Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 269 városban
járt már
Felfedező 3741 helyen első értékelő
Népszerű író 2497 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 105716 feltöltött kép
Kihagyhatatlan
2025. március 21.egyedül járt itt 55 A Kőrössy-villa a Városligeti fasor egyik csodálatos, teljes körűen felújított villája, amely szecessziós stílusban épült 1900-ban. A villát Királyhalmi Kőrössy Albert Kálmán - született Neumann Albert - építész tervezte a saját családja számára, be is költöztek, itt éltek.
Az első világháborúban Kőrössyék úgy határoztak, hogy a villát felajánlják a Vöröskereszt számára, ezt követően a földszinten tízágyas kórtermet alakítottak ki. A második világháborúban megsérült az épület, bombatalálat érte a homlokzatot. Az államosítást követően az 1950-es évektől az Offset és Játékkártya Nyomda Vállalat székhelye lett, nem mondom, jó ízlésük volt a kártyásoknak! A rendszerváltozást követően magántulajdonba került az épület, megkezdődtek a felújítások, amelyek során az eredeti díszes homlokzatot is helyreállították a gipszstukkós díszítésekkel. A villában található Budapest legnagyobb Zsolnay-gyűjteménye, valamint egy 300 darabos képzőművészeti gyűjtemény. Jelenlegi neve ResoArt Villa, a tulajdonos-felújító Resonator Kft. , illetve Alapítvány után. Valójában Szabó András műgyűjtő áll a vállalkozás és a gyűjtemények mögött. Meglehetős árú ún. Gyűjtő Háza tárlatvezetések során lehet megtekinteni, körbejárni a csodálatos épületet, előre kell regisztrálni és jegyet vásárolni.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 21.egyedül járt itt 45 Ez a "Fasor" bizony a Városligeti fasor, Budapest egyik hangulatos utcája, mindkét oldalon csodás épületekkel, villákkal, kertekkel. Az érdekes református templom a XX. század elején épült ún. népies stílusban. A népi motívumok a templom kapuján és kerítésén is felismerhetőek, a Magyar népmesék sorozat illusztrációkra hajaznak, legalábbis nekem ez ugrott be elsőre.
Érdekesség, hogy nem szabályos, nem szimmetrikus az építmény, hiszen a bal oldali torony sokkal magasabb, a formája, burkolata is más, mint a jobb oldali kisebb toronyé. Éppen az istentisztelet idején érkeztem, így a benti részben nem akartam járkálni. A beltér kevéssé egyszerű és puritán, mint amit általában egy református templomban megszokhattunk, és az is törekvés volt a tervezők részéről, hogy minden nemes anyagból készüljön: márványból, bronzból, kerámiából, fából, üvegből. A galériaszinten körben karzat van, ahol nemcsak az orgona kapott helyet, de sok hívő is fent ült a karzaton. A templom tervezője, Árkay Aladár kevéssé ismert, a pirogránit burkolat azonban a pécsi Zsolnay-gyárban készült, amelyet szintén a magyar népművészet ihlettett, míg a festett üvegablakokat Róth Miksa készítette.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 21.egyedül járt itt 45 Korábban még csak nem is hallottam a Műhelytér létezéséről! A Benczúr utcában lévő Postamúzeum volt az eredeti célpont, de útközben megálltam a Walter Rózsi villánál. Itt olvastam a kerítésen, hogy a Villában lehet ingyenes regisztrációs jegyet beszerezni a mögötte lévő épület földszintjén lévő időszakos kiállításra.
