Első Pesti Rétesház Étterem Budapest
1051 Budapest, Október 6. u. 22.

Első Pesti Rétesház Étterem Budapest a térképen

Első Pesti Rétesház Étterem Budapest értékelése:

étterem, kávézó - kávéház, rétesház
magyar, nemzetközi
hagyományos magyar fogások ...
magyar, angol, német, olasz, orosz, spanyol
hitelkártya elfogadás, kerthelyiség, kisgyermekes családokat szívesen fogad, légkondícionált helyiség, vegetáriánus ételválaszték ...
Különtermek:
Polgári kávéház - max. 50 fő
Autentikus különterem - max. 50 fő
Visa, EC/MC, Amex
Soproni

Első Pesti Rétesház Étterem Budapest bemutatkozása

Az Első Pesti Rétesház Magyarországon egyedülálló módon, Budapest szívében, egy 1812-ben épült műemlék épületben kezdte meg működését 2007-ben, s tekinti küldetésének, hogy megőrizze, továbbörökítse, népszerűsítse ezt az igazi magyar hagyományt, a rétes elkészítésének és fogyasztásának élményét, hogy olyan gasztronómiai kalandokkal gazdagítsa vendégeit, melyeknek súlyuk, történetük, értékük van.

A Belváros szívében a Bazilika szomszédságában várjuk Önöket. Korhű környezetben kóstolhat hagyományőrző magyar ételeket, látványosan a vendégek előtt készülő házi réteseket, továbbá kiváló magyar borászok és pálinkafőzdék termékeit, egyszóval Magyarország ízeit.

Éttermünk egyedi, elegáns kialakításával, berendezésével, tökéletes helyszín családi és baráti összejövetelek, csoportok, céges rendezvények, megbeszélések, sajtótájékoztatók, üzleti tárgyalások számára. Tagolt belső elrendezésnek köszönhetően több rendezvény egyidejű lebonyolítására alkalmas.
Autentikus különtermünk / Hagyományőrző Galériánk ideális helyszín Hungaricum programunk bemutatására mind hazai, mind külföldi csoportok részére is.

Különleges, szervezett programjaink:
Hungaricum Program: Rétes nyújtás bemutató a Vendégek aktív bevonásával és egy 12 perces film Magyarországról, Budapestről és a rétesről (magyar, angol, német, francia, japán narrációval); hazai és külföldi vendégek részére.

Éttermi kapacitás:
Az étterem elosztása (ültetett rendezvény esetén, állófogadásnál a kétszerese):
Nagy terem: 50 fő
Különterem: 50 fő
A maximális befogadóképesség: 100 fő.

Első Pesti Rétesház Étterem Budapest képei

Első Pesti Rétesház Étterem Budapest vélemények

Balatonberény

2021. áprilisban, egyedül járt itt
Értékelt: 2021. április 11. - 3 látogató hasznosnak vélte
Nemrég fedeztem fel, hogy az étterem 1. 790 Ft-ért három fogásos menüt kínál, a heti menü ki van írva, illetve az interneten is megtekinthető. Így kiválasztottam a fogamra való menüt az első kipróbálásra, ami bakonyi betyár leves, rántott sajt rizzsel és tartárral, és rétes volt. A bakonyi betyár leves egyszerű gomba leves , ami finom lett, a nevéből én valami húsos kiadásra gondoltam.

2020. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. június 17. - 1 látogató hasznosnak vélte
Mindig ámulattal néztem, ahogy nyújtják a rétestésztát. Hiába a legfinomabb réteslap, lehetetlen pótolni az igazi, kézzel nyújtott testvérével. Ezért megyek rendszeresen a kedvenc rétesházamba. Meggyes! Túrós! Fantasztikus! Csak egy picit kicsike , meg laposka a szelet az árhoz képest. De azért vissza fogok menni!
Zalakaros

Mobilról küldte. | 2019. áprilisban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. április 9.
A rétes minősége változatlanul kíváló, a választék bőséges. A kiszolgálás kitűnő.
2016-ban értékeltem, azóta egy dolog változott: elvitelre már 450 Ft egy szelet rétes.

2016. decemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. december 20. - 2 látogató hasznosnak vélte
A hely szépen berendezett,hangulatos minden illik mindenhez. A pincérek tudják a dolgukat, szakszerűen kedvesen szolgálnak fel. Rétest ettünk, az íze, állaga rendben volt, a mérete lehetne egy kicsivel nagyobb, minden rétes 350Ft,tehát nem drága. Nekem csak egy dolog tűnt fel, hogy a rétes tésztát úgy nyújtották, mint a Pizzát, és az sehol sem szakadt el ami, egy normál, rétes tészta esetén lehetetlenség.
Zalakaros

2016. júniusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2016. június 8.
Én náluk eddig csak elvitelre kértem rétest, amikor erre jártam, de még soha nem csalódtam a réteseikben. . . Nagy a rétesválaszték, és amit választottam, minden esetben finom és friss is volt. Talán a káposztás lehetne borsosabb, de ez nyilván egyéni ízlés kérdése. . . Az eladók/felszolgálók is udvariasak voltak, akkor is, ha csak egy darab rétest vettem.
Mezôkövesd
Battonya
Létavértes

2015. áprilisban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. január 10. - 1 látogató hasznosnak vélte
Az Első Pesti Rétesház Magyarország egyik leghangulatosabb helye. A különteremben kisebb népművészeti múzeumot rendeztek be, minden a helyén van, minden jól kitalálva és szépen elrendezve, mindemellett patikatisztaság uralkodik mindenütt. Elég sok pincért is foglalkoztatnak, a kiszolgálás udvarias, néha kissé személytelen, de ez vélhetően onnan ered, hogy nagy a forgalom s így a pincéreknek nem sok idejük marad kedélyeskedni a vendégekkel.

2015. márciusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2015. március 21.
A Költészet világnapja alkalmából "a kedvenc verssor egy kávét ér" akcióhoz csatlakozott ez a kávéház is. Gondoltuk, az érdekes kezdeményezés kapcsán kipróbáljuk mi is a helyet. Ha már ingyen járt a kávé, mellé rendeltünk többféle rétest is. A kávézó hangulatos; a régi időket idézőm, falon lógó eszközök, fotók, a régies stílusú asztalok és székek barátságossá teszik.
Egerszalók
Kôszeg
Gyöngyös
Nagykovácsi

2014. januárban, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2014. február 18. - 2 látogató hasznosnak vélte
Legutóbb 2 hete jártam ebben az étteremben, a munkatársakkal többször jártunk már itt, külföldi vedégekkel is. Ha éppen sietek, akkor is be-be szoktam ugrani néhány rétest venni. A rétes a ház specialitása, az édesek közül túrós, túrós-megyes, túrós-barackos, szilvás, mákos, almás-mákos, tökös-mákos, meggyes-mákos, meggyes, almás mindig szerepel az étlapon, a sósból káposztás, ezen kívül van egy napi specialitás, pl.

Legnépszerűbb csomagok Budapesten és környékén
City Hotel Ring
2 nap/1 éjszaka 8.711 - 24.389,- Ft/fő/éj között: önellátással
2021.03.11. - 2022.12.28.
Vadrózsa Panzió
3 nap/2 éjszaka 6.000 - 7.500,- Ft/fő/éj között: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2021.05.11. - 2022.05.11.
Airport Hotel Budapest
2 nap/1 éjszaka 16.704 - 19.165,- Ft/fő/éj között: reggelis ellátással, wellness használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.10.22. - 2021.12.31.
Hotel Visegrád
3 nap/2 éjszaka 16.928 - 27.376,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, királyi lakomával, wellness-részleg használattal, programokkal, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2021.05.24. - 2021.12.22.
Aquaworld Resort Budapest
2 nap/1 éjszaka 23.500 - 39.000,- Ft/fő/éj között: reggelis ellátással, üdvözlőitallal, korlátlan Élményfürdő belépéssel, játszóház használattal, ingyenes buszjárattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2021.05.10. - 2022.04.28.
Gastland M1 Hotel
Páty
2 nap/1 éjszaka 11.846 - 15.679,- Ft/fő/éj között: reggelis ellátással
2020.10.28. - 2021.12.31.
Malomkert Panzió
Nagybörzsöny
2 nap/1 éjszaka 8.570,- Ft/fő/éj ártól: Írd meg milyen időszakra, hány főre érdeklődsz, reggelivel, parkolással, WIFI-vel
2021.05.11. - 2021.12.29.
Hotel Castle Garden
2 nap/1 éjszaka 16.027,- Ft/fő/éj ártól: választható ellátással, kávé és tea fogyasztással
2021.12.22. - 2021.12.27.
Kerekhegy Panzió
Leányfalu
3 nap/2 éjszaka 9.490,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, kültéri medence használattal
2021.06.14. - 2021.09.01.

Szállodák Budapest környékén
Vital Hotel Nautis Budapest
Tó Wellness Hotel Budapest
Tóparti pihenés (min. 2 éj)
Napi ár félpanzióval (1 éjtől)
Bánki wellness nyaralás (min. 2 éj)

Első Pesti Rétesház Étterem BudapestX