Vörös Postakocsi Étterem Budapest
1092 Budapest, Ráday u. 15.

Vörös Postakocsi Étterem Budapest a térképen

Vörös Postakocsi Étterem Budapest értékelése:

étterem
bio alapanyagú ételek ...
Élőzene:
cigányzene
Gépzene:
könnyűzene
magyar, angol, francia, német, olasz, orosz
hitelkártya elfogadás, ingyenes WIFI, kisgyermekes családokat szívesen fogad, légkondícionált helyiség, vegetáriánus ételválaszték ...
Különtermek:
Könyvtár - max. 40 fő
Krúdy - max. 60 fő
Szervízdíj:
Visa, EC/MC
Dreher Classic, Pilsner Urquell

Vörös Postakocsi Étterem Budapest bemutatkozása

Az étterem 1970-ben nyílt meg Krúdy Gyula emlékére, a nagy sikert aratott Vörös Postakocsi című regényéről elnevezve. 2002-ben egy teljes felújítás után november végen megnyitotta kapuit vendégéi számára egy régi "legenda" az újjá született Vörös Postakocsi étterem. A 100 férőhellyel rendelkező étterembe várjuk sok szeretettel mindazokat az embereket, akik szeretik a tradicionális és modern magyar konyhát, és meg akarják ismerni a régi Magyarország megújult ízeit. Az éttermünkben estenként háromtagú zenekar könnyű magyar és cigány zenét játszik.
Az étterem a belváros szívében, 2 percnyi sétára a Kálvin tértől található, a Ráday utcában. A Vörös Postakocsi étterem minőségi kiszolgálást kínál elfogadható áron Budapest történelmi központjában.
Ételválasztékunkat a libamáj és a magyar ételkülönlegességek köré formáltuk. Szakácsaink rengeteget dolgoztak azon, hogy a libamáj-elkészítés minden formáját a maximális szintre emeljék, így született meg 7 átlagon felüli libamáj-specialitás. A libamáj az egyik leghíresebb magyar hungaricum, amelyet legtöbbször zsírjában sütve készítünk el. A legjobb minőségű hizlalt libamáj zsírjában lesütve igazán fejedelmi étel, amelyhez nem kell kommentár. Ételeink között méltó helyet kapott a magyar mangalica, a szürkemarha és az erdei vargánya gomba. Nagy halválasztékunkban megtalálhatók a tradicionális magyar halételektől kezdve az igazi ritkaságokig minden és a kecsege. Összeállítottunk Önöknek különböző extra finomságokat, mint a mezei éticsiga-tál, ahol több fajta alapanyag fúziója találkozik.

Mindezek után bátran neveznénk magunkat a libamáj és a magyar étel különlegességek specialistájának.

A borkínálatot Magyarország fő borvidékeinek kiválóságaiból állították össze, több mint 70 féle palackozott borból, aminek a fele pohárban is kapható nagyon kedvező áron.
Átformáltuk és megújítottuk borkínálatunkat, melyben nagy szerepet kaptak a kis hazai kézműves borászatok. A kézműves borászat alapja a gondosan kiválasztott vegyszermentes és a megfelelő szőlő alapanyagok. Ezekben a kis manufakturális borászatokban minden lépést (metszés, szedés, borkészítés) a termelő, egyben a főborász végez. Ezek a borok teljesen naturálisak és vegyszermentesek. A termőterület és a kézimunka igénye határozza meg a boronként palackozható mennyiséget. A hozzá nem adott kémiai anyagok miatt a borok évjáratonként vagy akár palackonként is eltérőek lehetnek, természetesen a megfelelő technológiai folyamatok mellett. Nagyon fontos a borász és a vevő közvetlen viszonya, amelyből információkat kap a kézműves borász. A kézműves borokat minden évben szakértők minősítik. A bornak hordoznia kell a termőterület, borvidék, évjárat és fajta jellegzetességeit és csak ezután kapja meg a kézműves minősítést. Mindezeket figyelembe véve ajánljuk Önöknek ezeket a kis érdekességeket, amit érdemes kipróbálni.
A Vörös Postakocsi étterem különtermei kifejezetten rendezvények lebonyolítására lettek kialakítva a 10 főstől akár a 100 fős svédasztalos vagy ültetett ünnepségekre felkészülve.
Éttermünk 2 külön részből áll: Krúdy termünk 60 fő, Könyvtár termünk 40 fő befogadására alkalmas.
Menüajánlataink tartalmaznak ültetett és svédasztalos ajánlatot. A vacsora idejére az éttermet zártkörűvé tesszük, és terembérletet nem számolunk fel.
Menüajánlataink csak ötletadó jellegűek, bármit el tudunk készíteni külön kérés vagy megbeszélés alapján. Cukrászunk külön kérés alapján bármilyen tortát el tud készíteni.
2005-ben az étterem Védnöki Táblás Ház lett, ami azt jelenti, hogy a Magyar Gasztronómiai Szövetség és az ECA (European Catering Association) az üzlet kiváló tevékenységét elismeri és védnökséget vállal felette. A magyar vendéglátásban ez nagyon magas szintű elismerés: a közel 50 ezer hely közül csak 250 birtokolja ezt a kitüntetést. 2009 januárjától az étterem jogosult a „Fehér Liliom-díj” használatára, amit Magyarország 50 leghigiénikusabb éttermei birtokolnak.
Az étterem 2011. december óta büszke tulajdonosa a HAPPZY! One of the best restaurants in Budapest díjnak.
A Vörös Postakocsi Étterem 2012. július 05. óta büszke tulajdonosa a TripAdvisor® Certificate of Excellence díjnak.

