Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes

4,4
a 24 balatonszemesi étterem közül
borozó, étterem
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka BalatonszemesKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes bemutatkozása

A balatonszemesi Kistücsök a nagy klasszikusok közé tartozik, Csapody Balázs étteremtulajdonos majd 30 éve vette tervbe a balatoni gasztronómiai étterembe öltését. A kiváló ízvilág megalkotásában nagy szerepet játszik Jahni László séf, közös céljuk, hogy a régió hagyományos fogásait a kor kívánalmainak megfelelő köntösbe öltöztetve tálalják vendégeiknek.

Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Nyugdíjas ajánlat
Nyugdíjas ajánlat
05.26-06.21.
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes
69.900 Ft / 2 fő / 2 éj-től teljes panzióval

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes vélemények

Kiváló 2014. január 16.a párjával járt itt
Régóta terveztem ellátogatni ide, a nyári balatoni kirándulás jó alakalom volt erre. A nyári régiónk ízei (5 fogásos) menüt választottuk, nem kellett csalódnunk. Előétel, leves, 2 főétel, desszert. . . több volt, mint elég. Különleges fogásokat kaptunk, hozzájuk illő borokat kínált a pincér (köztük az étterem számára készített Kistücsök bort).
Átlagos 2013. október 11.barátokkal járt itt
Barátainkkal mentünk ide, akik már többször is voltak, és ódákat zengtek róla. Az étterem szép. Mi a teraszon ültünk, ami szintén nagyon hangulatos volt. Az étlapon szereplő ételek nagyon jól hangzanak, ezért kíváncsian vártuk a fenséges ízeket. Valószínűleg a mi ízlelőbimbóinkkal lehet baj, de konkrétan egyik étel sem nyerte el a tetszésünket.
Kiváló 2013. augusztus 11.barátokkal járt itt
Nem előszőr jártam itt,és most sem csalódtam. Nekem a terasz nem annyira hangulatos,de ide inkább az ételek miatt jövök vissza. 1. Kovászosuborka leves. Kihagyhatatlan! Kíváló mint mindig. 2. Hideg tökfőzelék rántott tanyasi csirkével. Nem volt rossz,de ez nem lesz a kedvencem. A kisfiam nyúlpaprikása sokkal finomabb volt. 3.
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Külső képKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/ital
Átlagos 2013. július 25.barátokkal járt itt
Júliusban jártunk itt egy csapattal utazás közben. Sokan voltak. A hely sokat változott, de nekem nem jön be, hangulatosabb volt a régi, ez olyan puccos nagyvilági stílus. Egy dolog tetszett, Csapody Vera rajzai a falon. Az össz élményem nem volt jó, sem az étel minősége miatt, sem a kiszolgálás miatt.
Kiváló 2022. szeptember 12.a párjával járt itt
Nagyon finom minden, igazán tetszetős szemnek és szájnak egyaránt. A sajttálat ajánlom mindenkinek aki szereti a sajtokat. A borok nagyon finomak, a kiszolgálás tökéletes.
Kiváló 2022. július 13.a párjával járt itt
Vacsorára tértünk be. Az ételek isteni finomak voltak,a kiszolgálás pedig udvarias. Csak ajánlani tudom!
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 367 városban járt márFelfedező - 2447 helyen első értékelőNépszerű író - 1399 hasznos szavazat12 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 25826 feltöltött kép
Kiváló 2020. október 28.barátokkal járt itt
Szezon kívüli balatoni gasztrotúrámon nem lehetett kihagyni a magyar tenger első számú vendéglátó egységét, a Kistücsök nevű kulináris fellegvárat. Annál is inkább, mert legutóbb 2016-ban voltam itt és az ország egyik vezető vidéki éttermét, ha az ember megteheti, akkor látogassa meg legalább 3-4 évenként, ha nem sűrűbben.
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Külső képKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - EgyébKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/ital
Kiváló 2019. május 6.a párjával járt itt
Sajnos ahhoz már hozzá kell szoknunk, hagy ha az ember nem a szokványos "rántotthús krumplival", vagy brassói, cigány stb. . . kombókat szeretné enni (és részemről ezeket már inkább nem:-) akkor ÉTTEREMBE kell mennie, ahol bizony egy főétel már 3000-7000. -Ft kötött mozog. . . De egyáltalán nem sajnáltam a pénzt amit fizettünk a két igen kiváló főételért!
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 47 városban járt márFelfedező - 11 helyen első értékelőNépszerű író - 32 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagság
2018. szeptember 23.családjával járt itt
Pár éve itt ebédeltünk, amikor nem voltunk megelégedve a választott erdei gombás szarvaspörkölttel . Szemesi lévén azóta sem tértem be. Most viszont mindkettőnknek ízlett az étel. Én nosztalgiából választottam a Ropogós csülköt hagymával, krumplival, valóban ropogós, amellett omlós volt, bár kissé sótlan.
Kiváló 2017. november 28.gyerekekkel járt itt
Szep helyen, Balatonszemes kozpontjaban, fout mellett, kivalo helyen van az etterem, a parkolo kicsit szukos, az arfekvesbol adodoan is nagyobbacska autokkal erkeznek a vendegek. A kiszolgalas kivalo, profi volt, kisgyermekkel, es egy uton levovel, nagy pocakkal erkeztunk, kiemelt figyelmet kaptunk, a gyerekeknek szinezo, ceruzak, jatszosarok, a felnotteknek kellemes enterior, tisztasag.