Zsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék

Zsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék
Zsámbéki Romtemplom és Kőtár ZsámbékZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék
Zsámbéki Romtemplom és Kőtár ZsámbékZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék

Zsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék bemutatkozása

A XIII. század első felében épült templom fénykorában a későromán és kora gótikus építészet méltán kiemelkedő darabja volt, ami még évszázadok távlatából is látszik rajta. A törökellenes harcok és a földrengések nem kímélték, de az azóta eltelt időben többször is átesett felújítási munkálatokon, így ma is büszkén áll Zsámbékon.

Szépia Hotel Zsámbék - Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Szépia Hotel Zsámbék

Zsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 28 városban járt márFelfedező - 10 helyen első értékelő4 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2023. október 1.barátokkal járt itt
Sivárabbra emlékeztem gyerekkoromból.
Van mini bemutató inkább, mint múzeum.
Karbantartott. Belépő nem vészes árú.
Kellemes csalódás!
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 17.családjával járt itt
Amikor errefelé járok, nem hagyom ki az alkalmat, hogy ne nézzem meg. Sokadszorra. Az egyik építészeti, művészeti csodánk, ami igy sérülten egyszerre engedi láttatni a külsőt és a belsőt. Én nem használnám a degradáló rom vagy csonka elnevezést sem. Ő így, így is gyönyörű, méltóságos, alázatra késztető.
Kihagyhatatlan 2023. május 21.barátokkal járt itt
Haza úton tértünk be Zsámbékra a romtemplomot megnézi. A belépő nagyon barátságos. A templom elég romos, de azért érdekes látvány.
Zsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - Egyéb
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 14.barátokkal járt itt
Romjaiban is impozáns, a környezetét uraló építmény. A kerítés kicsit ront a fotózhatóságon, de érthető, hogy ott van. Minden évszakban érdemes megnézni, nem hivalkodó lakóházak veszik körül, hangulatos.
2055
Kihagyhatatlan 2022. február 17.egyedül járt itt
Hűű, ez de különös. . . nem volt még itt senki? Vagy csak nem írt róla? Hát akkor. . . egészen véletlenül ma voltam ott. Nem emlékszem, hogy régen belépős lett volna, mert mintha csak úgy simán besétáltunk volna mindig hátulról, Most nem. Kordon van, nyíl jelzi, hogy arra van a bejárat, tessék oda átzarándokolni. . .
Zsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - Külső képZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - Külső képZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - BelsőZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - BelsőZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - BelsőZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - BelsőZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - Külső képZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - EgyébZsámbéki Romtemplom és Kőtár Zsámbék - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 26 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.