8443 Bánd, Petőfi út 2.

H zárva
K-V 12:00-22:00
grill ételek ...
magyar, angol, német
ingyenes parkolás, akadálymentes, asztalfoglalási lehetőség, dohányzó rész, élő zene ...
Szervízdíj:
2000 Ft (kb. ár)
nincs

Udvarház Étterem Bánd bemutatkozása

A bándi Udvarház Étterem a Bakony lábánál, a 8-as út mellett, Veszprém és a világhírű porcelángyár otthonául szolgáló Herend között található.
A több, mint 150 éves épületbe betérve az embernek olyan érzése támad, mintha visszatérne a lassan feledésbe merülő múltba. 19. századi parasztos hangulat, tele a korból származó eszközökkel, kiegészítőkkel.
A megszokott étlap helyett a vendégek egy igazi gyúródeszkáról választhatják ki, hogy mi kerüljön asztalukra fatálon, vagy fateknőben . Az Udvarház konyhájának ételei dédanyáink ízeit idézik.
Az ódon falak közti étteremrészben 40-en férnek el, míg az öreg csűrben, ahol ősszel és tavasszal a régi kemence melegénél foglalhatnak helyet vendégeink, akár 150 fő is kényelmesen elfér. Nyáron a vén diófa árnyékában 50 főnek tudunk megteríteni. Igény szerint cigányzenekarunk és néptánccsoportunk is igényes programmal tudja a vendégeket szórakoztatni.

Udvarház Étterem Bánd képei

Udvarház Étterem Bánd vélemények

2019. augusztusban, családjával járt itt
Értékelt: 2019. augusztus 27.
A szentgáli őstiszafásba indultunk túrázni, de gondoltuk, előtte bekapunk néhány falatot. A nagy fedett részben kaptunk helyet. Kint rekkenő hőség, bent tökéletes hőmérséklet. Kóstoltunk házi szörpöt, levest, főételt és desszertet is. Tökéletes harmóniában voltak mindenhol az ízek, az adagok bőségesek, a kiszolgálás is gyors és nagyon kedves.

boogi TOP szállásértékelő
boogi TOP étteremértékelő
2018. májusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2018. május 27. - 2 látogató hasznosnak vélte
Megnyitása óta járunk ide, persze pár év kihagyással. Lehet, hogy ha sűrűbben járnánk, megunnánk, de így mindig örömmel állapítjuk meg, hogy minden ugyanolyan, mint az emlékeinkben. És ezek az emlékek jók. Persze, fitneszmacáknak nem ajánlott az itteni étkezés. Ez nem azt jelenti, hogy túl zsírosan vagy fűszeresen főznének: a bableves vagy a csülök pont olyan, amilyennek lenni kell a nagymamáink szerint.

2016. augusztusban, családjával járt itt
Értékelt: 2016. szeptember 1.
2 éve fedeztük fel a helyet, azóta visszajáró vendégek vagyunk. Ódon hangulat, családias légkör, barátságos kiszolgálás, fantasztikus ízek, hatalmas adagok. Coca-cólát, reformkonyhát, márványpadlót ne várj, viszont nézz a lábad elé, mert bizony ez egy nagyon régi, igazi parasztház, falusi, természetes közeg (kutya, macska, döngölt padló, stb. ).
Balatonfüred
Veszprém
Zirc

2015. májusban, csoporttal járt itt
Értékelt: 2016. április 4.
Külföldi vendégeket vittem a híres helyre. Már a bejáratnál pálinkával és pogácsával vártak bennünket a parasztruhába öltözött lányok. Sofőrünk colát szeretett volna inni, de csak bodzaszörpöt kapott. Ez egy ilyen hely - nyugtattam őket. A legények petrencés rudakon hozták ki a kétféle levest, aztán fából faragott teknőszerű edényekben jöttek a sültek.

2015. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2015. november 18.
Nagyon régies, az épület felújításra szorul. Belül az étteremben a földön murva van. Magas sarkú cipő nem ajánlott! Jó lenne, ha legalább letérköveznék, vagy lejárólapoznák. Ezenkívül nagyon sötét, nincsenek ablakok. Ugyanakkor a főztjük kiváló, nagyon-nagyon finom, isteni. Az udvaron mindenféle állat van, gyerekeknek érdekes program megnézegetni őket.
Mezôkövesd
Battonya
Létavértes

2015. augusztusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2015. augusztus 4. - 1 látogató hasznosnak vélte
A Bándon működő Udvarház nevű csárda idestova 11 éve célpontom, mióta egy kedves barátom, aki, ha nem tévedek Opus néven vitt vendéglőt a Lendvay utcában a kétezres évek első évtizedének közepén meleg szavakkal ajánlotta e helyet.

2014. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 26. - 2 látogató hasznosnak vélte
Többször jártunk már itt, végtelen kedves és családia hangulat, mintha a vidéki nagyihoz mennénk, igazi házias, már már mondhatom, hogy régi parasztos stílusú ételek, óriási adagok, HÁZI szörpök (nem a műanyag zárjegyes) és megfizethető áron minden.
Amikor erre járunk nem hagyhatjuk ki, hogy be ne menjünk legalább egy levesre és pitére.

Legnépszerűbb csomagok Bándon és környékén
Napsugár Villa B
2021.06.21. - 2022.01.02.
Apartman Bella Panzió
2021.06.20. - 2022.06.21.
Balla Apartmanház
2 nap/1 éjszaka 7.000,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2021.06.21. - 2022.06.21.
3 nap/2 éjszaka 11.500,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással
2021.05.10. - 2021.10.22.
Judit Panzió
Tapolca-Gyulakeszi
2 nap/1 éjszaka 11.100 - 11.900,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2021.06.21. - 2022.06.21.
Gold Haus Panzió
2 nap/1 éjszaka 10.500 - 15.800,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2021.06.21. - 2021.12.29.
Hotel Carpe Diem
3 nap/2 éjszaka 14.400 - 18.720,- Ft/fő/éj között: reggelivel, üdvözlőitallal, játszótérrel
2021.05.10. - 2021.10.31.

Szállodák Bánd környékén
Holiday Hotel Csopak Bánd
SunGarden Wellness & Konferencia Hotel Bánd
Senior ajánlat (min. 3 éj)
Napi árak félpanzióval (1 éjtől)
SunGarden Vakáció (min. 2 éj)

Udvarház Étterem BándX