A Budapest ostromát bemutató kiállítás anyagát a MÉM - Magyar Építészeti Múzeum - Műemlékvédelmi Dokumentációs és Múzeumi Osztály gyűjteményéből állították össze. A fekete-fehér fényképeken láthatjuk a Duna-hidak felrobbantását, az esztelen rombolást, a szétlőtt épületeket. A fotók mellett a korabeli Filmhíradókat és ostromnaplókat hallgathatunk meg. Ez az időszakos kiállítás csak 2025. március 31-ig látogatható, de figyelni fogom majd a következő témát. Korábban az ipari építészettel és tervezéssel kapcsolatosan is volt már kiállításuk, amelyet 2023 nyarán nyitottak meg. A nem különösebben mutatós épület egyébként eredetileg a BM Kórház 6. számú épületeként funkcionált.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 15.egyedül járt itt 45 Makóról autóval mentem át, mert a térképen szörfözve a közelben rátaláltam erre a kastélyra. Megérkezve szomorú látvány fogadott. A valaha csodás, impozáns kastély romosan, omladozva, lepusztulva, de mégis stabilan állt a falu szélén. A falut a Rónay család idejében még Zombornak hívták, neve és története a 18.
század végétől a 20. század középéig szorosan egybefonódott a települést és a környékbeli földeket birtokló Rónay család történetével. A német eredetű, nemesi származású család eredeti neve Oexel volt, 1846-ban változtatták meg családnevüket Rónayra. A családtagok jelentős funkciókat töltöttek be, főispánok, alispánok, országgyűlési képviselők, táblabírák kerultek ki közuluk. A kastély 1859-ben épült részben klasszicista, illetve romantikus stílusban. A kastély építtetője Rónay Móric volt, aki Torontál vármegye al-, majd főjegyzője, első alispánja, majd a vármegye főispánja lett. Nem véletlenül, éppen a születésnapján, 1859. december 7-én költöztek be az elkészült kastélyba a feleségével, Fedrigoni Alojziával. A kastély a II. világháború végéig maradhatott a család birtokában, utána államosították és a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség kapta meg. Ekkortól gyakorlatilag már csak pusztult a kastély. Az értékes berendezési tárgyakat, a bútorokat széthordták, a parkettát felszedték, eltüzelték, sőt 1949-ben a kastélyparkot is kiirtották. A korabeli leírásokból tudható, hogy az egykori park díszfákkal és cserjékkel volt telepítve, sőt, sportterülettel is rendelkezett. A kerti utak burkoltak voltak. A fák közül a gesztenye, a hárs és a mocsári tölgy, a cserjék közül az orgona volt a meghatározó. 1956 után az épület terményraktár és baromfikeltető lett. A rendszerváltást követően, 1995-ben került Kiszombor önkormányzathoz a kastély. 2001-ben a tetőt, valamint a toronyba vezető lépcsőt teljesen felújították. Sajnos a felújítása egyelőre csak tervben van, nyilván hatalmas összegbe kerülne, az önkormányzat szeretné hasznosítani, illetve helyreállítani. Ottjártamkor kívülről tudtam csak körbenézni, egy Kft. használja raktárként, a biztonsági őrrel tudtam beszélni. Nagy kár érte.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 15.egyedül járt itt 45 A Margit körúton sétáltam, amikor valamilyen rejtélyes ötlettől vezérelve a Mechwart lépcső felé vettem az irányt, a Mechwart liget felé. Legnagyobb meglepetésemre a lépcső tetején egy óvóhely nyitott bejáratára bukkantam. Nem is tudtam ennek a helynek a létezéséről korábban!
A jegypénztáros hölgy kedvesen beinvitált, bár már a nyitva tartási időn túl érkeztem. Dióhéjban kaptam egy kis bemutatót a helyről, illetve megtudtam, hogy tavaly májusban nyitotta meg a II. kerületi önkormányzat ezt a kiállítóhelyet. Nagyon szerencsésnek éreztem magam, hogy éppen aznap, éppen akkor vezetett erre az utam, hiszen csak szerdánként 14-18 óra között tartanak nyitva. A Mechwart liget mellett lévő, jelenleg önkormányzati épületet az 1950-es években pártháznak építették. Az alatta húzódó óvóhely eredetileg egyházi borospinceként épült és funkcionált, majd a II. világháború idején óvóhelyként használták. A háborút követően elhanyagolták, gyakorlatilag lomtárrá lett. A kerületi önkormányzat karolta fel a helyet, alkalmasnak találta arra, hogy a városrész történetét bemutató helytörténeti gyűjteménynek adjon helyet. Ezért lett az óvóhelyből a szóösszetétel megfordításával Helyóvó. A kiállításon többek között polgári védelmi oktató diafilmek, a bunkerben megmaradt egykori eszközök, tájékoztató táblák, tárgyi emlékek láthatóak.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2025. március 15.egyedül járt itt 35 Újabb rejtélyes értékelés eltűnés, de ki bánja,,,,? A Burger King a Westend Bevásárlóközpont egyik legrégebben meglévő, folyamatosan működő egysége, bár ha emlékeim nem csalnak, ők is váltottak már bérleményt itt az évek során. Szomszédaik balról a népszerű olasz tésztás és pizzéria-lánc egyik tagja (B.
