Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes

4,4
a 24 balatonszemesi étterem közül
borozó, étterem
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka BalatonszemesKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes bemutatkozása

A balatonszemesi Kistücsök a nagy klasszikusok közé tartozik, Csapody Balázs étteremtulajdonos majd 30 éve vette tervbe a balatoni gasztronómiai étterembe öltését. A kiváló ízvilág megalkotásában nagy szerepet játszik Jahni László séf, közös céljuk, hogy a régió hagyományos fogásait a kor kívánalmainak megfelelő köntösbe öltöztetve tálalják vendégeiknek.

Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Tavaszi wellness napok - extra
Tavaszi wellness napok - extra
04.02-05.31.
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes
Wellness élmények all inclusive ellátással, előfoglalással
Ensana Thermal Aqua Hévíz

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes vélemények

2017. november 3.a párjával járt itt
Szeptember elején jártunk ott. Már régen ki szerettem volna próbálni. Volt hely bőven. Bent ültünk le. Kellemes hangulatú kiszolgálás, számunkra vonzó=egyszerű étlap. Húslevest, töltött káposztát és borjúpaprikást kértünk és kaptunk. Habár a húslevest elfelejtették :), és szólnom kellett, de ez nem von le az étel értékéből.
Kiváló 2017. július 31.a párjával járt itt
Főszezon, délután, az asztalok nagyrészén foglalt tábla, egyelőre vendégek nélkül. Belépve azonnal odalép egy fiatal felszolgáló hölgy, leültet bennünket. Kiválasztjuk az ételt, italt. Egyikre kicsit hosszabban várni kell, mondja a csupa mosoly pincérlány. Ráérünk, nem gond. Addig is kóstolják meg egyik előételünket - érkezik vissza.
Átlagos 2017. július 6.a párjával járt itt
Az étterembe érve egyből megkérdezték hogy foglaltunk-e asztalt mert minden asztalon foglalt tábla virított. Kedden dél körül értünk oda két asztalnál ültek vendégek. Nagy kegyesen leültettek egy asztalhoz amiről levették a foglalt táblát miattunk. Egyébként amíg az ételekre vártunk megfigyeltük hogy minden vendéggel ezt csinálták.
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 41 városban járt márFelfedező - 12 helyen első értékelőNépszerű író - 66 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagság
Átlagos 2017. június 7.a párjával járt itt
Osztozva az előttem író véleményével, csak meg tudom ismételni azt. Másodszor voltunk a Kistücsökben, csak azért, hogy az első csalódásunkat felülírjuk - hátha jobb lesz. Hiszen az összes szakmai site-on ez az étterem az elsők között van, a Balatonon főképpen. Szintén bedugtak a kerthelyiség egyik zsúfolt asztalához, alig bírtunk leülni, pedig máshol is volt hely.
Átlagos 2017. május 1.családjával járt itt
Őszintén szólva meg voltam győződve, hogy értékeltem már a helyet, de olvasgatva a róla szóló korábbi írásokat, meglepődve láttam, hogy nem. No, ez nem maradhat így! :)

Nálunk a sokak által etalonnak tartott Kistücsök tavaly kiesett az "ez egy önálló utat is megér" kategóriából.
Kiváló 2017. május 1.egyedül járt itt
Tavaly nyáron ismét sikerült eljutni a Kistücsökbe. A véleményem továbbra is kiváló az étteremről. Most 3 fogást kóstoltam, amelyek közül egy nem volt tökéletes, de ettől még összességében egyáltalán nem gondolom úgy, hogy ne érdemelnék meg az 5x5 szívecskét az összteljesítményükre.
Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Külső képKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - MosdóKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Külső képKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étlap/itallapKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étlap/itallapKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/italKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - EgyébKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - MosdóKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - MosdóKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - BelsőKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes - Étel/ital
2017. április 5.a párjával járt itt
Kellemesen ereztük magunkat! Finomak voltak az etelek, bár kis túlzás az árban. Az etterem maga eleg steril. De összessegeben jó volt. A kiszolgálás is rendben volt. Talán kicsit túl harsogták magát az ettermet, többet vártunk, ez bökheti egy picit a csőrünket. Persze máskor is beterünk, ha arra járunk es ajánljuk másoknak is. Mert fontos az igenyesseg, es ez itt meg van.
2017. január 2. járt itt
Ide az ételek ízéért, az alapanyagok minőségéért és szemetgyönyörködtető látványáért kell betérni. Ez nem az a hely, ami a belsőépítészet, a stílus vagy a hangulat karakteressége miatt emlékezetes a maga közép-barna tónusaival, világos járólapjával vagy semleges teraszával. Nem a külsőségek nyűgöztek le, hanem az ételek.
Kiváló 2016. december 14.a párjával járt itt
Egy decemberi hétvégi kirándulás lezárásaként látogattuk meg a helyet feleségemmel, megünnepelve az első találkozásunk 3. évfordulóját. Már régóta kacérkodtunk a gondolattal, hogy valamikor meglátogatjuk őket. Jóval előtte szemezgettünk az étlapról, hogy minél előbb az asztalunkon legyen a fogás.
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 19 városban járt már2 évnyi aktív tagság
2016. szeptember 16., kollégákkal járt itt
Szeptember elején voltunk a Kistücsükben kollégáimmal. Első benyomásom nagyon jó volt. Kedves fogadtatás már az ajtóban, kellemes kerthelyiség, hangulatos asztalok és terítés. Az étlap szép, de sajnos képeket nem tartalmaz az ételekről. Kár, mert az étel látványa igazán megérné! A választék stílusos, hagyományos ételek is vannak újra gondolva.