Ozorai várkastély Ozora

Ozorai várkastély Ozora
Ozorai várkastély OzoraOzorai várkastély Ozora
Ozorai várkastély OzoraOzorai várkastély Ozora

Ozorai várkastély Ozora bemutatkozása

Ozora várkastélya igazi kuriózum a hazai műemlékek között, mintha Firenzéből egy darabka olasz reneszánsz tévedt volna a kis magyar faluba, a gótika korában. Az építtető, ozorai Pipo, azaz Filippo Scolari Firenzéből került Magyarországra egy kereskedő segédjeként 13 éves korában, s tehetségének köszönhetően vált Zsigmond király megbecsült gazdasági szakemberévé és kiváló katonájává, diplomatájává.

Fried Kastély Hotel Simontornya - Legjobb ár
Fried Kastély Hotel Simontornya
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

Ozorai várkastély Ozora vélemények

Kihagyhatatlan 2024. április 22.gyerekekkel járt itt
Két éjszakát töltöttünk a várban és csak a legjobbakat tudok mondani róla. A hely hangulata, az alkalmazottak kedvessége, tisztaság, rend - mind a szobákban, mind a kastélyban - felüli. A gyerekeknek egy életre szóló élmény volt éjjel egyedül lenni egy várban. ( Szerencsénk volt mert csupán mi szálltunk meg az adott időpontban.
Kihagyhatatlan 2023. augusztus 24.családjával járt itt
Ferfi Tarlatvezeto vitt végig minket a várban, csodás élmény volt.Ahogy mesélte a vár történetét, ateltuk a régi korok emlékeit.Nagyon szép hely, gyönyörűen felujitottak. A kávézó rész hangulatos, isteni kávék és italok választékával.Biztosan megyünk még
Ozorai várkastély Ozora - Belső
2082
Kihagyhatatlan 2022. július 29.a párjával járt itt
Csatlakozom a "kihagyhatatlanok" társaságához. Ez valóban egy olyan különlegesség, ami tervezett túrák érdemes célpontja lehet. Hiba kihagyni. Szépen rendbehozott erődítmény, belül nagyon hangulatos udvarral, a növények nagyon dominálnak, gondos, jó tervezés következménye, ízléses pihenőhely az udvar, vegyes, korokon átívelő kiállítás az emelet.
Ozorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - Külső képOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - BelsőOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - Külső kép
Kihagyhatatlan 2022. május 12.gyerekekkel járt itt
A csodálatos reneszánsz kastélyt már régóta szerettem volna meglátogatni, így Simontornyai nyaralásunk alatt az egyik kirándulásunk ide vezetett. A felnőtt belépő 2000 Ft, a gyerek 1000 Ft, amely egy idegenvezetéses csoportos látogatást foglalt magában. Mi a vezetéshez nem ragaszkodtunk, inkább a saját tempónkban néztük meg a várat, de 1-1 érdekesebb történetbe azért belehallgattunk.
Ozorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - EgyébOzorai várkastély Ozora - Egyéb
Kihagyhatatlan 2020. szeptember 25.barátokkal járt itt
A kastély a falu közepén van, a közelben semmi más érdekesség, még egy étterem sem. De aki erre jár, megéri ide eljönni. A bejáraton belépve csodálatos udvar fogad, sok szép virággal, szoborral, mintha az ember egy másik világban lenne. A jegyárban benne van a kiállítás és a tárlatvezetés is.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 45 helyen első értékelőNépszerű író - 120 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 3010 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2018. augusztus 26.a párjával járt itt
Ozora aranyos kis település,véletlenül néztük meg,éppen arra ment az utunk útszéli táblán olvastuk hogy vár van a közelben ,ugy voltunk vele mivel szeretjük a történelmet hát megnézzük. Szépen felujitott várunk. Meglepődve tapasztaltuk hogy ilyen magas belépővel még nem találkoztunk mostanában.
Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora -
Kihagyhatatlan 2017. szeptember 28.a párjával járt itt
Simontornyai pihenésünk során jutottunk el Ozorára és néztük meg a kastélyt. Gyönyörűen felújított, karbantartott. Kedves, udvarias idegenvezetővel látogatható reneszánsz korabeli kiállítással berendezett kastély nagy élmény volt. A belső udvar rendezettsége, a külső park tisztasága, kiépítettsége nagy hatással volt ránk. Senkinek nem szabadna kihagynia,ezt mindenkinek egyszer meg kell néznie.
Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora - Ozorai várkastély Ozora -
Kihagyhatatlan 2016. április 17.a párjával járt itt
Barátaink dícsérték a várkastélyt, ezért amikor a közelben, Bikácson nyaraltunk, elmentünk megnézni a XV. században épült várat,( ami inkább várkastély ) melyet Zsigmond király hadvezére, Ozorai Pipo építtetett. A várban gazdag kiállítás látható, különböző korok szerint korhűen berendezett termek váltják egymást.
Ozorai várkastély Ozora -
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 20 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.