Cseszneki vár Csesznek

Cseszneki vár Csesznek
Cseszneki vár CsesznekCseszneki vár Csesznek
Cseszneki vár CsesznekCseszneki vár Csesznek

Cseszneki vár Csesznek bemutatkozása

A Bakony hegységében elbújva, egy sziklaszirten állnak Csesznek várának festői kőfalai. A több mint 700 éves vár ugyan már látott szebb napokat, például a XV. században, Zsigmond király uralma alatt. Ez annak is köszönhető, hogy az Anjou-korban Csesznek volt a Bakonyban zajló királyi vadászatok egyik kiindulópontja.

Ferrata Vendégház Csesznek - Pünkösd
CE Plaza Hotel Siófok
74.900 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval

Cseszneki vár Csesznek vélemények

Kihagyhatatlan 2023. december 1.barátokkal járt itt
A Cseszneki Várhoz közeli szállásunkról indulva, egy viszonylag könnyű sétával értünk el a várhoz, ami a legtöbb magyar várhoz hasonlóan romos. A várból a kilátás a környező tájra és településekre pazar. A történelem hangulata megigézi a látogatót.
Kihagyhatatlan 2023. november 13.a párjával járt itt
Zirci nyaralásunk során kerestük fel a várat. Nemrég szépen felújították, a romok így látványosabbak lettek. Sikerült egy iskolai csoporthoz csatlakozni, a belépő díjon felül az idegenvezetésért is fizettünk, de megérte. Sok hasznos információt kaptunk, a vár megjelenése festői, és képet kaphattunk arról, hogy milyen lehetett. a Környéken járva érdemes felkeresni.
2055
Kihagyhatatlan 2022. február 13.a párjával járt itt
Ezzel önmagamnak tartoztam. Legalább 30 magyar várat bejártam már, ezt még talán nem. Kiemelkedően impozáns várrom, a tájból messziről kitűnik. A bejárati kaputól szemlélve félelmetesen magas kövön áll, a szemlélő törpévé semmisül alatta. Alig észrevehető, meddig tart a természet köve, és honnantól épültek mesterségesen tovább, felefelé a falak.
Cseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - BelsőCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - BelsőCseszneki vár Csesznek - BelsőCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - BelsőCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső képCseszneki vár Csesznek - Külső kép
Kihagyhatatlan 2021. augusztus 4.gyerekekkel járt itt
A környéken nyaraltunk, útba ejtettük ezt a helyet. Ha erre jár az ember, megéri megállni, de önmagában nem ad ki egy egész napos kirándulást. A vártól lejjebb lehet parkolni, ingyen, kb. 5 perc séta távolságra. A belépő korrekt árban van, a mosdó tiszta. A kilátás egészen pazar a környékre, jó szeles egyes helyeken. A vár melletti főúton találhatók büfék.
Kihagyhatatlan 2020. szeptember 19.a párjával járt itt
Idén tavasszal a Cseszneki vár volt az első kiruccanásunk. Felsétáltunk nyitásra a várhoz, a belépőt adó úriember nagyon kedves és barátságos volt. Felhívta a figyelmünket egy kis játékra. Benne voltunk, figyeltünk mindenre, elolvastunk, megnéztünk mindent. Nagyon szép a kilátás, így több időt el lehet bent tölteni.
Kihagyhatatlan 2020. július 14.barátokkal járt itt
Sümeg, Szigliget után kíváncsian vártam a kirándulást a cseszneki várhoz. Nem csalódtam. A Csesznek melletti parkolóból meredeknek és messzinek tűnt a vár, mégis hamar odaértünk, mindenféle megerőltetés nélkül. A pénztárban egy szimpatikus és segítőkész hölgy fogadott bennünket, akitől sok fontos információt kaptunk.
Kihagyhatatlan 2018. szeptember 8.gyerekekkel járt itt
Bakonyi családi nyaralásunk egyik programja a cseszneki vár meglátogatása volt. Útépítés miatt a Zirc felőli bekötőút le volt zárva, így Bakonyszentkirály felől, kerülőúton lehetett autóval megközelíteni, ebből az irányból viszont remek kilátás nyílt a várra a faluból, ahogy közeledtünk hozzá.
Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek - Cseszneki vár Csesznek -