A Rózsadombon, nem messze Gül baba türbéjétől botlunk a Mansfeld Péter parkba, mely nevét az '56-os forradalom legfiatalabb mártírjáról kapta. Az emelkedő leküzdése után olyan látvány tárul elénk, ami megéri a délutáni lábedzést; a Lánchíd, a Citadella és a Parlament is jól látható fentről, ezért érdemes egy olyan napot választanunk a park látogatására, amikor nem borítja be köd a várost. Jöhetünk gyerekekkel is és akár piknikezni is kiülhetünk, hogy még különlegesebb legyen az élmény az egész család számára.
Budapest legszebb helyei őszi andalgáshoz - Mansfeld Péter park
A Budapest ékkövének is nevezett Gellért-hegy 1987 óta a UNESCO világörökség része, és ennek egyik oka a kilátás; fentről a Duna mindkét oldala, Buda és Pest is gyönyörűen látható. A hegyen – mely 235 méteres tengerszint feletti magasságával technikailag dombnak minősül – számos olyan rész van, ahol tábort verhetünk, akár azért, hogy álmélkodva nézzük a várost a magasból, vagy azért, hogy fogócskázzunk egyet gyermekünkkel vagy kutyusunkkal.
Budapest legszebb helyei őszi andalgáshoz - Gellért-hegy
A Városligeti Széchenyi-szigeten található Vajdahunyad vára Alpár Ignác tervei alapján készült el az 1896-os milleniumi ünnepségre. Megjelenésében az Erdélyi Vajdahunyad várára emlékeztet, ahonnan a nevét is kapta. Eredetileg csupán az ünnepség idejére készítették el, majd később végleg lerombolták volna, azonban a nagy népszerűségnek köszönhetően végül ismét felépítették - ebben a formájában láthatjuk napjaink is. Stílusában a román, a gótika, a reneszánsz és a barokk kor jellegzetességeit láthatjuk, jól megfigyelve pedig különböző híres építészeti remekművek motívumait is felismerhetjük benne.
Budapest legszebb helyei őszi andalgáshoz - Vajdahunyad vára
Szintén a Gellért-hegy része, de a Citadellával ellentétben ezt nem olyan könnyű megtalálni; az Erzsébet híd felöli oldalon, a víztározó felett bújik meg a Filozófusok kertje, ahol kevesebb a turista, de a kilátás ugyanúgy elsőrangú. A szoborcsoport és a körülötte lévő kis zöld park a meleg nyári napokban igazi rejtekhely, ősszel pedig kiváló célpont egy rövid sétához, hogy megcsodáljuk a színes lomkoronákat.
Budapest legszebb helyei őszi andalgáshoz - Filozófusok kertje
Budapest, de talán egész Magyarország egyik legkedveltebb része a budai vár, mely a tatárjárást követő várépítkezések során lett Buda jelképe. A turisták kötelező megállója, de nekünk is érdemes felfedezni, hiszen falain belül található többek között a Mátyás-templom, a Magyar Nemzeti Levéltár és a Sándor-palota, a múzeumokról nem is beszélve. A nemrégiben felújított Várkert Bazár tökéletes egy esti randihoz, de a pesti látkép is egyedülálló onnan.
Budapest legszebb helyei őszi andalgáshoz - Budai vár
A budai vár legikonikusabb része a Halászbástya, kilátóteraszairól lélegzetelállító panoráma nyílik Budapestre. A Mátyás-templom mellett húzódó műemlék főhomlokzata 140 méter hosszan terül el, jellegzetes kőtornyai a hét honfoglaló vezért jelképezik. Korán kell annak felkelnie, aki emberek nélkül szeretné megcsodálni a szemünk elé táruló látványt, hiszen a különleges kilátóponton hazai és külföldi városnézői egyaránt megtalálhatók a nap bármely szakában.
Budapest legszebb helyei őszi andalgáshoz - Halászbástya
Utunk során érdemes beiktatnunk ezt a két hidat is, hiszen mindkettő igen fontos részét képezi a fővárosi látképnek. A Margit hídon átsétálva akár a pesti, akár a budai oldalról könnyen megközelíthetjük a Margitszigetet. Itt számos látványossággal találkozhatunk sétánk során, többek között a margitszigeti szökőkúttal, gyerkőcökkel célba vehetjük a Vadasparkot, vagy megpihenhetünk a sétánk végén a Japánkertben.
A Szabadság híd egész évben a Duna és a kilátás szerelmeseié: az év legmelegebb napjától a hideg téli napokig turisták és diákok egyik kedvenc pontja legyen szó fotózásról, vagy nézelődésről.
Fedezd fel Budapest legszebb helyeit ősszel is - Szabadság híd
Páratlan kilátás a Parlamentre és a Széchenyi Lánchídra a Margit hídról