Vörös Postakocsi Étterem Budapest képei

Vörös Postakocsi Étterem Budapest vélemények

2020. januárban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. január 7.
Január 2-án látogattunk az étterembe, 4 személy. Az idöpont választás valószinüleg nem volt a legjobb, délután 4-5 óra körüli. Ebben az étteremben még soha nem voltunk, sok jót olvastam róla ezért teszteltük kedves barátokkal. A konyha még nem volt felkészülve a vendégekre, sajnos amit választottunk (bárány, rántott bécsi) nem tudták produkálni, majd csak este, vacsorára.

2019. novemberben, családjával járt itt
Értékelt: 2019. november 18.
Az esküvőnket ünnepeltük ebben az étteremben a hétvégén. Amikor kitűztük az esküvő időpontját, és kiderült hogy a helyszín a Bakáts tér, már tudtam hogy a vacsora csak itt lehet. Az első benyomás is nagyon jó volt, szakértő kezekbe kerültünk Csákváry János személyében, aki végig figyelmesen, de a szakértelmével támogatva segített bennünket a menü kiválasztásától a torta rendelésén át a terítésig mindenben.
Válasz az értékelésre - 2019. november 26.
Szeretném megköszönni Önnek ezeket a kedves szavakat, igazán hálás vagyok értük!
Csákvári János
manager
Vörös Postakocsi Étterem, üzletvezető

2019. júliusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. július 23. - 1 látogató hasznosnak vélte
Az a helyzet, hogy néha elegem van, de nagyon a műanyag evőeszközös éttermekből. Pláne akkor, ha elönt a "zöld-hullám". Ilyenkor - nem érdekel az ár - bemegyek egy normális étterembe és visszaszerzem elveszett lelki nyugalmamat. Hát most is ez történt. Ugyanis elindultunk a Ráday utcában - SZÉP kártya elfogadóhelyet keresve - egy normális étteremben történő ebédelés érdekében.
Válasz az értékelésre - 2019. július 30.
Nagyon szépen köszönjük dicsérő szavait.
Számunkra nagyon fontos vendégeink véleménye. Ebből tanulunk és próbáljuk hibáinkat kijavítani.
Szeretettel várjuk Önt ismét éttermünkben. Reméljük, hogy máskor is ilyen jó véleménye lesz éttermünkről.
Csákvári János
Vörös Postakocsi Étterem, üzletvezető
Balatonberény

2019. februárban, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. február 20. - 3 látogató hasznosnak vélte
Valentin nap alkalmából mentünk vacsorázni az étterembe, már többször elsétáltunk előtte, most jött el az idő a kipróbálására. A Krúdyról elnevezett marhahúslevessel kezdtem, feleségem erdei gomba capuccinót kért. A marhahúsleves maga volt a tökély, a Szindbád című film jutott eszembe, ahogy Latinovits majszolta a húslevest.
Válasz az értékelésre - 2019. február 26.
Köszönjük szépen pozitív visszajelzését, bízunk benne, hogy máskor is éttermünket választja.
Vörös Postakocsi Étterem, vendégkapcsolati manager

2018. októberben, csoporttal járt itt
Értékelt: 2018. október 20. - 1 látogató hasznosnak vélte
Nyáron találtunk rá erre az étteremre és első benyomásunk az volt ez az a hely , ahol barátainkkal és családunkkal megünnepeljük házasságunkat. Ajánlottak D. J. - t is így kb fél óra beszélgetés után (amikor a nyári melegben megkínáltak minket egy egy pohár limonádéval)
meg is állapodtunk. Október 19. -én meg felkészülve vártak minket.
Válasz az értékelésre - 2018. október 24.
Nagyon szépen köszönjük dicsérő szavait.

2018. májusban, családjával járt itt
Értékelt: 2018. május 18.
Havonta legalább egyszer eljövünk, leggyakrabban borvacsorákra. A borokhoz készített fogások harmonizálnak az ételekkel, mindig finomak és bőségesek. Az étterem vezetője jó érzékkel választja ki a borászatokat, az estét profin „vezényli le”. A pincérek segítőkészek, mindig akkor vannak az asztalnál, amikor szükségünk lenne rájuk.
Válasz az értékelésre - 2018. május 22.
Nagyon szépen köszönjük dicsérő szavait. Reméljük, hogy máskor is ilyen jó véleménye lesz éttermünkről.

