Vörös Postakocsi Étterem Budapest
1092 Budapest, Ráday u. 15.

Vörös Postakocsi Étterem Budapest a térképen

Vörös Postakocsi Étterem Budapest értékelése:

étterem
bio alapanyagú ételek ...
Élőzene:
cigányzene
Gépzene:
könnyűzene
magyar, angol, francia, német, olasz, orosz
hitelkártya elfogadás, ingyenes WIFI, kisgyermekes családokat szívesen fogad, légkondícionált helyiség, vegetáriánus ételválaszték ...
Különtermek:
Könyvtár - max. 40 fő
Krúdy - max. 60 fő
Szervízdíj:
Visa, EC/MC
Dreher Classic, Pilsner Urquell

Vörös Postakocsi Étterem Budapest bemutatkozása

Az étterem 1970-ben nyílt meg Krúdy Gyula emlékére, a nagy sikert aratott Vörös Postakocsi című regényéről elnevezve. 2002-ben egy teljes felújítás után november végen megnyitotta kapuit vendégéi számára egy régi "legenda" az újjá született Vörös Postakocsi étterem. A 100 férőhellyel rendelkező étterembe várjuk sok szeretettel mindazokat az embereket, akik szeretik a tradicionális és modern magyar konyhát, és meg akarják ismerni a régi Magyarország megújult ízeit. Az éttermünkben estenként háromtagú zenekar könnyű magyar és cigány zenét játszik.
Az étterem a belváros szívében, 2 percnyi sétára a Kálvin tértől található, a Ráday utcában. A Vörös Postakocsi étterem minőségi kiszolgálást kínál elfogadható áron Budapest történelmi központjában.
Ételválasztékunkat a libamáj és a magyar ételkülönlegességek köré formáltuk. Szakácsaink rengeteget dolgoztak azon, hogy a libamáj-elkészítés minden formáját a maximális szintre emeljék, így született meg 7 átlagon felüli libamáj-specialitás. A libamáj az egyik leghíresebb magyar hungaricum, amelyet legtöbbször zsírjában sütve készítünk el. A legjobb minőségű hizlalt libamáj zsírjában lesütve igazán fejedelmi étel, amelyhez nem kell kommentár. Ételeink között méltó helyet kapott a magyar mangalica, a szürkemarha és az erdei vargánya gomba. Nagy halválasztékunkban megtalálhatók a tradicionális magyar halételektől kezdve az igazi ritkaságokig minden és a kecsege. Összeállítottunk Önöknek különböző extra finomságokat, mint a mezei éticsiga-tál, ahol több fajta alapanyag fúziója találkozik.

Mindezek után bátran neveznénk magunkat a libamáj és a magyar étel különlegességek specialistájának.

A borkínálatot Magyarország fő borvidékeinek kiválóságaiból állították össze, több mint 70 féle palackozott borból, aminek a fele pohárban is kapható nagyon kedvező áron.
Átformáltuk és megújítottuk borkínálatunkat, melyben nagy szerepet kaptak a kis hazai kézműves borászatok. A kézműves borászat alapja a gondosan kiválasztott vegyszermentes és a megfelelő szőlő alapanyagok. Ezekben a kis manufakturális borászatokban minden lépést (metszés, szedés, borkészítés) a termelő, egyben a főborász végez. Ezek a borok teljesen naturálisak és vegyszermentesek. A termőterület és a kézimunka igénye határozza meg a boronként palackozható mennyiséget. A hozzá nem adott kémiai anyagok miatt a borok évjáratonként vagy akár palackonként is eltérőek lehetnek, természetesen a megfelelő technológiai folyamatok mellett. Nagyon fontos a borász és a vevő közvetlen viszonya, amelyből információkat kap a kézműves borász. A kézműves borokat minden évben szakértők minősítik. A bornak hordoznia kell a termőterület, borvidék, évjárat és fajta jellegzetességeit és csak ezután kapja meg a kézműves minősítést. Mindezeket figyelembe véve ajánljuk Önöknek ezeket a kis érdekességeket, amit érdemes kipróbálni.
A Vörös Postakocsi étterem különtermei kifejezetten rendezvények lebonyolítására lettek kialakítva a 10 főstől akár a 100 fős svédasztalos vagy ültetett ünnepségekre felkészülve.
Éttermünk 2 külön részből áll: Krúdy termünk 60 fő, Könyvtár termünk 40 fő befogadására alkalmas.
Menüajánlataink tartalmaznak ültetett és svédasztalos ajánlatot. A vacsora idejére az éttermet zártkörűvé tesszük, és terembérletet nem számolunk fel.
Menüajánlataink csak ötletadó jellegűek, bármit el tudunk készíteni külön kérés vagy megbeszélés alapján. Cukrászunk külön kérés alapján bármilyen tortát el tud készíteni.
2005-ben az étterem Védnöki Táblás Ház lett, ami azt jelenti, hogy a Magyar Gasztronómiai Szövetség és az ECA (European Catering Association) az üzlet kiváló tevékenységét elismeri és védnökséget vállal felette. A magyar vendéglátásban ez nagyon magas szintű elismerés: a közel 50 ezer hely közül csak 250 birtokolja ezt a kitüntetést. 2009 januárjától az étterem jogosult a „Fehér Liliom-díj” használatára, amit Magyarország 50 leghigiénikusabb éttermei birtokolnak.
Az étterem 2011. december óta büszke tulajdonosa a HAPPZY! One of the best restaurants in Budapest díjnak.
A Vörös Postakocsi Étterem 2012. július 05. óta büszke tulajdonosa a TripAdvisor® Certificate of Excellence díjnak.

