Tengerszem Szálló Jósvafő
3758 Jósvafő, Tengerszem oldal 1.

Tengerszem Szálló Jósvafő a térképen

Tengerszem Szálló Jósvafő értékelése:

1. helyezett a 3 jósvafői szállás közül

Tengerszem Szálló Jósvafő bemutatkozása

Az 1930-as években épült, hangulatos Tengerszem Szálló és Oktatási Központ (régebben Tengerszem Hotel) Jósvafő határában, a Törőfej-vögy végén helyezkedik el a Baradla-barlang (Aggteleki cseppkőbarlang) jósvafői kijáratánál. Így talán a legszebb fekvésű szálláshely a térségben. Itt található az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság épülete, valamint a szálló hajdani építtetőjének, az Aggteleki-karszt egyik legtöbb érdemet szerzett kutatójának, Kessler Hubert Emlékháza is. A völgyben, a Tengerszem-tó mellett elsétálva lehet bejutni a Jósvafőre, a Jósva-völgyfőn megbújó kis településre, melynek Ófaluja, a kazettás mennyezetes református templomával együtt műemléki oltalom alatt áll, és őrzi a hagyományos építészet szép emlékeit. Az Ófaluban található a Jósvafői Tájház is, amely az egyik legérdekesebb hely ebben a műfajban. Amellett hogy a régi helyi élet tárgyait, eszközeit mutatja be gazdag gyűjteménye, külön helységben a barlangkutatás múltját-jelenét is megtalálhatjuk. Nem véletlenül, mivel Jósvafő már régóta a barlangászok kedvelt kutató helye. Jósvafőn torkollik egymásba több patak vize is - például a Kúria Oktatóközpont előtt - és folytatja útját Jósva-patak néven. A Kúriában található a jósvafő hucul ménes néhány lova, valamint kiképző helye is, itt lehetőség van lovas turisztikára, lovaglásra, fogatolásra. A ménes a falutól távolabb, a Gergés-lápán tanyázik.

Tengerszem Szálló Jósvafő képei

Tengerszem Szálló Jósvafő vélemények

Mobilról küldte. | 2019. áprilisban, családjával járt itt
Értékelt: 2019. május 23.
Hangulatos szálloda szép környezetben. Kiváló választás nagyobb társaságnak is, mivel szabadon használható társalgó használható. Nagyon tetszett, hogy össze van kötve az alatta lévő étteremmel. Kiváló reggelit kaptunk, bőséges választékkal.

Délibusz TOP szállásértékelő
2018. novemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2018. december 5.
Először is szeretném jelezni: a 2*-os jelzés mindössze a szolgáltatásokra vonatkozik, nem a minőségre! És a reggelin kívül kérhető fél és teljes panzió is, a szállást ajánló oldalak leírásával ellentétben. A szállás kifogástalan, tiszta, csendes, a személyzet kedves, segítőkész, az étterem jó. Az elhelyezkedésre nincs megfelelő leírás.

Aminda TOP szállásértékelő
Aminda TOP étteremértékelő
Aminda TOP egyébhely értékelő
Aminda TOP fotófeltöltő
2017. novemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. november 25. - 4 látogató hasznosnak vélte
Források, beszédes patakok, a Világ legszebb (! igen, mert ha nagyságában nem is, de változatosságában a legkiemelkedőbb) cseppkőbarlangja, titkokat rejtő tavak, mese-házak füstölgő kéménnyel, madárdalos erdők mellett – között áll ez a háromemeletes szálloda, tele lépcsővel.

2017. októberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. október 21. - 2 látogató hasznosnak vélte
Kuponnal érkeztünk a szállásra és nem csalódtunk. A személyzetnek nagy piros pont,nagyon kedvesek és figyelmesek voltak. A szép oldalra kaptunk a szobát,ahonnan gyönyörű volt a kilátás. A szoba berendezése nem modern, de rendben van, jó stabil ágyak,kényelmes matracok,tiszta ágyneműk és törölközők fogadtak. A fürdő felújítva, fürdőkabinos, viszonylag modern.

Editmami TOP szállásértékelő
Editmami TOP étteremértékelő
Editmami TOP egyébhely értékelő
Editmami TOP fotófeltöltő
2017. szeptemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. szeptember 30. - 1 látogató hasznosnak vélte
Sikerült a 3 legmelegebb napot kifogni a Jósvafói tartozkódásra. A teraszról gyönyörú panoráma terült elénk. A csodás csendet néha szarvasbőgés tette rendkivülivé. Sikerült bejárni Aggteleket és a Vörös tavat is. A Tengerszem tó és környéke viszont jobban tetszett. A túrázások után jól esett a finom ennivaló az étteremben.

