már 21. századi információs pulttal rendelkezik, jegyárusító pulttal, vonalcsíkos beengedő rendszerrel. Két dolog hiányzik még:
1. , a lift. A turista 50-80 fokos emelkedőn lépcsőzik felfele a beláthatatlan csigalépcsőn, ahol csak egy ember fér el.
Soproni Tűztorony Sopron -