Vörös Postakocsi Étterem Budapest képei

Vörös Postakocsi Étterem Budapest vélemények

2018. májusban, családjával járt itt
Értékelt: 2018. május 18.
Havonta legalább egyszer eljövünk, leggyakrabban borvacsorákra. A borokhoz készített fogások harmonizálnak az ételekkel, mindig finomak és bőségesek. Az étterem vezetője jó érzékkel választja ki a borászatokat, az estét profin „vezényli le”. A pincérek segítőkészek, mindig akkor vannak az asztalnál, amikor szükségünk lenne rájuk.
Válasz az értékelésre - 2018. május 22.
Nagyon szépen köszönjük dicsérő szavait. Reméljük, hogy máskor is ilyen jó véleménye lesz éttermünkről.

2017. decemberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2017. december 22.
December 21-én szinte a nyitás után volt szerencsénk ebédelni ebben a kedves,hangulatos étteremben. A kiszolgálás kiválóan figyelmes szinte barátságos. A pincér mindent megtett,/két nem magyar vendég is volt a társaságban/hogy jól válasszuk az ebédet, ami sikeres is volt, mert kiváló volt minden amit választottunk. Isteni pálinkát kínálnak /meggy/amelyet meg kellet duplázni.
Válasz az értékelésre - 2017. december 26.

Tisztelettel.
Hankusz Ödön
Restaurant manager
Szolnok
Budakeszi

2017. júniusban, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2017. augusztus 8.
Megvan annak is az előnye, hogy nem egy fix helyen kell dolgoznom, mert így a város számos pontján le tudom tesztelni az éttermeket. S persze az sem utolsó szempont, hogy ezt lehetőleg kedvező áron tudjam megtenni. Ezért, ha látom, hogy egy étteremben van ebédmenü, akkor szoktam élni a lehetőséggel, hogy ezt válasszam.

2017. márciusban, családjával járt itt
Értékelt: 2017. március 15. - 1 látogató hasznosnak vélte
Öt fős családommal jártunk, életünkben először az egyébként évtizedek óta működő Vörös Postakocsiban. Egyből az elején leszögezem, hogy a honlapjukhoz képest sokkal jobb a vendéglő, igazán pozitív csalódásban volt részünk, amikor beléptünk, és ez folytatódott a kiszolgálással, és a finom falatokkal :)
Torkos Csütörtökön vettünk részt, és számomra óriási pluszpont, hogy az étterem teljesen gördülékenyen, fennakadás nélkül szervezte meg ezt a magasabb forgalommal, jóval több vendéggel járó napot.

2016. decemberben, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2017. január 23. - 1 látogató hasznosnak vélte
Céges vacsorához több ízben is foglaltattunk asztalt. Az elrendezés kényelmes és tetszetős volt. A kínálat most is bőséges és ínycsiklandó volt, mint más alkalommal is, a minőség kifogástalan. Udvarias, figyelmes a kiszolgálás. Szervezési téren azért még van mit fejlődnie a csapatnak.
Válasz az értékelésre - 2017. január 31.

2016. decemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. december 17.
Előre foglaltattam az interneten asztalt mert nem tudtam mennyire telített a hely. Mikor megérkeztünk negyed ház volt, de ettől függetlenül a foglalt asztal megvolt. Az ételek árához képest a mennyiség nagyon kevés, de a minősége nagyszerű volt és a kiszolgálás is udvarias és figyelmes volt. A mellékhelyiség igényes és tiszta.

