Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest
1083 Budapest, Illés utca 25.

Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest a térképen

Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest értékelése:

6. helyezett a 776 budapesti hely közül

A múzeum adatai Adatok pontosítása >>

Eötvös Lóránd Tudományegyetem Botanikus Kert - Füvészkert Budapest bemutatkozása

A Kert sok költözködés után, több mint 150 éve került jelenlegi helyére, a Festetics család egykori pesti birtokára, a mai Józsefváros szívébe. A Pollack Mihály tervei szerint 1802-ben épült vadászkastély, ma a kert központi épülete.

IV.1-X.31.: 9-17

Budaörs
Ábrahámhegy

2018. áprilisban, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. április 16. - 1 látogató hasznosnak vélte
Elsősorban a Sakura-ünnep vonzott ide, már nem első alkalommal, azután meg persze, összeköti magában az ember a helyet az irodalommal, a vörösingesekkel meg Nemecsek Ernővel is. A Sakura-ünnepnek csak egy hátránya van, hogy túl népszerű már, és bizony tömegek lepik el ilyenkor a helyet. De ha egyszer ez a cseresznyevirágzás ideje. . .
Szolnok
Budakeszi

2017. májusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2017. május 20. - 1 látogató hasznosnak vélte
Az elmúlt években több alkalommal is jártunk a Füvészkertben, nagyon kedvelem ezt a kellemes zöld szigetet a 8. kerületnek amúgy nem legbarátságosabb részén. A szép környezetben az év során számos rendezvény tartanak, voltunk már itt a cseresznyevirágzás idején (Sakura nap), kiskertész foglalkozáson, legutóbbi látogatásomkor pedig kaktusz-kiállítást és vásárt rendeztek a főépület körüli kertrészben.

Ön a hely képiselője?

Legnépszerűbb csomagok Budapesten és környékén
Klebelsberg Kastély
Akár 1 éjszaka 17.950,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, ajándék Yamuna testápoló csomaggal, masszázzsal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2018.02.21. - 2019.12.31.
Tó Wellness Hotel
Bánk
2 nap/1 éjszaka 12.950 - 24.450,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, félpanzióval, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2018.12.17. - 2019.02.28.

Szállodák Budapest környékén