Ugor egyéb értékelései

Lájkold vagy oszd meg Ugor értékeléseit!

Olvasd el Ugor egyéb értékeléseit!

Ugor értékelései

Kellemest a hasznossal -

Halász-kastély Kápolnásnyék

2020. októberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. október 18.
A hely felfedezése - kicsit áttételesen - Pataki Ágihoz köthető, ő hívta fel a figyelmünket a kastélyra és benne lévő kiállításra. Nem kell több útmutató ehhez, még nem láttuk a Halász-kastélyt, szép őszi kirándulás. . . szezonja van éppen! Kellemes időben találtuk a meg a helyet, nem volt ennek ellenére sok ember a környéken, szabad parkolóhely is van a kastély körül bőven.
2020. szeptemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. október 2.
Szép őszben Sümegen barangolván ráakadtam egy feliratra, mely tudatta velem, hogy itt ér össze Magyarország meg Afrika. Ez csak felkelti az érdeklődést, nem? A vadgesztenyefák alatt szólt két idősebb ember, hogy egy csoport van bent, én meg csak pislogtam, hogy ez mit jelent, hogy nem szabad bemenni? De, lehet, csak egy csoport van bent. Így aztán bementem.
Értékelt: 2020. október 2. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Különös, hogy hány ilyen templom- vagy kolostorrom van szerte az erdeinkben. Mekkora munka árán épültek ezek a vadonban valaha? Ha Sáskáról elindulunk az Agár tető felé az úton, ami gyalog, kerékpárral, de szükség esettén még autóval is járható, egyszer csak megpillanthatjuk a Szt. Jakab forrás feliratot. Itt a helyünk.
2020. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. október 2. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Valahol Tihany és Aszófő között, de inkább Aszófő határában van egy tábla az országúton, ott, ahol a vasúti sín keresztezi az utat, ami útbaigazít a rom felé. Ez a település széle. Az utolsó 1-200 méteren kiírás jelzi, hogy behajtás csak önkormányzati engedéllyel. Nem nagyon van hol itt leparkolni, de azért mindenki megoldja valahogy.
Értékelt: 2020. október 2. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Azt hiszem, viszonylag kevesen tudják, hogy Dörgicsén három romtemplom is van. Mert, hogy a neten sokszor össze is tévesztik őket. Ez az un. Kisdörgicsei a legfelsőbb, legészakibb a három közül, és a legkevésbé látványos is. Nem olyan méltóságteljes, mint társai. De ezek szerint, egymástól egy-két kilométerre buzgó hitélet zajlott e tájon egykoron.
Értékelt: 2020. szeptember 25.
Várpalotán képzeltem el az ebédemet. Ma már nem megy át a 8-as út a városon, szóval, akkor kitérő és irány a belváros! Találtam is egy kis dimbesdombon egy lakótelepet, ami közel volt a várhoz, megkérdeztem, hát, láss csodát, azt mondták, egész Várpalotán nem kell parkolási díjat fizetni, induljak lefelé ezen a lépcsőn, aztán pont ott lesz egy étterem is.
Értékelt: 2020. szeptember 25.
Nem tudom, hogy a nyárhoz tartozik-e? Különös látványosság ez Veszprém és Zala megye határán. Párszor már voltam itt korábban, mindig zavarba hozott, hogy ez mit keres itt. . . sajnáltam a poros, borzalmas kifutóban senyvedő állatokat, meg azokat is, amelyek trófeaként lógnak a falakon. Borzalmas lehet itt, Balatonedericsen zebrának lenni, egyszál magadban, társak nélkül, egy nyomorult, homokos kifutóban.
Meg kell nézni -

Tájház Sáska

Értékelt: 2020. szeptember 25.
Azt hiszem, a nagy hadgyakorlat vonzott ide, helikopterek kőröztek a dombok felett, a falu szélén pedig egy gyönyörű nő szólt, hogy ne menjek tovább, mert nem szabad, a NATO harcászkodik, amerikaiak is vannak. Pedig a táj szép volt, de ha nem, hát nem. . . akkor talán a falu. . . és ekkor találtam a tájházat.
2020. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 21.
Nem keverendő össze a többi dörgicsei romtemplommal, mert még másik kettő is van. Ez kb. a falu központjában, az evangélikus templom mellett, a temetőnél található. A Levendula major nyomja rá a bélyegét, a szomszédságában van, gyakorlatilag a levendulás bemutató részévé vált, nem egy intim hely, a major plakátja rajta virít a romon is.
Kalandtúra a múltba -

Katona-kastély Hajmáskér

2020. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 21. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Az 1900-as évek elején, amikor Ferenc József és az összes nagyhatalmak elkezdtek versenyben fegyverkezni, talán a Monarchia legnagyobb laktanyája volt. Azért épült ide, mert Hajmáskér és Gyulafirátót között volt egy hosszú, nagy terület, ahol a tüzérek gyakorlatozhattak.