), míg jobbról egy újabb keletű, színvonalasabbnak mondható gíroszozó (M. ). Náluk is betört már a hiper-modernitás, ami abban nyilvánul meg, hogy applikáción keresztül vagy érintőképernyős táblán lehet rendelni, majd az italt is a vendég töltheti a papírpohárba az italautomatából, igaz, akár többször is. Azért itt is akad még élő kiszolgálás a pultnál, ha nem is túl lelkesek emiatt az alkalmazottak. Az applikációban többféle akciós menüt kínálnak, de számomra túl nagyok az olyan menük, amiben 2-3 szendvics van. Ebből volt egy kis kavarodás a rendelésnél, de végül sikerült a megfelelőt rögzíteni. Azt az összehasonlítás kedvéért leírom, hogy a sajtburger menü 1290 Ft, ugyanez 2 db szendviccsel 1490 Ft, szóval csupán 200 Ft-ba kerül a 2. szendvics. Nem tudom, hogy a zsemle lett kisebb, vagy a pofánk nagyobb, hogy egy klasszikust idézzek, minden esetre ez egy elég karcsú menü lett így, még gyerekmenünek sem lenne kiadós/elégséges. A hasábburgonya minősége gyengült, évekkel ezelőtt még a BK krumpliját jobbnak találtam, mint a konkurens Mc-ét, mostanra sikerült lecsúszni egy szintre. Kár érte. Az italautomatában lévő italok úgy készülnek, hogy az alap szódába X adag szirupot tesznek, ha a szirup kifogy belőle, akkor hiába akarnál Colát vagy Fantát inni, csak szóda jön a gépből, ezúttal itt is ez történt. Az ételek elkészültét sorszám jelzi a kijelzőn. 3 pontnál nem jobb élmény, de nem állítanám, hogy nem fogok már a Burgerben enni.
3Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
4Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2025. március 12.barátokkal járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Szokásos, éves ásványfesztivál látogatásunk okán ismét Miskolcon jártunk. A szállásunk ezúttal az Öreg Miskolcz lett, nem is értem, korábban hogy nem találtunk rá? A stílusos, három szintes art deco épület a belváros közelében, de mégis egy csendes mellékutcában található. Ingyenes parkolási lehetőség az épület mögötti zárt udvarban.
A Miskolc Pláza, a Deszkatemplom, a Zsinagóga 1-2 percnyi sétára található a szállodától, de a megyeszékhely ütőerét jelentő Széchenyi utca, a sétálóutca is kb. 5 perces sétával elérhető. Az épületet pár évvel ezelőtt kibővítették, a hátsó, új szárnyban található szobák egyszerűbb, modern berendezésűek. A régi szárny szintén felújított szobákkal rendelkezik, van köztük szintenként 1-1 erkélyes is, amelyek egyébként összenyithatóak a szomszéd szobával. A tévén elég sok magyar nyelvű csatorna elérhető volt. A fürdőszoba zuhanyzós volt, tiszta, jó állapotú. A szobában volt légkondicionáló, de nem volt szükség a bekapcsolásra. Az alagsorban kicsi, de hangulatos wellness működik du. 16 órától estig. Egy kis medence, valamint szauna, illetve lehet bejelentkezni - külön díjazás mellett - masszázsra. A földszinten lévő étteremben volt a svédasztalos reggeli, hétköznap 7-9, míg hétvégén 7-10 óra között. SZÉP-kártyával is lehetett fizetni a szállást. A személyzet kedves, barátságos, külön kiemelném az egyik pincér fiatalembert. Összességében 5 pontos élmény, kellemes hely, jó szívvel ajánlom.
