Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes

4,4
a 24 balatonszemesi étterem közül
borozó, étterem
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka BalatonszemesKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes bemutatkozása

A balatonszemesi Kistücsök a nagy klasszikusok közé tartozik, Csapody Balázs étteremtulajdonos majd 30 éve vette tervbe a balatoni gasztronómiai étterembe öltését. A kiváló ízvilág megalkotásában nagy szerepet játszik Jahni László séf, közös céljuk, hogy a régió hagyományos fogásait a kor kívánalmainak megfelelő köntösbe öltöztetve tálalják vendégeiknek.

Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Nyugdíjas ajánlat
Nyugdíjas ajánlat
05.26-06.21.
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes
69.900 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes vélemények

Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 19 városban járt már2 évnyi aktív tagság
2016. szeptember 16., kollégákkal járt itt
Szeptember elején voltunk a Kistücsükben kollégáimmal. Első benyomásom nagyon jó volt. Kedves fogadtatás már az ajtóban, kellemes kerthelyiség, hangulatos asztalok és terítés. Az étlap szép, de sajnos képeket nem tartalmaz az ételekről. Kár, mert az étel látványa igazán megérné! A választék stílusos, hagyományos ételek is vannak újra gondolva.
2016. május 21.a párjával járt itt
Olyan sokan áradoztak már különböző lapok hasábjain a balatonszemesi Kistücsökről, hogy - bár távol álljon tőlem a "gasztro sznobság" én is kíváncsi lettem rá. Hétköznapi ebédre érkeztünk - hát nem kellett asztalt foglalni, meglehetősen szellős volt a hely vendégek terén. A kiszolgálás nagyon elegáns és udvarias volt.
2016. május 10.a párjával járt itt
Szombaton feleségemmel Hévízre utaztunk és mivel ebéd előtt tettük mindezt én már pénteken kinéztem" a helyet ahol szeretnék ebédelni. Igy esett a választás a Kistücsök étteremre. Odaérkezésünkor kedvesen fogadtak és egy szabad asztalhoz vezettek. Italt rendeltünk és mivel nagyon sütött a nap kértem a pincért,hogy tegyen valamit.
2014. augusztus 26.a párjával járt itt
Elsőnek-betérő vendégként- meglepődtünk, hogy csak előfoglalással tudunk itt enni,ezért másnapra tudtunk csak foglalni, de várakozásaink nem voltak hiábavalók. Remek kiszolgálás, figyelmes felszolgálok és egy árnyékos asztal várt minket. A leves nem nyerte el a tetszésem (újházi tyúkhús levest kértem, de biztos, hogy nem látott tyúkot), viszont a ropogós csülök maga volt a tökély.
2014. március 5.gyerekekkel járt itt
Nyári ebéd a családdal,az étel kifogástalan,ízletes és különleges,szerintem kicsik az adagok. A helyiség szép,kultúrált. . A pincérek udvariasak,segítőkészek,kicsit sokat kellett várni az ételekre,ami a gyerekek miatt elég problémás volt. Kisétkűeknek merem alánlani :)
Az ételek finomak, ötletesek ,ami nagyon pozitív.
2013. november 23.a párjával járt itt
Februárban tértünk be, külföldről hazafelé. A kiszolgálás kicsit lassú, a professzionális érzetével, ám az őszinte kedvesség teljes hiányával. A húslevesünk íze hozta az éttermi közepes minőséget, ennél már ettem számtalan esetben jobbat. A répa a levesben nyers volt. Ugyan a zöldségek kvázi nyersen hagyása trend, a répának ez alól kivételnek KELL lennie!
2013. július 31.a párjával járt itt
Korábban még nem voltam a Kistücsökban, de jó hírét már halottam. Szép, rendezett kerthelyiség, talán kicsit sivár. Foglalás nélkül is kaptunk asztalt, közepesen gyors volt a kiszolgálás. A kiválasztott ételek nagyon finomak voltak,ízlésesen tálalva, bár a mennyiségük az árukhoz képest elég csekély volt.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 28 városban járt márFelfedező - 17 helyen első értékelőNépszerű író - 26 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 131 feltöltött kép
2013. április 28.családjával járt itt
Miden évben felkeresem ezt a helyet. Igy láttam a fejlődését. Most már egy impozáns étteremé nötte ki magát, de ahogy nött ugy vesztett el varázsát és hangulatát. Főszezonban a kiszolgálás lassú. Szezonon kívül is sokat kell várni az ételre. Az ételek minőségére nincs kifogás,de a mennyisége az árral fordított arányban áll.
Ezüst fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagság
2013. április 25.barátokkal járt itt
Régóta vágytam rá, hogy a híres balatoni étterembe eljussak ami azért váratott ennyit magára mert a magyar tenger eme szegletére nem járunk. A hely külleme nagyon tetszetős, barátságos. Az előételem csirkemájas volt levendula zselével ami nagyon ízlett. A főételem viszont nem mert nem volt elég meleg de a tömeget látva nem volt kedvem reklamálni.
Kiváló 2022. szeptember 12.a párjával járt itt
Nagyon finom minden, igazán tetszetős szemnek és szájnak egyaránt. A sajttálat ajánlom mindenkinek aki szereti a sajtokat. A borok nagyon finomak, a kiszolgálás tökéletes.