Pata Negra Pest Budapest

Pata Negra Pest Budapest
Pata Negra Pest BudapestPata Negra Pest Budapest
Pata Negra Pest BudapestPata Negra Pest Budapest

Pata Negra Pest Budapest bemutatkozása

Az étterem neve magyarul fekete patát jelent, mely nemcsak a bikára, a jellegzetes szimbólumra utal, hanem átvitt értelemben ez egyfajta minőségi szintet is képvisel a spanyol kultúrában. A szárított sonkák és chorizo kolbászok mellett igazi meleg ételkülönlegességeket is választhatunk a kínálatból, a vaslapon sült bikafarok vagy borjúpofa is mindenképpen megér egy látogatást.

Gotthard Hotel Szentgotthárd - Senior 55+
Kedvezményes ár félpanzióval
2025.01.01-ig
Hotel Kalma Hévíz

Pata Negra Pest Budapest vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 73 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1023 feltöltött kép
Szörnyű 2024. január 13.a párjával járt itt
Itt is olvastam jókat erről a helyről, de az igazi indíttatást James Martin séf Kalandozások Spanyolországban című, valamelyik főzős tv-csatornán adott sorozata adta, hogy kipróbáljuk ezt a helyet, mert ő olyan sokat dicséri a spanyol tapasbárokat. Így ma, amikor kultúrprogramjaink miatt a fővárosban jártunk, gondoltuk, egy itteni tapas-ebéddel koronázzuk meg a budapesti kirándulást.
Pata Negra Pest Budapest - EgyébPata Negra Pest Budapest - EgyébPata Negra Pest Budapest - Egyéb
2055
Kiváló 2023. december 21.egyedül járt itt
Mivel biológiai berendezésem okán és spirituálisan sem vagyok fényevő, néha táplálkoznom kell. Ez a tevékenység ma a Kálvin térre koncentrálódott, közvetlenül ama református templom mellé. Tehát a pesti Pata Negra, ellentétben a Duna túlsó partján lévővel. Amúgy kitűnő kis spanyol konyha.
Pata Negra Pest Budapest - EgyébPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - EgyébPata Negra Pest Budapest - EgyébPata Negra Pest Budapest - MosdóPata Negra Pest Budapest - EgyébPata Negra Pest Budapest - MosdóPata Negra Pest Budapest - MosdóPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Külső kép
2017. október 31.a párjával járt itt
Október közepén próbáltuk ki ezt a kellemes éttermet. Izgalmas kínálattal rendelkeznek, az adaaok a tapasnak megfelelő mennyiségek- így több ízt is kipróbálhattunk. A kiszolgálás gyors és pontos volt, az ételekkel és a felszolgált dizájnnal nagyon elégedettek voltunk.
2016. december 4. járt itt
Ez egy igazi tapas bár annak minden kötelező kellékével. A serrano sonkákat itt úgy szelik, ahogy kell, kellemes, halk spanyol zene szól az étteremben, szélés falatka variációk, a sangriát friss gyümölcsökkel adják a flan roppanós és belül krémes. Azért szeretem a tapst, mert sok-sok ínyenc falatot ki lehet próbálni egy alkalommal.
Kiváló 2016. október 16.családjával járt itt
Meghívásra érkeztünk ide, eddig ilyen jellegű helyen nem jártam még. Mint megtudtam, beesni ide nemigen lehet, szinte mindig telt ház van, ajánlatos tehát asztalt foglalni- telt ház is volt. Meghívóm útmutatását követve, mindannyian kétféle ételt rendeltünk, és hamarosan az egész asztal egy kisebb svédasztalhoz vált hasonlóvá.
Pata Negra Pest Budapest - Étel/ital
Kiváló 2016. október 11.családjával járt itt
Kettős születésnapot tartottunk itt. A pincérek kedvesek, előzékenyek, rugalmasak voltak az egyedi kívánságok tekintetében is. Az ételek fantasztikusak voltak. Igazi mediterrán ízvilág. Mivel többen voltunk több ételt is megkóstoltunk, és mindegyik "bejött", nagyon finomak. Ide még biztosan visszajövünk. Az adagok kicsik ugyan, de így többfélét is ehetünk.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 22 városban járt márFelfedező - 10 helyen első értékelőNépszerű író - 21 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagság
2016. augusztus 31. járt itt
Baráti társasággal, hirtelen elgondolásból ültünk be az étterem teraszára egy nyári kora délután. Minden asztal foglalt volt, de a pincéz felajánlotta, hogy egy bizonyos ideig nyugodtan leülhetünk. Az elsődleges cél azt volt, hogy igyunk valami frissítőt. Közben jutott eszembe, hogy kéne valamit enni, mivel már 14 óra volt.
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 363 városban járt márFelfedező - 2410 helyen első értékelőNépszerű író - 1400 hasznos szavazat12 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 25193 feltöltött kép
Kiváló 2015. december 21.egyedül járt itt
A Pata Negra pesti egységének elhelyezettsége igen jó, a Kálvin téren, két metró s megannyi felszíni közlekedési alkalmatosság találkozási pontjánál, a Ráday utca elején. Első ízben nem sokkal a nyitás után voltam itt, annál is inkább, hogy közel egy évtizedig a szomszédos Károli Gáspár egyetemen tanítottam s heti rendszerességgel évekig eljártam előtte.
Pata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - Külső kép
Kiváló 2015. december 20., kollégákkal járt itt
Több mint 10 éve működik sikeresen a Kálvin téren a Pata Negra, azaz a Fekete Patáról elnevezett étterem igazolva, hogy a spanyol konyha ízeit és a tapas bárok hangulatát mi magyarok is kedveljük. Laza és fesztelen a hangulat, kiválóan alkalmas hely baráti beszélgetésekre, kötetlen találkozókra, borozgatással egybekötött falatozásra.
Pata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Étlap/itallapPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - Étel/italPata Negra Pest Budapest - MosdóPata Negra Pest Budapest - MosdóPata Negra Pest Budapest - MosdóPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - BelsőPata Negra Pest Budapest - Külső képPata Negra Pest Budapest - Külső kép
Kiváló 2015. szeptember 16.a párjával járt itt
Először egy lakótársunk ajánlotta az éttermet, majd a pozitív véleményeket olvasva jöttünk ide. Szerencsére foglalás nélkül is kaptunk szabad asztalt, a később érkezőknek nem volt ilyen szerencséje. Érdekes koncepciót követ az étterem: viszonylag kis adag, élőtelszerű ételek 1.