5Személyzet
5Tisztaság
4Ár / érték arány
4Kényelem
5Szolgáltatások
4Étkezés
5Elhelyezkedés
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 5.egyedül járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Az UMO Budapest Top éttermei között számon tartott, dél-amerikai konyhát kínáló étterem az I. kerületben, azon belül az elegáns Monastery Boutique Hotel éttermeként működik. Érdekesség, hogy ennek a szállodának a másik oldalon, a Fő út felől van egy másik étterme is, mégpedig a Moszkva tér.
Egyébiránt mindkettő étterem az Arany Kaviár étterem tulajdonosi köréhez tartozik, amely jó pár éve Budapest egyik legjobb éttermeként ismert. A rövidke, és számomra totál ismeretlen ételeket kínáló étlapot egy fiatal kolumbiai séf jegyzi. Egy hangulatos kerthelyiségből juthatunk be az étterembe, bal oldalon két szorgalmas dél-amerikai szakács készítette az ételeket az üveg mögötti konyhában. Ők nagyon kedvesek, mosolygósak voltak, engedték a fotózást is. A beltér kifejezetten nagy alapterületű, tágas, az asztalok nagyon távol vannak egymástól, középen van egy üres hely, ettől egy kicsit szétesett, sivár a hangulat. Ráadásul a megvilágítás elégtelen, gyakorlatilag félhomályos-sötét az egész étterem. Az UMO a hét 4 napján kizárólag vacsoraidőben tart nyitva, este 6-tól. Csak lézengtek a vendégek, így asztalfoglalás egyáltalán nem volt indokolt. Az Umo jelentése füstös, füstölt, ami az itt készült ételek alapízére utal. A fiatal pincérhölgy arcán egyetlen mosoly sem volt, betanultan mondta a mondókáját. Ráadásul a személyzet sokszor eltűnt, nem figyeltek a vendégekre. Szerintem hasznos lenne az étlapon részletesebb magyar (vagy akár angol) nyelvű leírás, illetve fotók, mert a magyarok többsége számára ennek a régiónak a gasztronómiája elég ismeretlen. Az étlap felosztása: Latinoamerica menü, By the fire - Tűz és füst, Taco válogatás, Köretek. Szívesen kóstoltam volna meg a tacot egy ilyen elegáns helyen, mert azt nagyon szeretem, de érthetetlen módon csak 3 darabot lehetett rendelni belőle, 1 vagy 2 db-ot nem. Így amit kértem, kb. mintha csukott szemmel böktem volna rá az étlapra, Coxinha, brazil csirkehúsos krokett, Gochujang szósszal (3900 Ft), Sopers de pastor, ami egy mexikói snack étel, 2 db kukoricalisztből készült kosárka marinált, fűszeres, füstölt disznóhússal és zöldségekkel töltve, 2 féle szósszal (guacamole, chilis) - 5900 Ft. Kértem még egy Virgin Cucumber gimlet alkoholmentes koktélt, ami bár ízre igazán különleges és frissítő, de egy jó nagy átverés volt, mert az itallap szerint 3 dl-esnek kellett volna lennie, de jó ha 1 dl volt, a többi meg csak jég (1890 Ft). Kötelező szervizdíj 15%. Spanyol Estrella sört csapolnak. Összességében volt bennem némi csalódás, nálam ez most csak jóindulattal 4 pont, biztosan nem lesz törzshely, és elsősorban nem a magas árak miatt. Sajnálom.
5Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
2Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2025. március 5.barátokkal járt itt 55 Francia bisztró hangulat, vintage stílus a Nagymező utcában a Thália Színház mellett. Az Antoinette Kávézót egy másik üzemeltető nyitotta meg eredetileg ezen a néven, de valamiért bezártak, aztán egy ideig bezárva szomorkodott. Akkoriban volt egy üvegezett előteraszuk, ezt mostanra elbontották, maradt a nyitott terasz a járdára telepítve.
A mostani üzemeltetők tavaly decemberben vették át és nyitották meg újra, családi vállalkozásként. Az édesanya és diákkorú nagyfia szolgálták ki a vendégeket. Nagyon kedves, szívélyes volt a fogadtatás. A fő funkció reggeliző és kávézó. Sok külföldi jár ide, akik a környéken szállnak meg. Az árak az átlagnál magasabbak, de ez a külföldi vendégkör "elbírja". Az árakat euróban is kiírják, ez is az ő eligazodásukat segíti. Van párfajta boruk, az etyeki Haraszthy Pincészet, illetve a csopaki Petrányi Pince borai 1350-2190 Ft-os dl árakkal. A kávé mellett Dilmah filteres teák, Aperol Spritz (2500 Ft), Gray Cow pálinkák, meggylikőr. Ételek terén francia stílusú monocake sütemények (1690-1890 Ft) - pl. Mangó-áfonya gömböcske, Szívem málnás - csokis mousse, Rákóczi túrós kosárka, Édes szenvedély narancsos habcsók, Karamellás narancsos mousse torta. A péksütemények ára 700-1500 Ft között alakul. Szendvicsek 1350-3250 Ft között, szalámi és sajt válogatás. Többféle hideg és meleg reggelit kínálnak. A benti részben 6 asztalka van, plusz a teraszon még egy pár. Lavazza hagyományos olasz kávét főznek, A cappuccino 1150 Ft + kötelező szervizdíj 15 % - ez elég magas, szóval összesen 1323 Ft.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2025. március 5.barátokkal járt itt 35Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A Rózsalugas egy régi vágású, kissé retróba hajló családi- és rendezvényétterem Békásmegyer-Ezüsthegy városrészben, egy belső udvarral rendelkező, egyszintes saroképületben. A mellékutcában ingyenes a parkolás, kijelölt parkolóhelyei nincsenek az étteremnek. Kedvező árú svédasztalos étteremként működnek.
Hétköznap ebédidőben 11. 30-15. 00 óra között az 1 órás idősávban 2790 Ft-ért, 2 órában pedig 3190 Ft-ért lehet itt korlátlanul ebédelni. Italok pluszban fizetendőek. Az italok kommerszek, viszont túlárazottak, így kompenzálják a kedvező ételárakat, de még így is "megérős" hely. Ottjártunkkor 2 leves szárnyasragu, fokhagymakrém - , 1 főzelék (spenót), 4 desszert - túrógombóc, somlói galuska, mákos guba vaníliasodóval, aranygaluska, 6 féle savanyúság, majonézes saláták. A főételek között rántott zöldségek, rántott csirke, sült csirkecomb, sertéspörkölt, sült tarja, grill kolbász, rakott burgonya, tokány tarhonyával. Az asztalokon korlátozó és figyelmeztető üzenetek dorgálják meg a vendégeket, pl. hogy a maradékért büntetést kell fizetni, asztaltársaságoknak nem tudnak számlát bontani, illetve hogy az asztalnál kell fizetni. Ehhez képest nem jött oda senki az asztalhoz, így nekünk kellett kimenni a pulthoz fizetni. A legfontosabb üzenet piros színnel, nagy betűkkel, felkiáltó jellel azonban az volt, hogy a SZÁMLA SZERVIZDÍJAT NEM TARTALMAZ! Finom, szolid célzás. . . A konyha teljesítménye átlagos, menzás jellegbe hajló. Nem minőségi alapanyagokkal dolgoznak, nem csúcsgasztronómiát kapunk, de cserébe olcsó és sok. Az udvar hangulatos, de egy kicsit lepusztult, elhanyagolt. Összességében nálam ez 3 pontot ért, de ajánlottra teszem.
3Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6787 értékelés / 679 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon