8330 Sümeg, Kisfaludy kert

Várcsárda Sümeg értékelése:

1. helyezett a 12 sümegi étterem közül
20. helyezett Közép Dunántúlon - 768 étterem közül

csárda, étterem, vendéglő
hagyományos magyar fogások ...
Élőzene:
Cimbalon
Gépzene:
szimfonikus
magyar, angol, német, orosz
hitelkártya elfogadás, ingyenes parkolás, kerthelyiség, kisgyermekes családokat szívesen fogad, akadálymentes ...
Visa, EC/MC
Dreher Classic

Várcsárda Sümeg bemutatkozása

A Várcsárda már évtizedek óta várja Vendégeit gyönyörű környezetben, a Sümegi Vár lábánál!

Az épület maga a történelem, falai számos legendát őriznek! Ebben a házban született és élt Kisfaludy Mór '48-as honvéd alezredes, aki az igazi magyar hősök sorába tartozik és a költő Kisfaludy Sándor unokaöccse volt!

A Csárda már az 1900-as években sikeresen működött, a nagy forgalmú város gasztronómiai központja, bohém mulatozások helyszíne volt. Nem egy, ma is sikeres és szakmai alázattal teli vendéglátós tanulta itt a szakmát. Az 1900-as évek végére a fénye kissé megkopott, a színvonala visszaesett, félő volt, hogy régi fényében már sosem tündököl.
Ekkor került a Papp Család tulajdonába, s ezután ahogy a Sümegi Várba, úgy ide is visszatért élet.

A Csárda egész évben várja Vendégeit! Nyáron diófák árnyékában, télen pedig a cserépkályha melege mellett helyi és magyaros ételeket, házi specialitásokat, kemencében sült ételeket, finom magyar borokat kóstolhat meg az ide betérő Vendég! Az ételek elkészítéséhez szükséges alapanyagok nagy része a Várkapitány mintagazdaságából származik. A saját takarmányon nevelt sertésből készült finomságok, sonkák, kolbászok, szalonnák felejthetetlen ízt kölcsönöznek az itt felszolgált ételeknek!

Várcsárda épülete alatt húzódik a mintegy 400 fő befogadására alkalmas Nagy Lovagterem, mely ideális hely esküvők és hasonló nagyszabású rendezvények lebonyolítására, akár középkori lovagi tornával és egyéb programokkal kiegészítve.

A csárda körüli istállóban és parasztudvarban megtekinthetők hazai őshonos háziállataink és kicsinyeik, a csárda melletti középkori játszótér pedig vitathatatlanul a gyerekek kedvence lett az elmúlt években!

Várcsárda Sümeg képei

Szállások Sümeg városában
Wellness csomagok Sümeg városában

Várcsárda Sümeg vélemények

Jullly TOP szállásértékelő
2019. októberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. november 11.
Jól átfázva, egy közepesen hosszú autóutat megszakítva álltunk meg itt ebédelni a férjemmel. Egy-egy halászlevet kértünk- és nagyon jól tettük. Pont jó meleg volt- amit épp egy kicsit kell csak fújni, így nem égeti szét a torkom, de nagyon jól átmelegít. A hozzá kapott kenyér szuperpuha és finom volt. A hal mennyisége igazán bőséges volt, tele volt vele a kis bogrács, és szálkamentes volt.

vinyus TOP egyébhely értékelő
2019. novemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. november 9.
Mielőtt meglátogattuk volna a várat betértünk ide egy ebédre. A hely szép, hangulatos élő zene is volt. Cimbalom! :) A kiszolgálás elegáns az ételek nagyon finomak! Ajánlom ezt a Csárdát! Vár látogatás előtt vagy után ide érdemes betérni!
A Csárda mellett van egy állatsimogató , játszótér! Szuper elfoglaltság kicsiknek és nagyoknak!

dolomit7 TOP étteremértékelő
dolomit7 TOP egyébhely értékelő
2019. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. július 21.
Nyári nyaralás- sümegi vár tövében elfáradva. . Egy izéléses, hangulatos udvarba lépünk. Nagy árnyas fák alatt fa asztalok és székék, tiszta hely. . A felszolgálók korhű ruhában járnak. . . Gyorsan hozzák a finom ételeket. . Gyümölcs leves, egy személyre tervezett tálból- amin bőségesen találunk többféle húst-két személy jó lakik. .

2018. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2018. augusztus 23.
Már második alkalommal jártunk az étteremben. Mindkét alkalommal finomak voltak az ételek, és az adagok is bőségesek. Az étlapon érdemes lenne kicsit változtatni, pl. a gyerek menük között a rántott camembert sajt kicsit furcsa. . . szerintem kevés gyerek van, aki a camembert-et szereti.

