Thury-vár Várpalota

Thury-vár Várpalota
Thury-vár VárpalotaThury-vár Várpalota
Thury-vár VárpalotaThury-vár Várpalota

Thury-vár Várpalota bemutatkozása

A Thury-vár, más néven a palotai vár a település főterén áll. A 13. században építettek egy kis várat a Bakony erdejében, az elkövetkező századokban Bátorkő néven lett ismert. Mivel a terepviszonyok miatt a vár nem volt alkalmas bővítésre, ezért az Újlaki család egy tágasabb lakóépületet emeltetett magának a 14.

Károlyi Kastély Hotel & Restaurant Fehérvárcsurgó - Pünkösd
Károlyi Kastély Hotel & Restaurant Fehérvárcsurgó
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

Thury-vár Várpalota vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 127 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelőNépszerű író - 46 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1689 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. augusztus 26.a párjával járt itt
Várpalotai kirándulás alkalmával néztük meg a Thury Várat. Nagyon látványos, jó állapotban lévő vár. De lehet inkább kastély jelleg. Sok érdekes kiállítás. nem hagyható ki!
Thury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - EgyébThury-vár Várpalota - Egyéb
Kihagyhatatlan 2021. szeptember 6.barátokkal járt itt
Átutazóban Várpalotán a Thury várat néztük meg. A Vár nagyon szép, sok kiállítóterem és változatos kiállítások vannak benne. Legjobban a népviseleti és egyenruhagyűjtemény tetszett. A környezete épp felújítás alatt van, ezlrt a főbejárat le van zárva, a vár körbekerítve, így a hátsó bejáraton lehet bejutni.
2082
Átlagos 2020. szeptember 25.egyedül járt itt
Várpalotán képzeltem el az ebédemet. Ma már nem megy át a 8-as út a városon, szóval, akkor kitérő és irány a belváros! Találtam is egy kis dimbesdombon egy lakótelepet, ami közel volt a várhoz, megkérdeztem, hát, láss csodát, azt mondták, egész Várpalotán nem kell parkolási díjat fizetni, induljak lefelé ezen a lépcsőn, aztán pont ott lesz egy étterem is.
Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 27 városban járt márNépszerű író - 30 hasznos szavazat1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2017. november 8.barátokkal járt itt
2017. októberében átutazók voltunk Várpalotán,mikor a főuton láttunk a Thury várt jelző táblát. Rövid kitérővel betértünk a várba, amit nem bántunk meg. Felújitották az épitményt, nem hivalkodó, nem giccs, nagyon visszafogott - de letisztult. Sok kiállitás, Bányászati Múzeum, rendezvény terem teszi szinessé és hasznossá a felújitott vár kihasználtságát és látogatottságát.
Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota - Thury-vár Várpalota -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 31 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2016. augusztus 29.gyerekekkel járt itt
Szép parkkal körülvett, gyönyörűen (nem bántóan modernül) felújított épület, amelyben több különböző témájú, izgalmas, gazdag kiállítás, rendezvényterem és a belső udvarában kávézó is található. Ötletes, hogy nem rejtettek el minden falrészletet, és a felújított falak csak egy egyszerű fehér festést kaptak, nem akarták mindenáron az eredeti állapotot visszaadni.