2016. októberben, családjával járt itt
Értékelt: 2016. október 14.
Unokatestvérem születésnapi meglepetés buliját tartottuk ebben az étteremben. Nagyon szépen előkészítették a termet a vendégek fogadásához. Nagyon jó hely, kedves kiszolgálás és az étel is finom volt. Az italok bőséges választékban vannak, a limonádé nagyon finom. A pincérek figyelmesek voltak. A hangulat nagyon jó volt.

2016. szeptemberben, családjával járt itt
Értékelt: 2016. október 2.
2016. szeptember 24-én tartottuk az esküvőnket a Vörös Postakocsi étteremben. Az ételek, a kiszolgálás, a terítés, a hangulat mind kiváló volt. Nagyon jól éreztük magunkat itt is szeretném megköszönni az úrnak a kedvességét, segítőkészségét és precizitását.

Üdvözlettel
Válasz az értékelésre - 2016. október 11.
KÖSZÖNJÜK nagyon jó és értékes véleményét éttermünkről a személyzet és magam nevében. [Moderálva - a szerk.]

Nelly81 TOP étteremértékelő
2016. februárban, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. február 16.
A hely egyszerű, letisztult, inkább retró jellegű, magyaros étlappal. A pincérek úriemberek, maximálisan odafigyelnek a vendégekre. Segítenek a köret és ital kiválasztásában is. A kiszolgálás is relatív gyors. Az ételek külsőre igazán jól néznek ki, mennyiségük viszont elég kevés. Egy könnyedebb vacsorára jó választás lehet, de kiéhezve, ebédre nem ajánlom.

2015. decemberben, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2016. január 4. - 1 látogató hasznosnak vélte
Karácsonyi vacsorához helyszínt keresgélve találtuk meg ezt az éttermet a neten. Kedvező áron hirdetett igen színvonalas menüt. Nem csalódtunk, mert a legtöbb étel nagyon ízletes volt ( a harcsát külön a figyelmébe ajánljuk mindenkinek ) és a korlátlan italfogyasztás is kielégítette a társaság szomját. A termet csak a mi csoportunknak tartották fenn, ami külön plusz.

Legnépszerűbb csomagok Budapesten és környékén
The Aquincum Hotel Budapest
2018.09.19. - 2018.12.18.
Panni Pihenőház
2 nap/1 éjszaka 3.800,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással
2018.10.01. - 2019.09.19.
Hotel Bellevue
3 nap/2 éjszaka 10.900,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, üdvözlőitallal, wellness-részleg használattal, szabadidős szolgáltatásokkal, parkolással, internet elérhetőséggel
2018.01.02. - 2018.12.21.
Vital Hotel Nautis
Gárdony
3 nap/2 éjszaka 25.900,- Ft/fő/éj ártól: választható ellátással, szobai bekészítéssel, ünnepi programokkal, wellness-részleg és fitneszterem használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2018.12.24. - 2018.12.29.
Fenyőharaszt Kastélyszálló
Verseg
2 nap/1 éjszaka 32.800,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2018.09.24. - 2019.09.19.
Caminó Panzió
Dunaharaszti
3 nap/2 éjszaka 5.500,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2018.09.19. - 2019.09.19.
Nádas Tó Park Hotel
Vasad
2-3 éjszaka 13.000,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, szabadidős játékokkal és játszóház használatával, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2018.10.26. - 2018.11.03.
Abacus Business & Wellness Hotel
Herceghalom
Akár 1 éjszaka 21.850,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, vasárnapi ebéddel, wellness részleg és fitneszterem használattal, wellness kuponnal, parkolással, internet elérhetőséggel
2018.01.02. - 2018.12.23.
Harangvirág 36 Vendégházak
Kismaros
3 nap/2 éjszaka 3.333 - 4.000,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2018.09.23. - 2019.09.19.
Jagelló Business Hotel
2018.09.19. - 2018.12.18.
Tó Wellness Hotel
Bánk
3 nap/2 éjszaka 15.450,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg és fitneszterem használattal, nordic walking bot vagy kerékpár kölcsönzéssel, parkolással, internet elérhetőséggel
2016.03.01. - 2018.12.31.

Szállodák Budapest környékén
Abacus Business & Wellness Hotel Budapest
Thermal Hotel Visegrád Budapest
Hotel Velence Resort & Spa Budapest
A Velence Resort és Spa négycsillagos, gyermekbarát wellness- és konferenciaszálló a Velencei-tó...
Rövid hétvége (1 éjtől)
Örökifjak - kizárólag 62 év felülieknek! (min. 2 éj)
A nyár csak tűnő emlék (min. 2 éj)

Vörös Postakocsi Étterem BudapestX