Szigligeti Vár Szigliget

Szigligeti Vár Szigliget
Szigligeti Vár SzigligetSzigligeti Vár Szigliget
Szigligeti Vár SzigligetSzigligeti Vár Szigliget

Szigligeti Vár Szigliget bemutatkozása

A szigligeti vár a török időkben sohasem hordozta tornyain az oszmán felségjelvényeket. A  többi magyarországi várral ellentétben megőrizte függetlenségét 150 éven keresztül. A Habsburgok végül robbantásokkal elpuszíttották a vár nagy részét, azonban mára már felújítva várja a látogatókat. Nyaranként koncerteknek ad helyet.

Kardamom Apartman Szigliget - November 1.
November 1.
10.31-11.03.
Kardamom Apartman Szigliget
Wellness élmények all inclusive ellátással, előfoglalással
Ensana Thermal Aqua Hévíz

Szigligeti Vár Szigliget vélemények

1947
Kihagyhatatlan 2024. március 18.a párjával járt itt
Régen jártunk e várban és most örömmel láttuk, hogy hatalmas változáson esett át. Sokat javítottak rajta, tele van különféle kiállításokkal, számos lépcsőn feljutottunk a legmagasabb pontjára is. Ki is virágzott, ahol csak egy pici élőhely is van, növények foglalják el.Jó volt újra itt lenni!
Szigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - EgyébSzigligeti Vár Szigliget - Egyéb
Kihagyhatatlan 2023. október 2.családjával járt itt
Az egyik legszebb látnivaló Magyarországon. Kissé fárasztó a feljutás, de megéri, csodálatos látvány tárul az ember elé. Belátni a környéket, illetve a Balatont is. Hozzátartozik a vár szépségéhez a várudvar, valamint a szuper éttermek is.
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 27.családjával járt itt
Csodás a vár, pazar a kilátás, kihagyhatatlan kiránduló hely a Balatonon.
Szigligeti Vár Szigliget - Egyéb
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 26 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 247 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. március 20.a párjával járt itt
Sok várban jártunk már az országban, de egyértelműen a szigligeti a legérdekesebb közülük. A felnőtt belépő 2000 Ft, amiért cserébe 1-1,5 órás élvezetes programot kapsz. Több helyen alakítottak ki a várban kiállítótereket, ahol információs táblák segítségével ismerhetjük meg a Balaton-felvidék várait, a szigligeti vár történetét, valamint a mindennapi életet benne.
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 3.gyerekekkel járt itt
A parkolás ingyenes a vár lábánál,de érdemes korán érkezni,nyáron hétköznap is sokan voltak. Korrekt árú belépő, gyönyörű panoráma, szépen felújított vár, környezetbe illő mosdó.
Szigligeti Vár Szigliget - Egyéb
Kihagyhatatlan 2018. augusztus 29.barátokkal járt itt
Már sokszor jártam itt, ha nincs strandidő akkor ez az első számú kirándulóhely. Számomra megunhatatlan. Gyönyörű kilátás a környező hegyekre, imádom. Próbálom elképzelni ahogy ott sétálunk, hogy itt emberek laktak rég, és ez még érdekesebbé és izgalmasabbá teszi a helyet.
2055
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 677 városban járt márFelfedező - 2210 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42154 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2017. október 6.egyedül járt itt
Milyen vélemény is lenne leginkább ideillő? Méltatni egy romot? Igen! Ide felmászni és innen körülnézni olyan nagyszerű élmény, hogy a legfájósabb lábbal is megéri, nem is egyszer. Úgy alakult, hogy rövid két héten belül kétszer is megmásztam, bár nem is készültem rá, de nem lehet elmenni mellette tétlenül!
Kihagyhatatlan 2017. július 12.a párjával járt itt
Vár megközelítése könnyű,tájékoztató-útmutató táblák segítenek a bejárásban. Különösen megragadott,hogy régi időket jelképező bemutató fogadott bennünket a várban,íjász bemutató,karabély bemutató. Pék műhely nagyon élethű,lóistállóban a kovács munkáját bemutatónál ha megállunk megnézni,beindul a hang ami a fújtató hangját jelképezi.
Kihagyhatatlan 2016. november 21.családjával járt itt
Hazai viszonylatban a Szigligeti Vár nagyon szép, látványos, könnyen bejárható és jó tájékoztatók vannak. Nem elhanyagolható, hogy mindez egy csodálatos helyen van, gyönyörű panorámával – mert tudjuk, hogy a várak többsége úgy épült, hogy körbe lehessen tekinteni. Itt a különlegesen szép formájú tanúhegyek látványa fogad.
Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget - Szigligeti Vár Szigliget -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 16 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2016. augusztus 22.gyerekekkel járt itt
A környéken voltunk nyaralni a családdal, és persze kihagyhatatlan célpontként tartottuk nyilván a Szigligeti várat. Nem csalódtunk! Az idei nyáron nem volt olyan nap, hogy heves vihar ne tombolt volna a Balaton térségében, és persze egy ilyenen volt alkalmunk nekünk is ellátogatni a várba. Kb.
Szigligeti Vár Szigliget -
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 10 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.