HULAMA TOP szállásértékelő
HULAMA TOP étteremértékelő
2017. márciusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. április 2. - 2 látogató hasznosnak vélte
Márciusban gyönyörű napsütéses napokon sikerült néhány napot eltölteni a Hotelben. Nem egy 4 csillagos szálló, de minden megfelelő volt. Olyan, mint egy mézeskalács házikó az erdőben. Mivel nem nagy létszámú, túlzás nélkül családiasnak mondható. A recepciós lányok nagyon kedvesek és mindenkiről tudták, ki honnan érkezett, ami igen meglepő volt.

2016. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. augusztus 3. - 1 látogató hasznosnak vélte
Július végén nyaraltunk a Tengerszem szállóban, férjemmel és kisfiammal. A szobánk a 2. emeleten volt, csodálatos panorámával! ! ! A szoba bár régies stílusú, de nagyon kényelmes bútorokkal van berendezve. Az ágyneműk, törölközők, hófehérek, a fürdőszoba is ragyogóan tiszta.

Beer TOP fotófeltöltő
2015. októberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2015. október 28. - 3 látogató hasznosnak vélte
Az őszi szünetben a családdal ellátogattunk a Baradla-barlanghoz. Mivel a Tengerszem Szálló ideális helyen van a barlangtúrákhoz, erre esett a választás. A szobák turistaszálló-hangulatban vannak berendezve, mini tévével, kicsit avittos bútorokkal, és négyünknek a pótággyal elég szűkös volt, de nem volt zavaró. A fürdőszoba viszont tágas és tiszta.

2015. júniusban járt itt
Értékelt: 2015. augusztus 11. - 1 látogató hasznosnak vélte
Közel 15 év után tértem vissza Jósvafőre, hogy a fiamnak is megmutathassam milyen az igazi béke egy ezerarcú, gyönyörű helyen. A szálló besorolásához képest nagyon mutatós és kényelmes, otthonos hangulatú. Az itt élő- és dolgozó emberek pedig végtelenül kedvesek és segítőkészek. Fantasztikusan éreztük magunkat, az étterem hiányát könnyen áthidaltuk, és már alig várjuk az alkalmat, hogy újra itt lehessünk.

2014. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2014. augusztus 18. - 1 látogató hasznosnak vélte
A világvége utáni csend! És ez mindennél többet ér! Arra ébredsz, hogy madárcsicsergés közepette ülheted reggelid a teraszon. Nem is hiányzott az étterem, mert így minden sokkal természetesebb volt. Jövőre még biztosan tervezünk egy utat, mert Jósvafő egy gyöngyszem. Sajnos már elég öregek vagyunk, de éppen ezért ezt a kis időt ki kell használnunk.
Válasz az értékelésre - 2014. augusztus 26.
Köszönjük szépen kedves szavait. Várjuk vissza Önöket szeretettel!
Tengerszem Szálló, ANPI

Katka Vendégház
Szilvásvárad
3 nap/2 éjszaka 3.500,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
Kristály Apartman
3 nap/2 éjszaka 6.000,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
Hunguest Hotel Palota
Lillafüred
3 nap/2 éjszaka 19.848,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg és fitnesz terem használattal, kedvezményes belépőkkel, parkolással, internet elérhetőséggel
Érvényes: 2020.06.30-ig
Mátyus Udvarház
2 nap/1 éjszaka 8.250,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
Gerendás Vendégház
Cserépfalu
Róma Apartmanház
Bogács
4 nap/3 éjszaka 6.500,- Ft/fő/éj ártól: önellátással
Érvényes: 2020.01.03-ig
Fenyő Vendégház
2 nap/1 éjszaka 6.000,- Ft/fő/éj ártól: Napi árak, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
Érvényes: 2020.08.31-ig
Harmónia Villa
Szilvásvárad
3 nap/2 éjszaka 5.750,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, üdvözlőitallal, wellness-részleg használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
Érvényes: 2020.03.31-ig
Hotel Unicornis
3 nap/2 éjszaka 8.748,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, üdvözlőitallal, masszázzsal, meglepetés bekészítéssel, wellness-részleg és fitneszterem használattal, Wi-Fi internet elérhetőséggel
Érvényes: 2020.03.31-ig
Rajna Apartman
Bogács
2020.12.07. - 2019.12.07.
Hotel Aqua Eger
4 nap/3 éjszaka 19.500,- Ft/fő/éj ártól: választható ellátással, fürdőbelépővel, ünnepi vacsorákkal, karácsonyi mozidélutánnal, parkolással, internet elérhetőséggel
Érvényes: 2019.12.27-ig
Katica Vendégház
Aggtelek
2 nap/1 éjszaka 3.000,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel

Szállodák Jósvafő környékén
Hotel Villa Völgy Eger
Kikelet Club Hotel Miskolctapolca
Aurora Hotel Miskolctapolca
A Hotel Aurora wellness szálloda harmonikus fényjátékával, négy csillaghoz méltó modern...
Pezsdítő wellness hétvége (min. 2 éj)
Kikelet 2=3
Aurora téli napok (min. 2 éj)

JósvafőX