A borairól ismert Baranya vármegyei Villány országunk egyik legkiemelkedőbb szőlőtermő vidékén található, a térség testes vörös és kiváló minőségű fehérborai évszázadok óta a magyar gasztrokultúra legkiemelkedőbb produktumai közé tartoznak. Pincészetei egész évben nyitva tartanak és szabadon látogathatóak, a 18. századtól működő emeletes palkonyai présházak pedig igazi kuriózumnak számítanak a bortermesztés világában. A szűk utcácskák gyalog is kényelmesen bejárhatóak, de a térség felfedezésekor érdemes biciklire ülni és két keréken felfedezni a szomszédos falvakat is.
Itt az őszi kirándulós szezon - Villány
Szállástippek Villány és környékén>>
Hazánk egyik legkedveltebb kirándulócélpontja a Szalajka-völgy, hiszen amellett, hogy egyedülálló környezeti adottságokkal rendelkezik, akár babakocsival is sétálhatunk hatalmas fái között, így túrázási tapasztalat nélkül is felvehetjük az úti célok listájára. Menet közben nemcsak a környék különleges növény- és állatvilágával ismerkedhetünk meg, de olyan természeti képződményekkel is találkozhatunk, mint a 17 méter hosszú, lépcsőn lezúduló Fátyol-vízesés, vagy egy ősrégészeti lelőhelyet rejtő Istállóskői-barlang. Azoknak, akik mégsem gyalogolnának, de kíváncsiak a völgyre, a Szilvásváradi Kisvasutat javasoljuk, mely kisgyerekes családok számára is szórakoztató programlehetőség.
Itt az őszi kirándulós szezon - Szalajka-völgy
Nem kímélte a történelem a Bakony egyik sziklaszirtjén álló, a tatárjárás után épült cseszneki várat; múltjában háborúkat, földrengést és még villámcsapástól okozott károkat is találunk. A 20. század végére sorsa jobbra fordult, azóta pedig folyamatosan szépülnek műemlékké nyilvánított falai. A parkolóból pár perces sétával megközelíthető főúri kastély mára szuper kirándulóhellyé avanzsálódott, évente várjátékoktól hangosak ódon falai, ha pedig ottjártunkkor szerencsénk van, Bobi, az ott élő várőrző kutya fog körbevezetni bennünket az ódon romok között.
Itt az őszi kirándulós szezon - cseszneki vár
Szállástippek Csesznek és környékén>>
Lillafüred természeti adottságai kétségkívül lélegzetelállítóak, és látnivaló is szép számmal akad a Miskolc melletti településen. A városból kivezető kanyargós, erdei út már önmagában lenyűgöző látvány, bár a környék díszét, a 20 méter magas vízesést semmi sem múlja felül. A lezúduló víztömeg látványa minden évszakban gyönyörű, de a megemelkedett vízmennyiség miatt a csapadékos évszak beköszöntével mutatja legszebb arcát. A környék emellett persze még számos látnivalót rejt: csónakázhatunk egyet a másfél kilométer hosszú Hámori-tavon, vagy felmászhatunk a frissen felújított Zsófia-kilátóba is, amely a Lillafüredi Állami Erdei Kisvasút végállomásától nem messze található.
Itt az őszi kirándulós szezon - Lillafüred
Szállástippek Lillafüred és környékén>>
A hűvös idő érkezésével sem áll le a Hűvösvölgy és a Széchenyi-hegy között keskeny nyomtávon közlekedő Gyermekvasút, amely útvonala mellett azért is különleges, mert a fedélzetén a szolgálatot 10-14 éves gyerekek látják el, ezáltal a Guinness-rekordok könyvébe is bekerülhetett a látványosság. A hűvösvölgyi végállomáson tágas várótermek fogadják az utasokat, ahol az úttörők életének egyes momentumait megörökítő freskókban gyönyörködhetünk, amíg megérkezik a vonatunk.
Itt az őszi kirándulós szezon - Széchenyi-hegyi Gyermekvasút
A Pannonhalmi Bencés Főapátság vonzáskörzetében, az épülettől délre felszik a 2012-ben átadott kilátó, mely nevét az egyik első magyar származású apátról, Boldog Mórról kapta. A tervezésnél fontos szempont volt, hogy a kilátó külsejében illeszkedjen a nagytemplom stílusához, így esett a választás a Sokorói-dombság tölgyfáira, melyek a kívánt minimalista hatást eredményezték az építkezés végére. A korábban itt álló toronyhoz képest hat méterrel magasabb lett, így ma 20 méterről csodálhatjuk a Bakony északi vonulatait.
Itt az őszi kirándulós szezon - Boldog Mór-kilátó
Szállástippek Pannonhalma környékén>>
A 88 ezer hektáron elterülő Tokaj-hegyaljai borvidék 2002 óta a UNESCO Világörökség része, aszúnk pedig az ország egyik jelképe, mely világszerte óriási népszerűségnek örvend a borkedvelők körében. A környéken barangolva érdemes részt venni borkóstoláson, de ősszel akár egy családias szüret hangulatát is átélhetjük a pincészetek szervezésében. A borokon kívül Tokaj és környéke megannyi szuper programlehetőséget tartogat, például felmászhatunk a nemrég felújításon átesett boldogkői várba, vagy beleáshatjuk magunkat a Rákóczi család történetébe a sárospataki vár kiállításainak segítségével.
Itt az őszi kirándulós szezon - Tokaj
Szállástippek Tokaj környékén>>
A 415 méter magas Szent György-hegy a Tapolcai-medence egyik legismertebb vulkanikus tanúhegye, melyre a Badacsonyhoz hasonlóan többnyire szőlőt telepítettek, és kirándulóhelyként is szuper választás, hiszen csúcsáról csodálatos kilátás nyílik a környező településekre. A jellegzetes bazaltorgonák, a híres Sárkány-lik és a Tarányi-présház megannyi lehetőséget kínál akár egy hosszú hétvége eltöltésére is. A hegyet körbejáró túra pár óra alatt teljesíthető, így gyerekkel is kiváló program lehet, de vérbeli túrázóknak sem fog csalódást okozni.
Itt az őszi kirándulós szezon - Szent György-hegyi bazaltorgonák