Szarvasi Arborétum Szarvas

Szarvasi Arborétum Szarvas
Szarvasi Arborétum SzarvasSzarvasi Arborétum Szarvas
Szarvasi Arborétum SzarvasSzarvasi Arborétum Szarvas

Szarvasi Arborétum Szarvas bemutatkozása

A Szarvasi Arborétumban található Mini Magyarország makettpark, Európa legújabb makettparkjaként 2013. április 10-én nyílt meg Szarvas történetének egyik legnagyobb magánerős beruházásaként. A hazánk legnagyobb arborétumában, a Kárpát-medence és a történelmi Magyarország mértani középpontjában lévő makettpark hazánk történelmét, hagyományait, építészeti nevezetességeit mutatja be.

Lelkesház Szarvas - Napi árak
Relax ajánlat
Garden Hotel Szolnok

Szarvasi Arborétum Szarvas vélemények

Érdekes 2023. július 28.a párjával járt itt
Hatalmas terület, többféle táj. Kapsz térképet, amin mások vannak bejelölve, mint az útba igazító táblákon. Némi fejtörés után rájössz, merre kéne menni. A szoborpark elhanyagolt, már semmi sem működik. Az arborétum többi része viszont szépen rendben tartva, az információs táblák a helyükön.
2082
Átlagos 2023. július 25.a párjával járt itt
Volt már, hogy valami izgalmas, szép sétára emlékeztem régről ebből az arborétumból, meg tényleg mindig mindenhol bejárjuk az arborétumokat, de most ebben nem találtunk sok örömöt. A minimagyarország szuper volt és élmény, itt meg csak mászkáltunk fel és alá.
Szarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - Külső képSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - EgyébSzarvasi Arborétum Szarvas - Egyéb
Kihagyhatatlan 2023. május 29.családjával járt itt
Érdemes meglátogatni a Szarvasi Arborétumot és a hozzá tartozó Mini Magyarország makettparkot.
Az Arborétum gondozott, tiszta, hosszú sétát lehet tenni az idős fák között. A parkoló autók számát tekintve sokan voltunk pünkösdkor, de a parkban szinte " elveszett" a sok ember.
Minden évszakban csodás az arborétum.
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 16.gyerekekkel járt itt
3x járok itt,mostmár a kislányommal jöttünk.
Nagyon szép hely,gyönyörű fák ,nagyon szépen rendben van tartva és a pávák is nagyon szépek.
Kedves fogadtatás a kasszánál.
2088
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2088 feltöltött kép
Érdekes 2021. augusztus 21.a párjával járt itt
Sok-sok éve voltunk az arborétumban, így újra eljöttünk. Sok utat kiköveztek, leaszfaltoztak azóta. Kőszobor kiállítás is lett azóta, ez nagyon érdekes, különleges látnivaló. A kilátó egyre jobban belevész a kertbe, mert hatalmasra nőttek a fák körülötte. A monumentális fák és a tiszta levegő, a holt Kőrös illata ilyenkor, így nyár végén is üdítő.
Érdekes 2020. október 10.gyerekekkel járt itt
A Szarvasi Arborétumot az 1800-as évek elején Bolza József, alias Pepi gróf alapította a Kákafoki-holtág mentén, amely 82 hektáros területen helyezkedik el. Több mint 1600 növénykülönlegességgel büszkélkedhet a park. Mi az egyik legforróbb nyári napon jártunk ott, ami eléggé csökkentette a látogatás élményét.
Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas - Szarvasi Arborétum Szarvas -
Érdekes 2020. augusztus 10.gyerekekkel járt itt
Gyulai nyaralásunkról hazafelé álltunk meg az Arborétumnál. A belépőjegy elég drága, főleg hétvégén. A mini Magyarországot mindenkinek látnia kell (külön díjas)! Az arborétum akkora, hogy egy egész nap kellene bejárni. A kilátó valójában egy fa pihenőhely, nem egy megemelt építmény.
Kihagyhatatlan 2019. augusztus 25.csoporttal járt itt
Csoportos kirándulás keretében látogattunk el az Arbarétumba. Csodálatos néhány órát töltöttünk el. Nagyon szép, hangulatos rendezett környezet. A Mini Magyarország egyszerűen lenyűgöző. Séta hajókáztunk Körösön. Nagy élmény volt a kapitány előadása , ismertetője.
Idő hiányában sok látni valót nem tudtunk megnézni.
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 21 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Kihagyható 2018. szeptember 24.családjával járt itt
A szarvasi szilvanapok utolsó napjára érkeztünk Szarvasra, a nyáriasan szép időben gondoltuk, h kikapcsolódunk az Arborétumban, 3-an mentünk, csak az Arborétum belépőt kértük, amiért 5400-at fizettünk, hiszen vasárnap lévén ehhez hétvégi felár is dukál. . . A táblákat nézve, első utunk az üvegházhoz vezetett, ami ZÁRVA volt, erről semmiféle tájékoztatást nem kaptunk.
Kihagyhatatlan 2018. július 9.a párjával járt itt
Mezőtúr felől érkeztem, komppal, ami hangulatában már a szarvasi kirándulás madárdalos nyitánya. Innen az Arborétum csak pár perces távolságra van, kocsival. Árnyékos parkoló fogad, ha igyekszel, mert nagyon látogatott hely. Nem csoda, az ország egyik legszebb arborétuma, és különösen kedvelt a Mini-Magyarországgal, a Holt-Körösön a hajókirándulás és egyéb látványossággal.