Gánti Bauxitföldtani Park Gánt

Gánti Bauxitföldtani Park Gánt
Gánti Bauxitföldtani Park GántGánti Bauxitföldtani Park Gánt
Gánti Bauxitföldtani Park GántGánti Bauxitföldtani Park Gánt

Gánti Bauxitföldtani Park Gánt bemutatkozása

Gánt határában, a Bagoly-hegy lábánál húzódik a 3,5 km-es tanösvény, amelynek bejárása közben úgy érezhetjük magunkat, mintha egy különleges világba, akár a Marsra pottyantunk volna. Az egykor külszíni bauxitbánya területén kialakított 13 állomásból álló túra a környék geológiai rejtelmeibe vezet be minket.

Villapark Várgesztes - Kedvezményes Villapark Pihenés önellátással
Kedvezményes Villapark Pihenés önellátással
Villapark Várgesztes

Gánti Bauxitföldtani Park Gánt vélemények

Kihagyhatatlan 2023. szeptember 11.a párjával járt itt
Már egy ideje bakancslistás hely volt, amit szerettünk volna megnézni. Így egyik hétvégén el is látogattunk ide, nyitáskor még csak 1-2 látogató volt rajtunk kívül. A jegyvásárlás gyorsan ment, kedves volt a hölgy, aki kis bemutatás után útnak indított minket.
Kihagyhatatlan 2023. augusztus 26.családjával járt itt
Ezért vettem fel a bakancslistámra, mert kiváncsi voltam, milyen is lehet, amiről olvastam-láttam-hallottam, hogy Mars-béli táj. Valóban. Viszont annál sokkal-sokkal több. Nem csak az elvarázsolt helyszín, (nem itt történt a szörnyű katasztrófa), a különös érzés, hogy most egy hegy belsejében vagy, a szinte parázsló kövek, hanem az elhelyezett ismertetők a geológia látványosságról.
Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Egyéb
Érdekes 2023. június 26. járt itt
Érdemes megállni annak, aki erre jár és megnézni, ezt a marsbéli tájat. A régi bauxitbánya vörös, poros talaján élmény volt lépkedni.
Ezüst fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. június 20.a párjával járt itt
Úgy olvastam, hogy 1-1,5 óra alatt bejárható a park. Nos, valóban így van, ha az ember nem áll meg gyönyörködni ebben a mesebeli tájban, azonban ember legyen a talpán akinek ez sikerül. Hol a Marson, hol egy sivatagban éreztem magam, de semmiképpen sem Magyarországon. Az utolsó egy órában már csak ketten voltunk a területen, ezen meg is lepődtem.
2076
Érdekes 2022. június 5.a párjával járt itt
Kifejezetten érdekes látnivaló a Marsbéli táj, talán így képzeljük el a "vörös bolygót", de azért itt kontrasztként zöld fák, bokrok is keretezik a képet, az élet jelét hordozva. A bauxit nagy magyar kincs és varázslat, az iskolában egykor nemzeti büszkeség volt a "magyar ezüst"-ről beszélni. Hogy a világon mi aztán az elsők között.
Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - EgyébGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - BelsőGánti Bauxitföldtani Park Gánt - BelsőGánti Bauxitföldtani Park Gánt - BelsőGánti Bauxitföldtani Park Gánt - BelsőGánti Bauxitföldtani Park Gánt - BelsőGánti Bauxitföldtani Park Gánt - BelsőGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső képGánti Bauxitföldtani Park Gánt - Külső kép
Kihagyhatatlan 2021. augusztus 3.gyerekekkel járt itt
Pár órás időtöltésnek szuper, nagyon érdekes és különleges, mintha másik bolygón járnánk. A parkols biztosított. A tanösvény egyes állomásain érdekes információkhoz jutunk. Családi kedvezmény jár minimum 2 gyermekkel érkezőknek, egyébként a felnőtt jegy 900 Ft. Akinek útba esik, mindenképpen látogasson el ide, de nem egész napos programnak számít.
Kihagyhatatlan 2017. június 28.családjával járt itt
Korábbi években több alkalommal is jártam a Bányászati Múzeumban, amely akkor talán még nem is viselte Balás Jenő nevét. Balás Jenő volt az a meghatározó személyiség a hazai bányászat történetében, aki bányamérnökként 1920-ban megtalálta a bauxitot a Vértesben, majd később ő indította el a magyarországi bauxitbányászatot.
Kihagyhatatlan 2017. június 27.családjával járt itt
Rendkívül érdekes volt a számunkra. A föld alatt látni hogyan dolgoztak. Az eszközöket, a gépeket, melyeket nem mindennap lát az ember. Kicsit félelmetes volt. Pláne mikor megszólalt a vész jel. Még rövid bemutatást is kaptunk. A bánya múzeum mellett található a volt bauxit bánya. Minta a Marson járna az ember. Szerintem sokan nem is tudják, van ilyen táj. Érdemes megnézni.
Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - Gánti Bauxitföldtani Park Gánt - Gánti Bauxitföldtani Park Gánt -