2017. decemberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2017. december 22. - 1 látogató hasznosnak vélte
December 21-én szinte a nyitás után volt szerencsénk ebédelni ebben a kedves,hangulatos étteremben. A kiszolgálás kiválóan figyelmes szinte barátságos. A pincér mindent megtett,/két nem magyar vendég is volt a társaságban/hogy jól válasszuk az ebédet, ami sikeres is volt, mert kiváló volt minden amit választottunk. Isteni pálinkát kínálnak /meggy/amelyet meg kellet duplázni.
Válasz az értékelésre - 2017. december 26.

Hankusz Ödön
Restaurant manager
Kôszeg
Gyöngyös
Mátrafüred
Nagykovácsi

2017. júniusban, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2017. augusztus 8.
Megvan annak is az előnye, hogy nem egy fix helyen kell dolgoznom, mert így a város számos pontján le tudom tesztelni az éttermeket. S persze az sem utolsó szempont, hogy ezt lehetőleg kedvező áron tudjam megtenni. Ezért, ha látom, hogy egy étteremben van ebédmenü, akkor szoktam élni a lehetőséggel, hogy ezt válasszam.

2017. márciusban, családjával járt itt
Értékelt: 2017. március 15. - 1 látogató hasznosnak vélte
Öt fős családommal jártunk, életünkben először az egyébként évtizedek óta működő Vörös Postakocsiban. Egyből az elején leszögezem, hogy a honlapjukhoz képest sokkal jobb a vendéglő, igazán pozitív csalódásban volt részünk, amikor beléptünk, és ez folytatódott a kiszolgálással, és a finom falatokkal :)
Torkos Csütörtökön vettünk részt, és számomra óriási pluszpont, hogy az étterem teljesen gördülékenyen, fennakadás nélkül szervezte meg ezt a magasabb forgalommal, jóval több vendéggel járó napot.

2016. decemberben, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2017. január 23. - 1 látogató hasznosnak vélte
Céges vacsorához több ízben is foglaltattunk asztalt. Az elrendezés kényelmes és tetszetős volt. A kínálat most is bőséges és ínycsiklandó volt, mint más alkalommal is, a minőség kifogástalan. Udvarias, figyelmes a kiszolgálás. Szervezési téren azért még van mit fejlődnie a csapatnak.
Válasz az értékelésre - 2017. január 31.

Legnépszerűbb csomagok Budapesten és környékén
Atrium Fashion Hotel
2 nap/1 éjszaka 6.321,- Ft/fő/éj ártól: választott ellátással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.10.29. - 2020.11.01.
Tó Wellness Hotel
Bánk
3 nap/2 éjszaka 19.329 - 26.469,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, wellness-részleg és fitneszterem használattal, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2019.06.18. - 2020.12.22.
Royal Club Hotel
3 nap/2 éjszaka 9.959 - 29.729,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, korlátlan wellness részleg használattal, internettel
2019.01.04. - 2021.12.23.
Estilo Fashion Hotel
2 nap/1 éjszaka 10.701,- Ft/fő/éj ártól: választott ellátással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.12.22. - 2020.12.27.
Bo18 Hotel Superior
2 nap/1 éjszaka 11.600 - 24.312,- Ft/fő/éj között: reggelis ellátással, wellness részleg használattal, internet elérhetőséggel
2019.05.27. - 2021.08.31.
Green Hotel Budapest
3 nap/2 éjszaka 7.875 - 8.325,- Ft/fő/éj között: reggelis ellátással
2020.10.22. - 2021.09.14.
Hotel Bellevue
3 nap/2 éjszaka 12.475,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg és kültéri medence használattal, Lurkó Kuckó és X-Box szoba használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.10.13. - 2020.12.20.
Harangvirág 36 Vendégházak
Kismaros
2 nap/1 éjszaka 4.667,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2020.10.30. - 2021.10.23.
Abacus Business & Wellness Hotel
Herceghalom
3 nap/2 éjszaka 15.725,- Ft/fő/éj ártól: bővített félpanziós ellátással, wellness-részleg és fitneszterem használattal, wellness-kuponnal, üdvözlőitallal, gyertyafényes esti fürdőzéssel, parkolással, Wi -Fi internet elérhetőséggel
2020.10.23. - 2020.11.02.
Nyerges Hotel Termál
Monor
3 nap/2 éjszaka 9.500,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness részleg és teniszpálya használattal, szórakozási és sportolási lehetőséggel, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2019.01.02. - 2020.12.31.
La Prima Fashion Hotel
2 nap/1 éjszaka 10.385,- Ft/fő/éj ártól: választott ellátás, fitnesz terem használattal, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.12.22. - 2020.12.27.
Hotel Benczúr
2 nap/1 éjszaka 7.945 - 23.305,- Ft/fő/éj között: választható ellátással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.10.22. - 2021.10.31.

Szállodák Budapesten és környékén
City Hotel Unió  Budapest
Libra Hotel Budapest
Abacus Business & Wellness Hotel Budapest
Adventi ajánlat (min. 2 éj)
Romantikus kikapcsolódás (min. 2 éj)
Őszi szünet (min. 2 éj)

Vörös Postakocsi Étterem BudapestX