Sümegi vár Sümeg

Sümegi vár Sümeg
Sümegi vár SümegSümegi vár Sümeg
Sümegi vár SümegSümegi vár Sümeg

Sümegi vár Sümeg bemutatkozása

A Sümegi vár az 1260-as évektől kezdve gazdagítja a magyar várak sorát. 1713-ban azonban komoly esély volt rá, hogy teljesen elpusztul, amikor a Rákóczi szabadságharc után felgyújtották. Ezt akadályozta meg a Papp család, akik 1989-ben elkezdték a vár helyreállítását.

JOKER Party House Sümeg - Napi árak
2024.10.01-ig
JOKER Party House Sümeg
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk

Sümegi vár Sümeg vélemények

Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 23 városban járt márNépszerű író - 20 hasznos szavazat1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. október 3.gyerekekkel járt itt
A várban először jártam családommal. Közel a lenti csárdához parkoltunk és kellemes panorámás sétával jutottunk fel a kasszákhoz a főkapu után. Értékelem, hogy nem csak készpénzel lehetett fizetni, bankkártya terminál is volt mindkét nyitott kasszában. A legújabb interaktív keleti szárnyban igazán érdekesen lett bemutatva a vár története. Nagyfiam kipróbálta az íjászkodást is.
Sümegi vár Sümeg - Külső kép
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 29 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 22.a párjával járt itt
Ezt a várat érdemes évente akár többször is felkeresnünk! Én régebben voltam már itt, így most úgy gondoltuk a párommal, hogy nem hagyjuk ki ezt a csodáálatos építményt- amit az elmult évszázadok igencsak megtépáztak! A Várba vezető út nem kicsit meredek, de érdemes megmászni- márcsak a csoálatos kilátás miatt is.
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 20 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. június 9.a párjával járt itt
Azt gondoltuk a párommal, hogy a többi várhoz hasonlóan max. egy óra alatt bejárjuk az egészet. Hát ebből több, mint kettő lett, és nem is voltunk nagyon alaposak. :) A feljutás a vártnál jóval könnyebb és kényelmesebb volt, mert inkább tűnt messzebbnek, mint ami valójában volt.
Sümegi vár Sümeg - Külső kép
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 27 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 277 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. május 22.a párjával járt itt
Egy vasárnap délelőtt látogattuk meg a várat. A felnőtt belépő elég barátságos, 2000 Ft/ fő. A várkapun belépve rögtön egy korhűen berendezett kiállítótér, a darabontok szobája fogad. Kissé csalódottan rögtön megjegyeztük magunkban, hogy a Szigligeti Várhoz képest elég szegényes a kiállítás (legutóbb ott jártunk).
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 22.barátokkal járt itt
Az idei nyár is tartogatott kevésbé meleg napokat és az egyik ilyen napon egy nagycsaládos baráti társasággal és mi a 4 gyerkőccel gondoltuk egyet és a Balatoni szállásunkról elmentünk Sümegre megnézni a sokak álltal látogatott híres várat,amit az utóbbi években elég rendesen restauráltak. Egy enyhe emelkedő a várkapuig és már bent is voltunk.
Sümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - Egyéb
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 4.gyerekekkel járt itt
Megéri a séta fel a dombra, az autót a vár lábánál lehet hagyni, ingyenes parkolóban. A belépő korrekt áron van,sok a látnivaló, ingyenes és ötletes játékok az udvaron gyerekeknek, vetítés történelmi csatákról az egyik helységben. A mosdó tiszta.
Sümegi vár Sümeg - Egyéb
Érdekes 2021. december 27.a párjával járt itt
Sümeghez közeledve már messziről látszik a vár. Csodaszép a panoráma fentről a településre lenézve is. Több időszakos kiállítás is helyet kapott az állandó látnivalók mellett, melyek korhűen bemutatják a várban egykor zajlott életet. Folyamatos felújítási munkálatok nyomai látszanak. A tárlat ugyan még eléggé szűkös. A belépőjegy ára sajnos nincs egyenes arányosságban a látnivalókkal.
Sümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Belső
2071
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 680 városban járt márFelfedező - 2228 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42606 feltöltött kép
Érdekes 2021. szeptember 19.egyedül járt itt
Többször voltam már fent, ilyen-olyan összetételben, családdal, társasággal valami mindig ugyanaz benne, valami meg néha változik. Az biztos, hogy az egyik legépebbnek tűnő magyarországi vár, elképesztő helyen van, hosszú, egyenes utak vezetnek Sümegre, és már messziről látszik a tájból kiemelkedő csúcs, rajta az impozáns várkoronával.
Sümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Külső képSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - EgyébSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - BelsőSümegi vár Sümeg - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 103 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.