2018. januárban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2018. február 10. - 2 látogató hasznosnak vélte
Nagyon kellemes környezetben, a vár lábánál, kifejezetten nagy adagokat adnak, és amit ettünk, mind finom volt, mondjuk ezt az árszínvonala is tükrözi. Külön pozitívum, hogy a gyerekeknek van odakészítve egy játszó sarok, mindenféle játékkal, hogy ők is el tudják foglalni magukat. A kiszolgálás rendben és gyorsan zajlott, külön kívánságunkat is egy pillanat alatt teljesítették.

2017. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2017. augusztus 28. - 3 látogató hasznosnak vélte
Nem titkolom a jó vélemények alapján választottam a helyet egy finom szombati ebéd elfogyasztására. Azt gondoltam a "Várcsárda" fenn lesz a várban, de nem hanem mindjárt a várhoz vezető parkolónál található. Így aztán mivel a várlátogatás is terveinkben szerepelt előbb felsétáltunk a várba csak aztán tértünk be ide már jócskán megéhezve. Volt bőven vendég.

cserebogár TOP étteremértékelő
cserebogár TOP egyébhely értékelő
cserebogár TOP fotófeltöltő
2017. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. augusztus 4.
Délután három órakor érkeztünk Sümegre, hogy megnézzük a várat és a környékét. Mivel még nem ebédeltünk, így első ízben a Várcsárdába tértünk be. Ebben az időben is szinte telt házas volt a kinti rész. Szinte alig ültünk le, már is megjelent a pincér. Kedves, udvarias volt. Az ételek nagyon finomak és bőségesek voltak. Az italok hidegek a kávé forró, ahogy az kell.
Cegléd
Gyöngyös

2016. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2017. május 31. - 1 látogató hasznosnak vélte
Az impozáns sümegi vár és várhegy lábánál található magyaros hangulatú csárda, a Kapitány Hotel mögött, tágas saját parkolóval (amelyet szezonban külön lekerítenek az étterem vendégeinek és parkolóőr is van). Úgy hallottam, ugyanahhoz a tulajdonosi körhöz tartozik a Csárda is, mint a Hotel és a Vár. Tágas porta, sok asztal kint és bent is.

Katkamanó TOP fotófeltöltő
2017. májusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. május 21. - 1 látogató hasznosnak vélte
A sümegi várból lesétálva tértünk be. Nem voltunk nagyon éhesek így csak egy-egy levesre ültünk be. A csárdában élő cigányzene szólt. Babgulyás és halászlé volt a választásunk, amit a rendelést követően nagyon gyorsan ki is hoztak. Az ételek mellé bodza szörpöt ittunk. A pincér nagyon kedves és gyors volt, mindenki korhű ruhákban volt felöltözve.

2017. januárban, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. január 23.
A Csárda hangulatos, a pincérek nagyon kedvesek. Az ételt pár percen belül hozták a megrendelés után - emiatt olyan érzése van az embernek, hogy gyorsan meg kell enni és átadni a helyet másnak. Finom volt, de semmi különös. Két levest ettünk és egy dödöllét, kb. 20 perc múlva már végeztünk is. A forralt bor finom volt. Kicsit szerintem túl van árazva a hely.

Legnépszerűbb csomagok Sümegen és környékén
Hotel Kapitány Superior Wellness
Sümeg
3 nap/2 éjszaka 17.910 - 42.120,- Ft/fő/éj között: félpanziós ellátással, wellness-részleg és fitneszterem használattal, programokkal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.06.14. - 2020.08.07.
Napi árak, ellátás nélkül, parkolással, WIFI-vel
2020.02.21. - 2020.12.23.
Echo Residence All Suite Hotel
Tihany
3 nap/2 éjszaka 17.900,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, masszázs kuponnal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.05.15. - 2020.06.18.
Akadémia Hotel
Balatonfüred
3 nap/2 éjszaka 17.475,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, uszoda és wellness központ használattal, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.06.15. - 2020.08.31.
Batthyány Kúria
Zalacsány
3 nap/2 éjszaka 15.600,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással, wellness-részleg és fitneszterem használattal, páros aromafürdővel, szauna szeánszokkal, fürdőköpeny és törölköző bekészítéssel, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2019.06.15. - 2020.05.31.

Hotel Viktória Sümeg
Hunguest Hotel Pelion  Sümeg
Palace Hotel  Sümeg
Valentin nap (min. 2 éj)
Pelion extra akció (min. 2 éj)
Wellness kikapcsolódás teljes ellátással (min. 3 éj)

Várcsárda SümegX