Diósgyőri Vár Miskolc

Diósgyőri Vár Miskolc
Diósgyőri Vár MiskolcDiósgyőri Vár Miskolc
Diósgyőri Vár MiskolcDiósgyőri Vár Miskolc

Diósgyőri Vár Miskolc bemutatkozása

A ma Miskolc Diósgyőr városrészén álló vár a tatárjárást követően élte fénykorát Nagy Lajos király idejében, majd az uralkodó halála után a későbbi királynék javadalom birtoka lett. A török hódoltság idejétől kezdődően sorsa azonban hanyatlásnak indult, és a 17.

Premier Hotel Miskolc - Reggelis ajánlat
Napi ár
Hunguest Saliris Egerszalók

Diósgyőri Vár Miskolc vélemények

Kihagyhatatlan 2020. szeptember 26.barátokkal járt itt
Először jártam Miskolcon, először néztem meg a diósgyőri várat, mely már messziről büszkén mutatta magát. Nagyon szépen rendbe hozták, felújították. Fontos, hogy a múltunkat ne hagyjuk veszni, erre Diósgyőr remek példa. Kiállításokat és tematikus szobákat rendeztek be.
Kihagyhatatlan 2019. február 26.gyerekekkel járt itt
Először voltam a Diósgyőri Vár-ban, felújításához csak gratulálni lehet. Az épület fűtött. Egyedül is kőrbe lehet sétálni a termeken, de érdemes igénybe venni az idegenvezetést. Korabeli öltözetben, igen színvonalas, egyáltalán nem unalmas tárlatvezetésben volt részem, érdekes történetekkel fűszerezve. Pl.
Kihagyhatatlan 2018. március 6.egyedül járt itt
A Diósgyőri vár Miskolc külső, nyugati városrészében található, amely akár a belvárosból, akár a pályaudvarról átszállás nélkül kényelmesen megközelíthető villamossal. A vár a Szinva-patak völgyéből kiemelkedő szikladombra épült, egy 13. századi földvár alapjaira.
Kihagyhatatlan 2017. június 29.a párjával járt itt
Diósgyőr. Sokaknak csak a papírgyár, vagy Miskolc jut róla az eszébe. Pedig a környék is szép, a vár meg egyszerűen szenzációs a felújítás után. Csak úgy símán is érdemes megnézni, de ajánlom a fél óránként induló ingyenes vezetést, gyakorlott, jó beszélőkéjű emberek viszik, ez is külön élmény.
Ezüst fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2017. június 26.családjával járt itt
Mivel nem lakunk messze a vártól, így elsétáltunk a család pár tagjával megnézni milyen átalakuláson esett át a vár, bizony nagyon látványos volt. A várkertben ettünk egy sütit, fagyit, majd felmentünk a várba. Alig lehetett ráismerni a belső udvarra, a toronyszobákban tematikusan múzeumrészeket alakítottak ki interaktív kiállításokkal.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 21 városban járt márFelfedező - 23 helyen első értékelőNépszerű író - 21 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2017. június 17.a párjával járt itt
Régóta kedvenc turisztikai helyem közé tartozik. Nagyon örülök, hogy felújították a várat és méltó fényében tündökölhet és még folytatódnak a fejlesztések. A lovagterem meseszép lett, de a többi helyiség is magával ragadó. A belső udvar jóval kisebb lett, mint régebben, de megérte!
Kihagyhatatlan 2017. január 5.családjával járt itt
Nyáron voltunk Miskolcon és környékén, így alkalmunk volt felkeresni a várat. Fiatal idegenvezetőnk volt, bár viccesen indult a körutunk ott, mert egy idősebb hölgy úgy gondolta, majd össze vissza dirigál közbe, de szerencsére a "vezetőnk" kézbe vette az irányítást! :) Nagyon alapos, információkkal teli óránk volt, minden teremben részletes történetet kaptunk a várról.
Kihagyhatatlan 2016. július 15.csoporttal járt itt
Diósgyőr
A várakat nagyon szeretem! Talán valamelyik életemben várkisasszony voltam? Ami megragadott, a nagymértékű felújítás. A korhű, tárlatvezetés, a kilépek a mából és a középkori hangulatban találom magam. Itt aztán minden van, csak az inkvizíció hiányzik, már akinek! ?
A barátaimmal nagyon jól éreztük magunkat ezt talán a fotók is igazolják .
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 33 városban járt márFelfedező - 18 helyen első értékelőNépszerű író - 44 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2016. május 31.a párjával járt itt
A vár és szelleme elbűvölt minket :) Érdemes körbejárni jelmezes idegenvezetővel,mert így sokkal többet kap a látogató és nem sokkal drágább. :-)Félóránként indulnak a csoportok,nekünk szerencsénk volt,mert saját vezetőnk lett,akivel hármasban barangoltuk be a várat. :-) Gyönyörűen felújított az épület és autentikus a berendezés.
Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc - Diósgyőri Vár Miskolc -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 21 városban járt már2 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2016. május 16.a párjával járt itt
A vár nagyon szép. A vár előtt van parkolási lehetőség és fél óránként idegenvezetéssel körbe lehet járni. Azonban egyedül is remek szórakozást nyújt. Minden helység korhűen berendezett interaktív táblákkal, játszási lehetőségekkel felszerelve. Az egyik terembe egy 3D videót is meglehet tekinteni, mely a vár történelméről szól.
A bájital keverés volt a legjobb móka :)
Diósgyőri Vár Miskolc -