Siroki Vár Sirok

Siroki Vár Sirok
Siroki Vár SirokSiroki Vár Sirok
Siroki Vár SirokSiroki Vár Sirok

Siroki Vár Sirok bemutatkozása

A Bükk és a Mátra határán a Tarna-patak észak felé kiszélesedő völgye felett áll a vár. A középkorban a Tarna-völgyében észak felé vezető utak lezárására és ellenőrzésére igen alkalmas helyen épült, bár elsősorban földesúri magánvár volt, stratégiai szerepet alig játszott. A vár egy 296 méter magas vulkáni hegycsúcson tornyosodik.

Halháza Vendégház Sirok - Szállás önellátással
Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár

Siroki Vár Sirok vélemények

1947
Érdekes 2023. június 10.a párjával járt itt
Régen jártunk itt. Akkor még nem volt múzeum, csak úgy szabadon mentünk, másztunk a vár rejtett zugaiba is. Most betonozott út vezet fel, a kapuban belépőt kell váltani. 3 kiállítói helyiség van, filmvetítés, korlátok, lépcsők. Sokat alakítottak rajta, biztonságosabbá téve, de igaz nem minden nyerte el a tetszésem.
2055
Érdekes 2022. október 24.a párjával járt itt
Kicsit tartottam tőle, hogy majd megint valami rémes meredek hegymászás jön, de aztán nem annyira. . . ha nincs túl meleg vagy hideg, akkor kicsit erőltető, sportos séta felfelé, szépen kiépített úton a parkolótól. Fogalmam sincs, mit vártam, ez már kb. az 50. vár, ahová felmegyek, soknak van híres, regényes története, meg hősies is, ennek nem tudom, nem ismert részemről.
Siroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - BelsőSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Külső képSiroki Vár Sirok - Egyéb
Kihagyhatatlan 2022. június 4.barátokkal járt itt
5 napos siroki kirándulás alkalmából tekintettük meg a várat. Már régebben voltunk, de gondoltuk, megnézzük újra. Még mindig érdekes, főleg ha a szemben lévő sziklákat is meglátogatjuk.
Siroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - EgyébSiroki Vár Sirok - Egyéb
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 33 városban járt már3 évnyi aktív tagság
Érdekes 2019. november 26.családjával járt itt
A vár lábánál van a gépjárművek részére parkolási lehetőség. Belépő a felnőttek számára 1600 Ft, melyért cserébe egy felújított vár tárul elénk. A belsejében egy kisebb múzeum működik, melyben korabeli érmék, tárgyak és leírások találhatóak. A várat körbejárhatjuk, a látvány magáért beszél. :)
Kihagyhatatlan 2019. augusztus 17.gyerekekkel járt itt
Az autót a vár lábánál tudjuk hagyni korrekt áron (400 Ft egy nap). Innen jóleső séta vezet fel a várhoz. A várba a belépő egy családnak 2000 Ft és bent nem fogad már plusz költség. A mosdó ingyenes, van pár korabeli hatású ruha, amit felpróbálhatunk és fényképeket készíthetünk bennük szintén ingyen.
Érdekes 2019. augusztus 11.a párjával járt itt
Galyatetői nyaralásunk végén jöttünk el megnézni a várat, kiskoromban, 45-50 éve jártam itt utoljára, akkor meglehetősen romos volt. Azóta az alsó vár került részleges helyreállításra, a felső vár most is romos, nem túl korhű vaslétrák segítik a közlekedést. A várba jól kiépített kapaszkodó vezet fel, a kilátás valóban gyönyörű.
Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok -
Kihagyhatatlan 2019. június 7.a párjával járt itt
Kissé emelkedős aszfalt úton és a végén egy kaptatós köves úton lehet feljutni a várba. De a látványért nagyon megéri felmenni. Nagyon szép a kilátás fentről a környékre. A vár is nagyon szépen meg van csinálva. A kiállító terem is érdekes. De ami tetszett, hogy látogatható a vár alatti régi pince lakás részek.
Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok -
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 63 városban járt márFelfedező - 45 helyen első értékelőNépszerű író - 120 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 3010 feltöltött kép
Érdekes 2018. december 26.családjával járt itt
Tavaszi kirándulásunk 3 dik állomása egy nap alatt. Jó kitalálták az öseink hogy hová kell épitkezni, a környék teljes egészében körbe látható. Két nagy szikla van a várhoz közel Barát és Apáca kövek ösvényen megközelitető a vártól. Többször jártunk már itt ,még a 2011,felujitás elött is-nagyon nagy átalakuláson ment át a vár(rom).
Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok - Siroki Vár Sirok -
Kihagyhatatlan 2018. május 6.egyedül járt itt
Tavaly nyáron jártam itt, a fotók alapján nagyon megtetszett a vár. Mátrafüredről autóval jöttem át, hasonlóan az előző értékelőhöz és szintén a várhegy lábánál parkoltam le. Egy elég meredek, s emiatt fárasztó, de nem hosszú gyalogúttal érünk a vár bejáratához.
Kihagyhatatlan 2018. május 4.a párjával járt itt
04. 25. kirándultunk a várhoz Mátrafüredről. Könnyen meg közelithető autóval. 500Ft az egész napos parkolás. Jól ki épitett úton lehet fel menni a várhoz. Gyönyörű kilátás gondozott park mindenhol padok. Belépő 2000Ft két embernek. Aztán irány felfedezni minden zeg zugot. Nekünk egy élmény volt. Tiszta mosdó is van.