Böngéssz a legfrissebb értékelések között!

Értékelt: tegnap, 15:56
A Nádas vendéglő mellett több ízben is elautóztam, amikor az M5 irányából közelítettem meg Soltvadkertet, ahol ugyebár több pincénél is igen jó ár/érték arányában lehet bort vásárolni. Ezúttal egy közelben lakó barátom csábított el ide. Érdemes keveréke ez a hely csárdának és a menzának. Az ember a pultnál adja le a rendelését, majd elkészültekor kiabálják, hogy mi az, ami épp megvan.

Értékelt: tegnap, 15:41
A minap ismét betértem az Akasztói halas csárdába azért, hogy vegyek füstölt akasztói sziki pontyot, ami kiváló előétel. Örömmel láttam, hogy szélesedett az elvitelre kínált termékek választéka, vettem egy halpástétomot is, továbbá egy doboz saját tenyésztésű tokhal ikrájából készült kaviárt. A beltér nem változott, továbbra is nagyon hangulatos, megelégedéssel nyugtáztam, hogy nem harsog a rádió.

Értékelt: tegnap, 15:37
Az élbolyhoz tartozik bő tucatnyi kreatív főzde, ezek közül az egyik legizgalmasabb a Mad Scientist, melyet az állandó kísérletezés jellemez. A főzde saját gasztrokocsmát nyitott 2019-ben a Brewdog által jegyzett egység helyén. Több ízben is beültem már ide zárósörre egy gasztroturné végén, így a konyhát, melynek igényessége pusztán az étlap alapján is megállapítható, eddig nem próbáltam ki.

Értékelt: tegnap, 15:32
A Borkonyha volt a harmadik csillagos magyar étterem, mely azóta is őrzi e minősítést. A járvány miatt az étterem idén nyárra cukrászdává alakult. Béres Anett vezetésével desszertcsodákat kínálnak nem olcsón, de mindenki számára elérhető áron, jellemzően 1490 forintért süteményenként. Jómagam átengedtem a választást turnétársamnak, aki egy Rákóczi túrós és egy Mákos guba átiratot kért.

Értékelt: tegnap, 15:27
A „Rózsafagyi” Budapest egyik különlegessége, a pultos ifjú hölgy ügyes kézmozdulatokkal, rózsa formában keni fel a pazar fagyikat a tölcsérre/tölcsérbe. Ezúttal három ízt kóstoltam, bodzás epret, kókuszos ananászt és málnát. Mindhárom remek volt, a málna egyenesen katartikus. A beltér csodás, az árak értékarányosak.

Értékelt: tegnap, 15:22
A Kifli és kocsma továbbra is megbízható jó kis söröző Hűvösvölgyben. Arra sajnos nem volt időm, hogy megvárjam a kifli elkészültét, azt mondták, hogy negyed óra, míg bármelyik is meglesz. Így aztán kértem elvitelre egy Fehér Nyúl IPÁt, továbbá helyben fogyasztásra egy szőlőfröccsöt. S leültem pár percre a kellemes hangulatos teraszon.

2021. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: tegnap, 15:16
Amikor a Lashka nevet meghallottam s megtudtam, hogy ez egy tésztaétterem, jót szórakoztam. Ajánlott YouTube video e témához Jakab Benke Nándor „Székely nyelvlecke magyaroknak” című sorozata, annak is talán az első része. Megmutat egy tésztafélét, mondjuk spagettit s mondja jó székelyesen: „laska”. Majd egy másikat, mondjuk „penne-t”.

2021. júniusban, a párjával járt itt
Értékelt: tegnap, 15:11
A Daubner cukrászda átállt elvitelre, 2021 júniusának közepén a beltérben sehol nem lehetett leülni. Elvitelre vettünk hát sütiket a társammal, jómagam a diós puszedlit (4600 ft/ kg), a gauda sajtos minipogácsát (3800 ft/kg) kóstoltam, továbbá itthon ettem meg egy ribizlis máktorta szeletet (460 ft). Mindhárom kóstolt termék remek volt, csak az áruk meglepő, hogy mennyire kedvező.

Értékelt: tegnap, 15:02
A Sóstói csárdába visszajárunk időnként, legutóbb egy közeli barátommal tértünk be ide. Szépen hozzák a klasszikus magyar ízeket. Ezúttal, csülkös pacalt kértem, ami jó volt, hasonlóan a harcsához, a somlói viszont csalódást okozott, a tejszínhab valamiféle pótlék volt, maga a galuska sem hozta szintet. A konyha összesítve 3,5- 3,75 pont, ezt felfele kerekítem.

Értékelt: tegnap, 14:55
A Lópofa csárda Kiskunmajsa egyik biztos pontja, egy hangulatos fősodratú hely, hagyományos magyar konyhával. Tartanak hálóval elkerítve gyöngytyúkot és pávát is. A beltér rusztikus, hangulatos, a kerthelység szép zöld, jó itt üldögélni. Ettünk legényfogó levest, melynek íze jó volt, a kukoricát tájidegennek éreztük benne, a zöldborsó túlfőtt, elvesztette szép zöld színét, de összességében korrektnek találtuk a sertésraguval készült levest.